Lipstick forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ovo je forum za sve lezbijke i bi žene koje se osjećaju femme i vole iste takve žene. Ženstvenost nije striktno određena kategorija. Ona ovisi o samoidentifikaciji. Ako se identificirate kao femme i volite druge femme, ovo je mjesto za vas!
 
Početna stranicaLipstick portalLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Zabrana pušenja

Go down 
+12
femina
Sekhmet
Nepenthe
Pulse
Dreamer
Mya
Erzsebet
Alex Ray
malena20
baba s kolačima
Uh Huh Her
Judina sestra
16 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Pulse

Pulse


Posts : 23
Join date : 30.04.2009

Zabrana pušenja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja - Page 2 Emptysri svi 13, 2009 6:12 am

Za to sam. Ali mislim da je to zbog toga jer sam sebična. Laughing
[Vrh] Go down
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

Zabrana pušenja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja - Page 2 Emptypet svi 22, 2009 10:40 am

Kaj ovdje svi puše? Da podijelimo forum na zonu za nepušačice i one koje puše? Laughing Ja ne pušim (ni metaforički hehe he), tako da nemam ništa protiv te zabrane, jedino mi je glupo to da pušači uskoro neće smjeti pušiti ni na javnim prostorima Evil or Very Mad A po pitanju kafića, nek si uzmu naši za primjer Nizozemsku, gdje je zabranjeno pušiti cigarete ali je dopušteno pušiti marihuanu. Pa ionako su nam političari napušeni!
[Vrh] Go down
Sekhmet

Sekhmet


Posts : 116
Join date : 12.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Zagreb

Zabrana pušenja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja - Page 2 Emptypet svi 22, 2009 3:12 pm

Zabrane nikad nisu imale efekta osim kad su primjenjene na same sebe.
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 39
Lokacija : Zagreb

Zabrana pušenja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja - Page 2 Emptypet svi 29, 2009 12:47 am

Ovo je sad postala jedna strana diskriminacije. Dosada su bili diskriminirani nepušači, i to zaista jesu bili, a sad se stvar okreće protiv nas pušača. Not allright. Trebalo bi izmisliti kompromis.
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
femina




Posts : 87
Join date : 23.05.2009

Zabrana pušenja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja - Page 2 Emptypet svi 29, 2009 3:47 am

Bit će zanimljivo vidjeti do kad će to sve trajati jer već najavljuju ustavnu tužbu.

Inače, problem nije samo u diskriminaciji pušača nego i tome što znači ogromne gubitke kafićima, neki su na rubu propasti jer im je promet toliko opao.

Ja sam nepušač, smeta mi dim i to još odmalena kada sam imala problema s alergijama pa mi je uvijek falilo čistog zraka... Međutim, nisam sigurna da je taj zakon trenutno najbolje rješenje. Istina, meni osobno je puno ljepše ali treba misliti što to sve povlači za sobom.
[Vrh] Go down
ankh




Posts : 8
Join date : 27.04.2009
Lokacija : zagreb

Zabrana pušenja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja - Page 2 Emptypet svi 29, 2009 5:02 am

Pušenje će izači iz mode kao što je i ušlo.
Prije 50 g bilo je nezamislivo izači bez cigatere , pušenje je bilo cool Twisted Evil
To što su se ljudi navukli pa sad brane svoje neutemeljeno stajališe je drugi par rukavica.
Jeste li vidjeli pušača koji ima 50-60 god i da je zdrav ili uopće živ ???
Jeste li vidjeli uopće posljedice pušenja ???
No , svatko brani svoje , to poštujem ali ne da mi tih 30 % pušaća soli pamet kako oni imaju pravo trovat nas ostale.
Ugostitelji i država imaju korit od pušaća i oni samo tjeraju vodu na svoj mlin.
Činjenica je da nakon 10-15 god pušenja , pošači su ti koji su najčešće na bolovanju, na koje se najviše izdvaja iz zdrastva a mi više nismo socijalistička držva....hoćeš ići doktoru - plati lječenje i to je pošteno.
Moja pauza draje 15-30 min a koiko traje od jednog pušaća, ja na bolovanju nisam bila gosinama a pušači su svake zime 2 -3 puta dobe neku virozu ili gripu.
[Vrh] Go down
femina




Posts : 87
Join date : 23.05.2009

Zabrana pušenja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja - Page 2 Emptypet svi 29, 2009 5:09 am

Da, zanimljivo je to što si spomnula za zdravstveno. Malo je poznato zapravo da mi nepušači izdvajamo iz svojeg džepa više da bi država pokrila troškove liječenja upravo onih osoba koje za svoje zdravlje ne brinu toliko - poput pušača koji sad pa sad obole od nečega....
[Vrh] Go down
Uh Huh Her
Stidna dlaka Brody Dalle



Posts : 374
Join date : 24.04.2009
Dob : 35

Zabrana pušenja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja - Page 2 Emptypet svi 29, 2009 6:14 am

ankh je napisao/la:

Jeste li vidjeli pušača koji ima 50-60 god i da je zdrav ili uopće živ ???

Moj deda Very Happy Ima 70 godina, puši valjda od svojih 15 i dalje je živ i zdrav.
[Vrh] Go down
baba s kolačima
Moderatorica
baba s kolačima


Posts : 273
Join date : 25.04.2009
Lokacija : u tramvaju, na placu ili kod doktora

Zabrana pušenja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja - Page 2 Emptypet svi 29, 2009 11:02 am

ankh je napisao/la:
Pušenje će izači iz mode kao što je i ušlo.
Prije 50 g bilo je nezamislivo izači bez cigatere , pušenje je bilo cool Twisted Evil
To što su se ljudi navukli pa sad brane svoje neutemeljeno stajališe je drugi par rukavica.
Jeste li vidjeli pušača koji ima 50-60 god i da je zdrav ili uopće živ ???
Jeste li vidjeli uopće posljedice pušenja ???
No , svatko brani svoje , to poštujem ali ne da mi tih 30 % pušaća soli pamet kako oni imaju pravo trovat nas ostale.
Ugostitelji i država imaju korit od pušaća i oni samo tjeraju vodu na svoj mlin.
Činjenica je da nakon 10-15 god pušenja , pošači su ti koji su najčešće na bolovanju, na koje se najviše izdvaja iz zdrastva a mi više nismo socijalistička držva....hoćeš ići doktoru - plati lječenje i to je pošteno.
Moja pauza draje 15-30 min a koiko traje od jednog pušaća, ja na bolovanju nisam bila gosinama a pušači su svake zime 2 -3 puta dobe neku virozu ili gripu.

Kako sam i sama pušač, malko se osjećam uvrijeđeno....Ja sam lošiji radnik jer sam svake godine 2-3 puta na bolovanju, mi pušači imamo dulje pauze? Gdje ti živiš? Nekako slutim da uživaš u propovijedanju ovog bešćutnog kapitalizma koji ljudima ne daje da idu na bolovanja, daje im 15 min do pola sata pauze, jer je naravno najbitnije iscijediti iz čovjeka i zadnju kap života. I povezivanje besplatnog zdravstva sa paklom socijalizma mi je isto divno. Ne razumijem mentalni sklop ljudi koji to podržavaju, zaista. Jel ti imaš kakvu omanju tvornicu u Kini sa hiljadama ljudi koji rade 14 sati za kikiriki kojim slučajem?
A sve ostalo za pušače...ma dobro, samo ti vjeruj da ti cigarete štete u najvećoj mjeri. Nisu krivi ni lijekovi, ni hrana, ni stres. Pasivnog pušača koji jede fast food, konstantno se živcira i uzima tabletu i kad kihne, apsolutno ne poznaje pojmove poput "hodanje", "rekreacija", "relaksacija" (dakle, tvog kapitalističkog idola) će ubiti baš cigarete, u tih 15 min koliko je pod pauzom sjeo u kafić i popio kavu.
[Vrh] Go down
Light Inspiration

Light Inspiration


Posts : 17
Join date : 27.05.2009
Dob : 37

Zabrana pušenja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja - Page 2 Emptypet svi 29, 2009 11:23 am

Ova tema je jako kompleksna i zato jos više iritira olako donošenje ovog zakona. A da ne pominjem silne propuste.
Ja kao nepušač kažem da nije u redu na ovaj način sprovoditi taj zakon.

Sve u svemu, morala bi postojati nekakva mogućnost izbora, kako za jedne, tako i za druge. Do tada ni jedan zakon nije dobar.


Zadnja promjena: Light Inspiration; uto srp 21, 2009 8:24 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Light Inspiration

Light Inspiration


Posts : 17
Join date : 27.05.2009
Dob : 37

Zabrana pušenja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja - Page 2 Emptypet svi 29, 2009 11:50 am

ankh je napisao/la:
Pušenje će izači iz mode kao što je i ušlo.
Prije 50 g bilo je nezamislivo izači bez cigatere , pušenje je bilo cool Twisted Evil
To što su se ljudi navukli pa sad brane svoje neutemeljeno stajališe je drugi par rukavica.
Jeste li vidjeli pušača koji ima 50-60 god i da je zdrav ili uopće živ ???
Jeste li vidjeli uopće posljedice pušenja ???
No , svatko brani svoje , to poštujem ali ne da mi tih 30 % pušaća soli pamet kako oni imaju pravo trovat nas ostale.
Ugostitelji i država imaju korit od pušaća i oni samo tjeraju vodu na svoj mlin.
Činjenica je da nakon 10-15 god pušenja , pošači su ti koji su najčešće na bolovanju, na koje se najviše izdvaja iz zdrastva a mi više nismo socijalistička držva....hoćeš ići doktoru - plati lječenje i to je pošteno.
Moja pauza draje 15-30 min a koiko traje od jednog pušaća, ja na bolovanju nisam bila gosinama a pušači su svake zime 2 -3 puta dobe neku virozu ili gripu.

Ne znam baš kada je pušenje ušlo u modu... Onda ispada da je Columbo bio trendsetter, a da su svi na Evropskim kraljevskim dvorovima bili cool, a to nije bilo pre 50 godina.

Dalje, svi mi imamo babe i dede koji imaju, ili su imali po 70, 80, 90 godina. A nažalost isto tako imamo i braću, sestre, prijatelje, poznanike koji umire sa 20, 30...
Pobogu, ko nije vidio pušača od 60 godina, ja ih vidjam u svojoj familiji svaki dan.


Zadnja promjena: Light Inspiration; uto srp 21, 2009 8:26 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
ankh




Posts : 8
Join date : 27.04.2009
Lokacija : zagreb

Zabrana pušenja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja - Page 2 Emptyned svi 31, 2009 11:55 pm

Kako sam i sama pušač, malko se osjećam uvrijeđeno....Ja sam lošiji radnik jer sam svake godine 2-3 puta na bolovanju, mi pušači imamo dulje pauze? Gdje ti živiš? Nekako slutim da uživaš u propovijedanju ovog bešćutnog kapitalizma koji ljudima ne daje da idu na bolovanja, daje im 15 min do pola sata pauze, jer je naravno najbitnije iscijediti iz čovjeka i zadnju kap života. I povezivanje besplatnog zdravstva sa paklom socijalizma mi je isto divno. Ne razumijem mentalni sklop ljudi koji to podržavaju, zaista. Jel ti imaš kakvu omanju tvornicu u Kini sa hiljadama ljudi koji rade 14 sati za kikiriki kojim slučajem?
A sve ostalo za pušače...ma dobro, samo ti vjeruj da ti cigarete štete u najvećoj mjeri. Nisu krivi ni lijekovi, ni hrana, ni stres. Pasivnog pušača koji jede fast food, konstantno se živcira i uzima tabletu i kad kihne, apsolutno ne poznaje pojmove poput "hodanje", "rekreacija", "relaksacija" (dakle, tvog kapitalističkog idola) će ubiti baš cigarete, u tih 15 min koliko je pod pauzom sjeo u kafić i popio kavu.[/quote]



Neda mi se raspravljati , iznosim činjenice a to što se to nekome ne sviđa , njegov problem.
Netko kaže da trava nije štetna, toga sam se naslušala i čula čak i jako dobrih argumenta...pa ipak , tko voli neka izvoli.
Ali činjenice jesu da su pušaći više na bolovanju, i na neki način mi je drago što je uvedeno dopunsko osigiranje.
Sudećei po tvom izboru riječi...kikiriki , kina, socijalizam o onda ubaciš bešćutni kapitalizm , rekla bi da nisi nikada radila na normu , da nisi nikada radila u restoranu , da nikada nisi bila među radničkom klasom u bilo kom režimu i da nisi iskusila na koži što znači nema pauze , nema bolovanja...ne paše ti ....eto ti knjižica !
Pitaj ljude što rade u McDonaldu koliko imaju pauze .
[Vrh] Go down
Erzsebet
Lesbian Vampire
Erzsebet


Posts : 553
Join date : 25.04.2009
Dob : 35
Lokacija : Zagreb

Zabrana pušenja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja - Page 2 Emptypon lip 01, 2009 1:39 am

Ovaj put se slažem s ankh. Ovaj dio o bolovanju ne znam, nisam upućena, ali istina je da je pušenje bilo moderno jednako kao što je i uzimanje opijuma bilo moderno dok se nije saznalo što je to zapravo.
Činjenica je da pušači mogu racionalizirati svoju ovisnost do besvijesti; naravno, nitko nije rekao da su cigarete jedine štetne i da ne postoje štetnije navike od pušenja, ali to sa samim pušenjem nema veze i ne mijenja činjenicu da pušenje jest i to dokazano vrlo štetno.
Djed od UhHuhHer je iznimka... Naravno da postoje ljudi koji puše cijeli život, a ništa im nije... znam i ja jednog koji popuši 3 kutije na dan i tako već 20 godina, i ništa mu nije, ali to ipak nije pravilo. Raspravljanje na način "ja znam jednu", "ti znaš jednog" su mi rasprave za plac i nemaju kraja; znanstvenici pametniji od nas su, hvala Bogu, već dokazali u kojoj su mjeri cigarete štetne pa nema potrebe da vodimo takve razgovore.

Light Inspiration je napisao/la:

Pre će biti da imaju veze sa tim da u ovo vreme, kapitalističko, ljudi NE SMEJU otići na to bolovanje na kom insistiraš. Pa onda dolaze na posao jedan dan nakon operacija, dolaze na posao sa temperaturom 41 i nemaju nikakve pauze, a kamoli neke produžene.

Ovo doista ne znam odakle ti. Da se ne smije otići na bolovanje?? Otkud ti to? Jesi li ti upoznata sa zakonima o radu uopće?
A za sentimentalna cmoljenja o "zločestom" kapitalizmu uopće nemam suosjećanja. Što ste htjeli, to ste (na ružan način) i dobili. Nakon rata svi su se ponosili novom "demokratskom" RH i blatili socijalizam, a sada opet ne valja... Ali ovo je totalno offtopic.
[Vrh] Go down
Light Inspiration

Light Inspiration


Posts : 17
Join date : 27.05.2009
Dob : 37

Zabrana pušenja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja - Page 2 Emptypon lip 01, 2009 7:55 am

Pa rekla sam da je to neko moje iskustvo, odatle mi.
Upoznata sam sa zakonima o radu, i nisam primetila da se oni mnogo postuju.

Izvinjavam se ako je off, ali ima donekle veze ako se kaze da pusaci vise po bolovanjima, a moje iskustvo je da dobijaju otkaz ako se ne pojave na poslu.


Zadnja promjena: Light Inspiration; uto srp 21, 2009 8:27 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
baba s kolačima
Moderatorica
baba s kolačima


Posts : 273
Join date : 25.04.2009
Lokacija : u tramvaju, na placu ili kod doktora

Zabrana pušenja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja - Page 2 Emptypon lip 01, 2009 12:42 pm

ankh je napisao/la:

Neda mi se raspravljati , iznosim činjenice a to što se to nekome ne sviđa , njegov problem.
Netko kaže da trava nije štetna, toga sam se naslušala i čula čak i jako dobrih argumenta...pa ipak , tko voli neka izvoli.
Ali činjenice jesu da su pušaći više na bolovanju, i na neki način mi je drago što je uvedeno dopunsko osigiranje.
Sudećei po tvom izboru riječi...kikiriki , kina, socijalizam o onda ubaciš bešćutni kapitalizm , rekla bi da nisi nikada radila na normu , da nisi nikada radila u restoranu , da nikada nisi bila među radničkom klasom u bilo kom režimu i da nisi iskusila na koži što znači nema pauze , nema bolovanja...ne paše ti ....eto ti knjižica !
Pitaj ljude što rade u McDonaldu koliko imaju pauze .

Malko si mi nejasna. For the record, radila sam na normu, imam 23 godine pa nisam radila ni u kom drugom režimu osim ovog, a ti si ta koja je kritizirala pušače jer samo oni, po tebi, imaju pravo na bolovanje, a zdravstvo nazvala ostavštinom socijalizma, što me dovelo do zaključka da nisi nešto pretjerano socijalno osviještena, oprosti ako griješim.
Bešćutni kapitalizam bi bio to što si navela- nema pauze, bolovanja, a McDonalds je ikona kapitalizma as such pa nema mjesta čuđenju.
[Vrh] Go down
Erzsebet
Lesbian Vampire
Erzsebet


Posts : 553
Join date : 25.04.2009
Dob : 35
Lokacija : Zagreb

Zabrana pušenja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja - Page 2 Emptypon lip 01, 2009 2:17 pm

Light Inspiration je napisao/la:
...

Sorry, sad tek vidim da si iz Srbije Laughing
[Vrh] Go down
Light Inspiration

Light Inspiration


Posts : 17
Join date : 27.05.2009
Dob : 37

Zabrana pušenja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja - Page 2 Emptypon lip 01, 2009 3:15 pm

Erzsebet je napisao/la:
Light Inspiration je napisao/la:
...

Sorry, sad tek vidim da si iz Srbije Laughing

Onda ti je sve jasno banana dance banana dance banana dance .
[Vrh] Go down
Flavor

Flavor


Posts : 10
Join date : 29.05.2009
Dob : 44

Zabrana pušenja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja - Page 2 Emptyned lip 07, 2009 10:14 am

Svi na neki način znamo da je pušenje štetno, a opet je (bar meni) ponekad toliko užitak ... inače se smatram rekreativnom pušačicom, ali mi na žalost ta rekreacija pomalo prelazi u naviku, pa eto ne pušim zadnji par dana Very Happy. Što se zakona tiče, ne podržavam ga , ali moram priznat da je super otic van u neki klub i vratit se doma bez da odjecu moram ostaviti na balkonu ... jedino što sada klubovi i birtije smrde na neoprane ljude ...
[Vrh] Go down
Amelie




Posts : 18
Join date : 07.06.2009
Lokacija : Rijeka

Zabrana pušenja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja - Page 2 Emptyuto lip 09, 2009 7:59 am

Ja sam pusac, iskreno toliko mi ni ne smeta to...znam da cu manje pusit, pogotovo kad dodje hladnije vrijeme...ali tocno to...da je bilo sto drugo u pitanju mi bi proveli taj zakon ako to znaci da smo blize "Europi"...to mi je prejadno....Da u EU drzavama se sat vremena ne smije izlazit iz kuce i kod nas bi uveli taj zakon... Bzvz.
Al opet...ako mozemo postivat ne pusenje kad odemo u Italiju, Austriju i sl. mozemo i tu... Lijepo je doc doma iz van da ti roba jos uvijek mirise...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zabrana pušenja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Zabrana pušenja
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Lipstick forum :: Dnevnik-
Forum(o)Bir: