Lipstick forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ovo je forum za sve lezbijke i bi žene koje se osjećaju femme i vole iste takve žene. Ženstvenost nije striktno određena kategorija. Ona ovisi o samoidentifikaciji. Ako se identificirate kao femme i volite druge femme, ovo je mjesto za vas!
 
Početna stranicaLipstick portalLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 imate li predrasude?

Go down 
+14
Prada>
complex_particle
pour femme
Shiksa
She Glows In The Dark
Niki
Judina sestra
aaaa
tricky
Sekhmet
baba s kolačima
Nepenthe
Uh Huh Her
Alex Ray
18 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Alex Ray

Alex Ray


Posts : 216
Join date : 25.04.2009
Dob : 34
Lokacija : blizu Sunca

imate li predrasude? Empty
PostajNaslov: imate li predrasude?   imate li predrasude? Emptypon svi 25, 2009 7:16 am

dakle, imate li predrasude? prema čemu, zašto?
kolko sam dosad primjetila (ne mislim na ovom forumu nego općenito), mnoge lezbijke imaju predraude prema bisex curama ili mlađim curama. ono, premišljaju se i sl. što vi mislite?
[Vrh] Go down
Uh Huh Her
Stidna dlaka Brody Dalle



Posts : 374
Join date : 24.04.2009
Dob : 35

imate li predrasude? Empty
PostajNaslov: Re: imate li predrasude?   imate li predrasude? Emptypon svi 25, 2009 8:17 am

Imam predrasude o bisex curama, pogotovo o mlađim bisex curama. Mislim da se još nisu našle i da u biti samo ili eksperimentiraju ili žele biti "cool" i dokazati se u društvu.
Također ne vjerujem da bi ušla u vezu s osobom koja je dosta mlađa od mene, koja ni sama nisam nešto jako stara, čisto iz razlike u karakteru i zbog toga što jednostavno od veze želimo drugačije stvari.
U biti, kada god vidim neku mlađu curu koja kaže da je bisexualka mislim si "O moj bože, čemu toliko isfuravanje?"
Opet, mislim da pravu bisex curu nikada nisam upoznala i da će sve s vremenom ipak otići muškarcu, dok će im sa ženama biti više usput i za zabavu.
[Vrh] Go down
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

imate li predrasude? Empty
PostajNaslov: Re: imate li predrasude?   imate li predrasude? Emptypon svi 25, 2009 9:59 am

Potpisujem sve što je Uh Huh Her napisala.
[Vrh] Go down
baba s kolačima
Moderatorica
baba s kolačima


Posts : 273
Join date : 25.04.2009
Lokacija : u tramvaju, na placu ili kod doktora

imate li predrasude? Empty
PostajNaslov: Re: imate li predrasude?   imate li predrasude? Emptypon svi 25, 2009 10:39 am

Predrasude imam and proud of it Very Happy ! Predrasude, koliko god nam se činile lošima, štetnima i nepovoljnima na expand your mind pogled na život u masi nam stvari taj život olakšavaju. Ako vidim obrijanog, nabildanog majmuna (nadajmo se da ovime neću navući mržnju sa balkanskimuzjaci.net foruma na sebe, a ako se to i dogodi, tu je Judina da me sankcionira kako to samo ona zna i umije cherry ) sa lančugom oko vrata, znam da ga neću pitati ima li žvaku, ako baba sa hodalicom sprinta na 50 metara znam da će me odvaliti cekerom ako se ne dignem u tramvaju, a ako vidim familiju koja šeće parkom i presretna je činjenicom da im se mala šestogodišnja kćer valja u blatu znat ću da se nalazim u reklami za Persil, što bi značilo da su me te predrasude "spasile" od razočaranja ako sam nekoga idealizirala.
Predrasude spram gay osoba ne uzimam za zlo jer ih svi pomalo imamo, i naravno da ćemo ih imati ako je objekt našeg promatranja stereotipizirana ikona maltene iz 50-ih. Do problema dolazi kada pojedinci, u želji da se osjećaju sigurnije i zaštićenije počnu lijepiti etikete. Smiruje ih činjenica da su konstruirali neku svoju ad hoc teoriju koja se pokazala apsolutno točnom, i iz te će perspektive sve lipstikice smatrati biseksualkama, svakog feminiziranog gaya droljom ili svaku butchicu aždajom koja otvara pivu zubima- jer će im izolacija iz te skupine omogućiti sigurnost u slučaju da zanemare stereotip pa se razočaraju.
[Vrh] Go down
Sekhmet

Sekhmet


Posts : 116
Join date : 12.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Zagreb

imate li predrasude? Empty
PostajNaslov: Re: imate li predrasude?   imate li predrasude? Emptypon svi 25, 2009 11:13 am

Nemam predrasuda,mrzim svakoga(zezam se tongue ) Imam prema fašistima, religioznim fundamentalistima, puritancima itd.
[Vrh] Go down
tricky

tricky


Posts : 16
Join date : 17.05.2009
Lokacija : zagreb

imate li predrasude? Empty
PostajNaslov: Re: imate li predrasude?   imate li predrasude? Emptypon svi 25, 2009 11:16 am

Sekhmet je napisao/la:
Nemam predrasuda,mrzim svakoga(zezam se tongue ) Imam prema fašistima, religioznim fundamentalistima, puritancima itd.

same here, tj predrasude prema svim ekstremima na bilo koju stranu (i lijevu i desnu jelte)
[Vrh] Go down
aaaa




Posts : 178
Join date : 10.05.2009

imate li predrasude? Empty
PostajNaslov: Re: imate li predrasude?   imate li predrasude? Emptyuto svi 26, 2009 9:15 am

imam predrasude prema onima koji tvrde da nemaju predrasude tongue
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 39
Lokacija : Zagreb

imate li predrasude? Empty
PostajNaslov: Re: imate li predrasude?   imate li predrasude? Emptyuto svi 26, 2009 11:19 am

Nicky je napisao/la:
imam predrasude prema onima koji tvrde da nemaju predrasude tongue

Ovo mi se sviđa. Pametno. Smile
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
Alex Ray

Alex Ray


Posts : 216
Join date : 25.04.2009
Dob : 34
Lokacija : blizu Sunca

imate li predrasude? Empty
PostajNaslov: Re: imate li predrasude?   imate li predrasude? Emptyuto svi 26, 2009 1:24 pm

Judina sestra je napisao/la:
Nicky je napisao/la:
imam predrasude prema onima koji tvrde da nemaju predrasude tongue

Ovo mi se sviđa. Pametno. Smile

također.

imam predrasude prema Romima, zbog loših iskustva. velike i nezabilazne. i prema BBB. jer...jer imam Very Happy
[Vrh] Go down
Niki

Niki


Posts : 43
Join date : 04.05.2009
Dob : 38
Lokacija : zg

imate li predrasude? Empty
PostajNaslov: Re: imate li predrasude?   imate li predrasude? Emptyuto svi 26, 2009 4:35 pm

Potpuno se slažem s babom s kolačima. Svatko ima predrasude i kak je baba rekla ona nam u masu stvari olakšavaju život.
BRAVO BABO cheers
[Vrh] Go down
She Glows In The Dark

She Glows In The Dark


Posts : 68
Join date : 03.05.2009
Dob : 37
Lokacija : pored jezera :)

imate li predrasude? Empty
PostajNaslov: Re: imate li predrasude?   imate li predrasude? Emptysri svi 27, 2009 4:48 am

također prema Romima imam predrasude...sama neka sranja su mi se s njima događala..i iako sam biseksualna moram priznati da imam predrasude prema drugim biseksualcima jer ozbiljno shvaćam svoju biseksualnost a na lošem sam glasu zbog ljudi koji se njome razbacuju jer im je to trenutno fora. cat I prema braku imam predrasude...
[Vrh] Go down
Alex Ray

Alex Ray


Posts : 216
Join date : 25.04.2009
Dob : 34
Lokacija : blizu Sunca

imate li predrasude? Empty
PostajNaslov: Re: imate li predrasude?   imate li predrasude? Emptysri svi 27, 2009 9:20 am

She Glows In The Dark je napisao/la:
i iako sam biseksualna moram priznati da imam predrasude prema drugim biseksualcima jer ozbiljno shvaćam svoju biseksualnost a na lošem sam glasu zbog ljudi koji se njome razbacuju jer im je to trenutno fora.

otprilike tako nekako je i samnom.
[Vrh] Go down
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

imate li predrasude? Empty
PostajNaslov: Re: imate li predrasude?   imate li predrasude? Emptysri svi 27, 2009 10:56 am

Prema Njemcima. Don't like them!
[Vrh] Go down
Uh Huh Her
Stidna dlaka Brody Dalle



Posts : 374
Join date : 24.04.2009
Dob : 35

imate li predrasude? Empty
PostajNaslov: Re: imate li predrasude?   imate li predrasude? Emptysri svi 27, 2009 11:15 am

Ja bi još dodala Rome, nabildane ćelave tipove u kožnim jaknama, hardcore vjernici,...
[Vrh] Go down
baba s kolačima
Moderatorica
baba s kolačima


Posts : 273
Join date : 25.04.2009
Lokacija : u tramvaju, na placu ili kod doktora

imate li predrasude? Empty
PostajNaslov: Re: imate li predrasude?   imate li predrasude? Emptysri svi 27, 2009 11:27 am

Uf, hardcore vjernici iliti bilo kakvi religijski fanatici su mi posebna kategorija što se predrasuda tiče!
Koliko se toga može zaključiti o osobi samo ako se izjasni kao jedan od njih...
Odgoj- strog, vjerski, zatucani, klečanje na kukuruzu, masturbacija i kažnjavanje samog sebe nakon iste, ili pak patološka fiksacija na istu
Seks smatraju prljavim čak i u braku, jer on je samo sredstvo ka cilju- štancanje još zatucanijih frikova, skloni su jednoj i pol pozi u mrklom mraku, a sam čin nalikuje slaganju puzzli što se strasti tiče
Najvažnije, rasprave s njima nikako, ali apsolutno nikako ne mogu biti zdrave i fluentne. Širina uma im je mjeriva u nanometrima i ako ih i ubijete argumentima, oni će reći "pa dobro, to je tvoje mišljenje, ja vjerujem što ja hoću"
Preporučam dokumentarac o naprosto divnim vjerskim fanaticima
[Vrh] Go down
Shiksa

Shiksa


Posts : 19
Join date : 06.06.2009
Dob : 34
Lokacija : Zagreb

imate li predrasude? Empty
PostajNaslov: Re: imate li predrasude?   imate li predrasude? Emptyčet lip 11, 2009 9:33 pm

Sekhmet je napisao/la:
Nemam predrasuda,mrzim svakoga(zezam se tongue ) Imam prema fašistima, religioznim fundamentalistima, puritancima itd.

Nemam predrasuda prema njima, jednostavno ih smatram lošim ljudima. Jedno neminovno vuče drugo.
Budući da se smatram prilično otvorenom osobom, par puta sam se razočarala u sebe jer sam shvatila da nažalost imam predrasuda. Prema Romima, prema osobama s izraženo mačističkim ponašanjem (bile one muške ili ženske), ljudima koji nisu završili osnovnu ili srednju školu, ljudima koji rekreativno ili redovno uzimaju drogu, onima koji koriste neke stručne ili strane riječi bez da znaju njihovo pravo značenje. Nažalost, sigurno ima još, ali se trenutno ne mogu sjetiti. Eh, da, i prema ljudima koji se izjašnjavaju kao aseksualci(!). Par puta sam to čula i obično od ljudi koji su u to vrijeme bili single ili ih je netko jako povrijedio pa su zazirali od novog vezanja ili su jednostavno bili razočarani u dating scenu. Od tih 1% ljudi, koliko se smatra da ima aseksualaca, očito sam ih puno upoznala Rolling Eyes
[Vrh] Go down
pour femme

pour femme


Posts : 92
Join date : 30.04.2009
Dob : 41
Lokacija : Zagreb

imate li predrasude? Empty
PostajNaslov: Re: imate li predrasude?   imate li predrasude? Emptypet lip 12, 2009 4:11 am

baba s kolačima je napisao/la:
Predrasude imam and proud of it
tako je. hocu pravo na svoje predrasude.
hodala sam 19 mjeseci sa jednom vegetarijankom koja se bavi jogom. i idu mi na kurac svi vegetarijanci. imam filing da na mene gledaju kao na neko nize bice jer pojedem polukrvavi biftek. svaki, ama bas svaki vegetarijanac sa kojim sam imala posla (a imala sam posla sa puno njih jer je valjda to ta ironija. ne znam gdje me nadju) non stop laprda o tim svojim zivotinjicama, globalnom zatopljenju i unistavanju prirode a sa druge strane bi ti iskopali oci kad izlazis iz mesnice. covijek bi pomislio da su vegetarijanci topla i suosjecajna bica, koja skakucu po livadama skupa sa tim svojim ovcicama i patkicama a toliko su agresivni i arogantni kada se uhvate raspravljati. a kada se uhvate tih tema o ekologiji onda iznose neke teorije urote i argumente koje su citali u casopisima stella, astro i dr., tako da im ni ja kojoj je zbrinjavanje otpada struka ne mogu objasniti neke stvari. a sto je najgore kakve sam srece na kraju cu opet prohodati sa vegetarijankom.
takodjer me zivciraju i kinezi. kao posast su. od centra rima su napravili svoju cetvrt sa onim glupim ducanima koji su puni one nekvalitetne robe. treba im zabraniti da prodaju ta sranja obojana bojama na bazi zive, arsena i drugih metala. pa ja ne znam, ubacis komad china shop robe u masinu a nakon pranja ti izadje limenka.
unaprijed se ispricavam svim vegetarijankama i kinezima... svaka slicnost sa stvarnim osobama na ovom forumu je slucajna...
[Vrh] Go down
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

imate li predrasude? Empty
PostajNaslov: Re: imate li predrasude?   imate li predrasude? Emptypet lip 12, 2009 4:25 am

[quote="pour femme"]
hodala sam 19 mjeseci sa jednom vegetarijankom koja se bavi jogom. i idu mi na kurac svi vegetarijanci.

Pozdrav od još jedne vegetarijanke.
Laughing
[Vrh] Go down
Alex Ray

Alex Ray


Posts : 216
Join date : 25.04.2009
Dob : 34
Lokacija : blizu Sunca

imate li predrasude? Empty
PostajNaslov: Re: imate li predrasude?   imate li predrasude? Emptypet lip 12, 2009 4:54 am

pour femme je napisao/la:
covijek bi pomislio da su vegetarijanci topla i suosjecajna bica, koja skakucu po livadama skupa sa tim svojim ovcicama i patkicama

ovo mi je pre pre pre pre zakon bouncing bouncing bouncing bouncing bouncing bouncing bouncing bouncing bouncing bouncing bouncing
[Vrh] Go down
Uh Huh Her
Stidna dlaka Brody Dalle



Posts : 374
Join date : 24.04.2009
Dob : 35

imate li predrasude? Empty
PostajNaslov: Re: imate li predrasude?   imate li predrasude? Emptypet lip 12, 2009 5:39 am

pour femme je napisao/la:
baba s kolačima je napisao/la:
Predrasude imam and proud of it
tako je. hocu pravo na svoje predrasude.
hodala sam 19 mjeseci sa jednom vegetarijankom koja se bavi jogom. i idu mi na kurac svi vegetarijanci. imam filing da na mene gledaju kao na neko nize bice jer pojedem polukrvavi biftek. svaki, ama bas svaki vegetarijanac sa kojim sam imala posla (a imala sam posla sa puno njih jer je valjda to ta ironija. ne znam gdje me nadju) non stop laprda o tim svojim zivotinjicama, globalnom zatopljenju i unistavanju prirode a sa druge strane bi ti iskopali oci kad izlazis iz mesnice. covijek bi pomislio da su vegetarijanci topla i suosjecajna bica, koja skakucu po livadama skupa sa tim svojim ovcicama i patkicama a toliko su agresivni i arogantni kada se uhvate raspravljati. a kada se uhvate tih tema o ekologiji onda iznose neke teorije urote i argumente koje su citali u casopisima stella, astro i dr., tako da im ni ja kojoj je zbrinjavanje otpada struka ne mogu objasniti neke stvari. a sto je najgore kakve sam srece na kraju cu opet prohodati sa vegetarijankom.
takodjer me zivciraju i kinezi. kao posast su. od centra rima su napravili svoju cetvrt sa onim glupim ducanima koji su puni one nekvalitetne robe. treba im zabraniti da prodaju ta sranja obojana bojama na bazi zive, arsena i drugih metala. pa ja ne znam, ubacis komad china shop robe u masinu a nakon pranja ti izadje limenka.
unaprijed se ispricavam svim vegetarijankama i kinezima... svaka slicnost sa stvarnim osobama na ovom forumu je slucajna...

Pa, nije tako sa svima.Ja sam vegetarijanka, a defeinitivno ne gledam prijekornim pogledom nekoga tko jede meso.Jer meso ne jedem iz jednog jedinog razloga - nije mi fino i bljuje mi s eod samog mirisa i izgleda.A laprdanje o životinjama, globalnom zatopljenju i sličnome zadnja mi je stvar na pameti o kojoj bi pričala.
[Vrh] Go down
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

imate li predrasude? Empty
PostajNaslov: Re: imate li predrasude?   imate li predrasude? Emptypet lip 12, 2009 6:27 am

Nas vegetarijance se ovdje malo previše izgeneraliziralo. Moja iskustva su sasvim drugačija i gledano iz moje perspektive, čini se da oni koji nisu vegetarijanci ipak više maltretiraju ljude koji to jesu. Meni bi osobno bilo izrazito neugodno da nekome kraj sebe idem komentirati što ima na tanjuru, a kamoli da ga gnjavim (pa još i napadam) time što jede meso i pričam mu o tome kako je to "nemoralno, ružno, loše, krivo". S druge strane, kada bi bio neki obiteljski ručak ili nešto, nisam mogla staviti ni prvu žlicu u usta a da se mene ne počne "daviti" zbog toga što ja neću jesti meso. A neću ga jesti, zato što ga ne volim i ne podnosim + zbog karme. To što volim i obožavam životinje nije razlog zašto ne jedem meso, niti mi smeta što netko drugi jede. Smetaju mi oni koji ne poštuju tuđe preferencije, pa čak i kad se radi o hrani. Voliš pileći batak? OK, jedi ga, ali nemoj mene tjerati da ga stavim u usta! (nekima bi sad mogla proraditi mašta ha ha)
[Vrh] Go down
pour femme

pour femme


Posts : 92
Join date : 30.04.2009
Dob : 41
Lokacija : Zagreb

imate li predrasude? Empty
PostajNaslov: Re: imate li predrasude?   imate li predrasude? Emptypet lip 12, 2009 6:47 am

predrasude se i zovu predrasude zato jer se ima misljenje o necemu prije nego ga upoznamo, na temelju vlastitih iskustava. naravno da na temelju traumaticnog iskustva sa curom, koja me tjerala da jedem soju i kojoj nisam imala prilike skuhati za romanticnu veceru neke svoje specijalitete, ne mogu sve vegetarijance proglasiti jednakima. ali prica se o predrasudama pa si dajem oduska.

ok, vegetarijanke su se javile. ima li koja azijatkinja? ispricat cu joj se i u zivo ako treba...
[Vrh] Go down
baba s kolačima
Moderatorica
baba s kolačima


Posts : 273
Join date : 25.04.2009
Lokacija : u tramvaju, na placu ili kod doktora

imate li predrasude? Empty
PostajNaslov: Re: imate li predrasude?   imate li predrasude? Emptypet lip 12, 2009 12:11 pm

Prije non-vegeterian bashinga, naglasila bih da nikako naravno ne stoji da su SVI vegetarijanci, Kinezi, Romi, Francuzi, aseksualci i računovođe takvi i takvi, ali zbog određene podloge je stereotip (i predrasude) nastao. Nisu svi Škoti i Bračani škrti i sa tim se svi slažu, ali ako se dotaknemo vegetarijanstva, počinje paljba sa obje strane.
Moja iskustva s vegetarijancima su slična Pour femmeinim, ali to je zato jer naprosto ne podnosim nikakav oblik fanatizma- bilo vjerski, rasni ili prehrambeni- ako meni to ne šteti, voli ti što god želiš, ali istu slobodu i širinu uma očekujem i ja. Ako ja imam pristojnosti da ne pričam sa osobom za koju znam da je vegetarijanac o najboljim ćevapima u Zagrebu, predivnom bečkom ili radostima roštilja u prirodi, onda očekujem da ta osoba nema potrebu meni objašnjavati koliko je krava ubijeno prošle godine niti kako brutalno zečevi bivaju ubijeni, jer na to ja, sa svog mesožderskog gledišta imam samo jedan odgovor- da, ali meni su ti zečevi fini albino

Inače, Judina i ja smo jednom prilikom pričale sa jednom curom, i nekako smo došle na temu vegetarijanstva. Rekle smo joj da je Judina vegetarijanka, a ja nisam. Uz njezino veoma iznenađeno lice došao je i komentar: "Isuse, pa kako vi funkcionirate?!"
Lijepo, ja ne radim sarmu i kažem da je unutra soja, niti ona napravi sojine odreske i kaže mi da je to pig . Čemu soljenje pameti ako obje imamo vlastiti mozak i ukus u hrani i zadovoljne smo njime?
[Vrh] Go down
complex_particle

complex_particle


Posts : 46
Join date : 26.04.2009
Dob : 36
Lokacija : ZG

imate li predrasude? Empty
PostajNaslov: Re: imate li predrasude?   imate li predrasude? Emptypet lip 12, 2009 11:25 pm

Strašno se naživciram kad netko sam za sebe izjavi: ''Baš sam lud/-a i otkačen/-a!'' i sve druge varijacije na temu ''Glavni sam zabavljač u društvu''.
banging head
[Vrh] Go down
pour femme

pour femme


Posts : 92
Join date : 30.04.2009
Dob : 41
Lokacija : Zagreb

imate li predrasude? Empty
PostajNaslov: Re: imate li predrasude?   imate li predrasude? Emptysub lip 13, 2009 4:19 am

divingforpearls je napisao/la:

ovaj... ja evo jedem rizu? di je moja isprika? :p
imas li ti to mozda predrasudu da svi kinezi jedu rizu?
[Vrh] Go down
Sponsored content





imate li predrasude? Empty
PostajNaslov: Re: imate li predrasude?   imate li predrasude? Empty

[Vrh] Go down
 
imate li predrasude?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Kuc-kuc, suseda imate šećera?
» Vjerujete li u boga i imate li svoju religiju?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Lipstick forum :: Rasprave-
Forum(o)Bir: