Lipstick forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ovo je forum za sve lezbijke i bi žene koje se osjećaju femme i vole iste takve žene. Ženstvenost nije striktno određena kategorija. Ona ovisi o samoidentifikaciji. Ako se identificirate kao femme i volite druge femme, ovo je mjesto za vas!
 
Početna stranicaLipstick portalLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Zabrana pušenja

Go down 
+12
femina
Sekhmet
Nepenthe
Pulse
Dreamer
Mya
Erzsebet
Alex Ray
malena20
baba s kolačima
Uh Huh Her
Judina sestra
16 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 39
Lokacija : Zagreb

Zabrana pušenja Empty
PostajNaslov: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja Emptyčet svi 07, 2009 12:46 pm

Šta mislite o zabrani pušenja koja je jučer počela?
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
Uh Huh Her
Stidna dlaka Brody Dalle



Posts : 374
Join date : 24.04.2009
Dob : 35

Zabrana pušenja Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja Emptyčet svi 07, 2009 1:29 pm

Sve najgore budući da kad sam vani palim jednu za drugom i ne volim u kafićima sjediti na terasi jer mi je prevruće, a sada uopće ne mogu biti unutra.
Trebali su to nekako drugačije riješiti, a ne potpuno zabraniti.Zabrana je totalno lejm.
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 39
Lokacija : Zagreb

Zabrana pušenja Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja Emptyčet svi 07, 2009 1:35 pm

Po mom, trebali su odvojiti ne s biljkom nego s vratima pušački i nepušački dio. Ili, imati lokale za pušače i nepušače. Tako se ne bi diskriminirali nijedni ni drugi.
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
baba s kolačima
Moderatorica
baba s kolačima


Posts : 273
Join date : 25.04.2009
Lokacija : u tramvaju, na placu ili kod doktora

Zabrana pušenja Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja Emptyčet svi 07, 2009 1:41 pm

Ja sam prije svega za mogućnost izbora vlasnika kafića primjerice. Jer, nije isto ako netko ima lokal od 179 kvadrata pa ga može pregraditi u dijelove za pušače, nepušače, plus 3 floora za metalce, partijanere i jedan s cajkama, i ako netko ima rupu sa 2 stola i šankom gdje zalaze lokalni cugeri koji u pravilu valjda preko 80% puše- on valjda momentalno propada ako neće progledavati kroz prste i ako on ne može napraviti kafić samo za pušače i voljne pasivne pušače.
S druge strane, mi smo izrazito pušačka nacija (i metaforički Twisted Evil ), i zabraniti nam da uz kavu i pušimo je suludo, ili bar ekstremno glupo. Uostalom, nepušači dođu na kavu, popiju je i odu. Pušači mogu 7 sati u komadu sjediti, pričati o glupostima i popiti bar 5 kava.
[Vrh] Go down
Uh Huh Her
Stidna dlaka Brody Dalle



Posts : 374
Join date : 24.04.2009
Dob : 35

Zabrana pušenja Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja Emptyčet svi 07, 2009 1:41 pm

Da, upravo to.Ne znam zašto se ne bi moglo naručiti piće i u prostorima za pušaće.I još sam prije rekla da bi se trebali napraviti pušački i nepušački kafići.
Pa da se vidi u koji će se kafić više ići.
[Vrh] Go down
baba s kolačima
Moderatorica
baba s kolačima


Posts : 273
Join date : 25.04.2009
Lokacija : u tramvaju, na placu ili kod doktora

Zabrana pušenja Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja Emptyčet svi 07, 2009 1:44 pm

Uh Huh Her je napisao/la:
Da, upravo to.Ne znam zašto se ne bi moglo naručiti piće i u prostorima za pušaće.I još sam prije rekla da bi se trebali napraviti pušački i nepušački kafići.
Pa da se vidi u koji će se kafić više ići.

Upravo to, ali bi taj izbor, hoće li ili neće biti pušački birc, trebalo ostaviti vlasnicima. Ovako su ljudi stavljeni pred gotov čin i očekujem propadanje baš onih malih birtija s dušom...masa ih se već pretvorila u kockarnice i daily freshove, sad će nam i ostali otić Crying or Very sad
[Vrh] Go down
malena20

malena20


Posts : 221
Join date : 05.05.2009
Dob : 35
Lokacija : zg

Zabrana pušenja Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja Emptyčet svi 07, 2009 1:47 pm

Hvala bogu da je lijepo vrijeme, pa se da u kic-u uživati na terasi i bez brige zapaliti. Kad dođe zima bit će užasno, baš mi je žao vlasnika tih kafića, pa većina ih živi od toga. užas
[Vrh] Go down
Uh Huh Her
Stidna dlaka Brody Dalle



Posts : 374
Join date : 24.04.2009
Dob : 35

Zabrana pušenja Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja Emptyčet svi 07, 2009 1:48 pm

Da, ali mislim da se da vlasnicima na izbor da ni jedan kaf ne bi bio ne pušački Laughing Znam da kad izađađem, a vani sam svaki dan, skoro svi puše, tu i tamo ne puši jedna osoba, a i ona je okružena pušačima, tako da mi ova zabrana stvarno nema nikakvog smisla.A ako nekome smeta dim neka oni idu van.
[Vrh] Go down
malena20

malena20


Posts : 221
Join date : 05.05.2009
Dob : 35
Lokacija : zg

Zabrana pušenja Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja Emptyčet svi 07, 2009 1:51 pm

Pa da, naravno da bi bili svi nepušački, ali bože vlasnici moraju gledati svoj profit...ali glupostima se bave, zabranjuju pušenje kao radi zdravstvenih razloga, ajde molim te nek se bave nečim drugim, pušenje je još najmanji problem...
[Vrh] Go down
Uh Huh Her
Stidna dlaka Brody Dalle



Posts : 374
Join date : 24.04.2009
Dob : 35

Zabrana pušenja Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja Emptyčet svi 07, 2009 1:54 pm

malena20 je napisao/la:
Pa da, naravno da bi bili svi nepušački, ali bože vlasnici moraju gledati svoj profit...ali glupostima se bave, zabranjuju pušenje kao radi zdravstvenih razloga, ajde molim te nek se bave nečim drugim, pušenje je još najmanji problem...

Misliš naravno da bi svi bili pušački? Ja sam slučajno nepušački napisala ne pušački.
[Vrh] Go down
malena20

malena20


Posts : 221
Join date : 05.05.2009
Dob : 35
Lokacija : zg

Zabrana pušenja Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja Emptyčet svi 07, 2009 2:00 pm

Joj da pardon...sva sam smušena...svi bi bili pušački, da
[Vrh] Go down
baba s kolačima
Moderatorica
baba s kolačima


Posts : 273
Join date : 25.04.2009
Lokacija : u tramvaju, na placu ili kod doktora

Zabrana pušenja Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja Emptyčet svi 07, 2009 2:01 pm

Ali najapsurdnije od svega mi je što tu akciju opravdavaju govoreći da je to sve za naše dobro, jer oni naravno beskrajno brinu za nas. Pa ako je tako, zašto je zdravstvo daleko od besplatnog? Čemu sve te participacije, lijekovi koji ne idu na recept? Cigarete su u zadnjih cca 5 godina skočile sa 11 na 17 kuna. Da je 2 od tih 6 kn poskupljenja išlo u zdravstvo ti bi isti ljudi koje sad kao spašavamo imali lijek. Pa sjetimo se samo onih izjava da "netko mora i umrijeti (ako nema novaca za lijekove)". Pijani klinci koji sa 16 godina bez vozačke ubiju 2,3 pješaka, to je ok. Silovatelj koji dobije 2 godine, to je isto ok. PTSPovac koji ima doma arsenal oružja i ne boji ga se upotrijebiti, ma i to je ok. Ali pasivno pušenje!!! O da, to je srž problema i naš državni neprijatelj broj 1!
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 39
Lokacija : Zagreb

Zabrana pušenja Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja Emptyčet svi 07, 2009 2:07 pm

Yes! Mudro zboriš ovo za zdravstvo. Jebote, zabrane pušenje, a cigarete se prodaju. Kao da psa mamiš mesom a ne daš mu da jede. Glupost. Da, svi se sjetili pušenja, a dim iz auspuha, to ništa?
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
baba s kolačima
Moderatorica
baba s kolačima


Posts : 273
Join date : 25.04.2009
Lokacija : u tramvaju, na placu ili kod doktora

Zabrana pušenja Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja Emptyčet svi 07, 2009 2:23 pm

Ma nema tog javnog sektora kod nas koji nije diskutabilan. Samo me živcira što je ovo sad prikazano kao top tema, gorući problem, i to samo zato da se skrene pažnja sa svega ostalog što debelo ne štima.
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 39
Lokacija : Zagreb

Zabrana pušenja Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja Emptyčet svi 07, 2009 11:27 pm

Jest. Kao da se vidi da se nešto radi. To i ulizivanje Evropi.
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
Alex Ray

Alex Ray


Posts : 216
Join date : 25.04.2009
Dob : 34
Lokacija : blizu Sunca

Zabrana pušenja Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja Emptyned svi 10, 2009 4:27 am

prva nepušaćka subota. bilo je zapravo vrlo ugodno za promjenu ne gušiti se Very Happy
nije ni bilo nepodnošljivo vruće. sviđa mi se Smile
[Vrh] Go down
Erzsebet
Lesbian Vampire
Erzsebet


Posts : 553
Join date : 25.04.2009
Dob : 35
Lokacija : Zagreb

Zabrana pušenja Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja Emptyned svi 10, 2009 4:57 am

Koliko god se mnogima ne sviđao ovaj zakon, ja ga podržavam bez obzira na neke nedosljednosti i rupe. Kao nepušaču među pušačima zdravlje mi je u svakom kafiću i diskaču bilo ugroženo (trebala bih izbjegavati cigarete iz zdravstv. razloga) jer nije bilo moguće pronaći neko mjesto gdje ljudi ne puše. Tako da sam fakat oduševljena ovim novim antipušačkim mjerama i poskupljenjem cigareta te očekujem da će u bližoj budućnosti broj pušača bitno opasti. 80-te su prošle...
[Vrh] Go down
Uh Huh Her
Stidna dlaka Brody Dalle



Posts : 374
Join date : 24.04.2009
Dob : 35

Zabrana pušenja Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja Emptyned svi 10, 2009 5:50 am

Meni je prva nepušačka subota grozno prošla. Gdje god van da odem sve je prazno, svi stoje ispred klubova, u kafićima terase pretrpane i jedva se nađe mjesta. Na kraju sam ošla kod prijateljice u stan.
[Vrh] Go down
Alex Ray

Alex Ray


Posts : 216
Join date : 25.04.2009
Dob : 34
Lokacija : blizu Sunca

Zabrana pušenja Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja Emptyned svi 10, 2009 2:04 pm

Uh Huh Her je napisao/la:
Meni je prva nepušačka subota grozno prošla. Gdje god van da odem sve je prazno, svi stoje ispred klubova, u kafićima terase pretrpane i jedva se nađe mjesta. Na kraju sam ošla kod prijateljice u stan.

ma da? kod nas je bilo uobičajeno puno ljudi unutra, al cirkulirali su i po vani u nekim pravilnim vremenskim razmacima. u svakom slučaju, prazno nije bilo...
[Vrh] Go down
Uh Huh Her
Stidna dlaka Brody Dalle



Posts : 374
Join date : 24.04.2009
Dob : 35

Zabrana pušenja Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja Emptyned svi 10, 2009 5:36 pm

U Osijeku su svi kafiovi unutra bili potpuno prazni, a na terasi se jedva našlo mjesta. Bojim se da će preko zime noćni život biti na nuli ili da ćemo svi pokupiti upale pluća i slično.
[Vrh] Go down
Erzsebet
Lesbian Vampire
Erzsebet


Posts : 553
Join date : 25.04.2009
Dob : 35
Lokacija : Zagreb

Zabrana pušenja Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja Emptypon svi 11, 2009 3:48 am

Neće, bez brige. Samo će se ljudi drugačije organizirati... misliš da bi si netko uskratio zabavu zbog cigareta??
[Vrh] Go down
Uh Huh Her
Stidna dlaka Brody Dalle



Posts : 374
Join date : 24.04.2009
Dob : 35

Zabrana pušenja Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja Emptypon svi 11, 2009 7:46 am

Ne znam, meni je jako čudno bez cigarete, vjerojatno zato što pušim već jako jako dugo. Ali jednostavno budem užasno nervozna, počnem girsti unutrašnju stranu usta i lupati nogom po podu, a što je najgore znam da nisam jedina takva.
[Vrh] Go down
Mya

Mya


Posts : 60
Join date : 25.04.2009
Lokacija : Zagreb

Zabrana pušenja Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja Emptypon svi 11, 2009 10:11 am

Ehhh, ja sam pušila 10 godina i prestala prije godinu dana, a kažu da smo mi bivši pušači najgori! Smile meni je užasno počeo smetati dim i zadimljene prostorije tako da mi je sada super! Samo dosta mojih prijatelja su pušači i znam da je njima koma, a i da se naprave pušački i nepušački kafići - svi bi opet išli u pušačke, sto posto, bez obzira pušili ili ne, jer ako sam u pušačkom društvu - jasno da ću ići tamo kamo i oni....
Ne znam, vani je to normalno....kad sam bila u Amsterdamu prije pola godine, svi su se toga pridržavali. Unutar kluba su imali kao neku malu prostorijicu i svi su tamo išli kad su htjeli pušit, nije bilo nikakvih problema...
[Vrh] Go down
Uh Huh Her
Stidna dlaka Brody Dalle



Posts : 374
Join date : 24.04.2009
Dob : 35

Zabrana pušenja Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja Emptypon svi 11, 2009 11:01 am

Da, ja sam u Amsterdamu većinu vremena provodila po tim prostorijicama za pušenje. A ako znaš nekog tko tamo živi, imaš i nekih klubova u kojima nje dopuštenje pušenje - tj vlasnici svaki put plaćaju kaznu i ljudi onda skupljaju novac za plaćanje kazne, ali se puši unutra.
[Vrh] Go down
Dreamer

Dreamer


Posts : 54
Join date : 30.04.2009
Dob : 31
Lokacija : Zagreb

Zabrana pušenja Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja Emptypon svi 11, 2009 3:20 pm

Uh Huh Her je napisao/la:
Sve najgore budući da kad sam vani palim jednu za drugom i ne volim u kafićima sjediti na terasi jer mi je prevruće, a sada uopće ne mogu biti unutra.
Trebali su to nekako drugačije riješiti, a ne potpuno zabraniti.Zabrana je totalno lejm.

slazem se skroz.

a ove spike da je za "nase dobro" su glupost totalna, jer da su cigarete tolki zdravstevni problem i da se toliko "brinu" za nase dobro, onda bi prestali skroz proizvoditi cigarete pa nebi imali izbora. ovo je po meni samo preseravanje i ulizivanje zemljama koje su isto to zabranile.

U svakom slucaju mislim da cu poceti piti puno vise kave doma.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zabrana pušenja Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana pušenja   Zabrana pušenja Empty

[Vrh] Go down
 
Zabrana pušenja
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Lipstick forum :: Dnevnik-
Forum(o)Bir: