Lipstick forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ovo je forum za sve lezbijke i bi žene koje se osjećaju femme i vole iste takve žene. Ženstvenost nije striktno određena kategorija. Ona ovisi o samoidentifikaciji. Ako se identificirate kao femme i volite druge femme, ovo je mjesto za vas!
 
Početna stranicaLipstick portalLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Biseksualnost

Go down 
+12
pour femme
Ancksunamun
afrathevamp
Erzsebet
Uh Huh Her
ankh
She Glows In The Dark
JAAL
baba s kolačima
Alex Ray
Nepenthe
Judina sestra
16 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

Biseksualnost - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Biseksualnost   Biseksualnost - Page 3 Emptypet lis 02, 2009 9:51 am

pour femme je napisao/la:
@ nemam curu
ti trebas razdvojiti svoj strah nastao iz losih iskustava i biseksualnost.
prirodno je imati strah zbog losih iskustava i to nije nista glupo, ali je krajnje glupo polazeci od vlastitih strahova definirati citavu okolinu. ti to radis.
biseksualci postoje. to je rekla znanost koja barata sa vise podataka nego ti sa iskustvima sebe i svojih prijateljica. nisi uzela u obzir da zivimo u hrvatskoj u kojoj i homoseksualci podlijezu pritisku okoline pa zavrse u braku. sto to znaci da homoseksualnost takodjer ne postoji?
da skratim pricu, najlakse je reci ostavila me zbog muskarca ja tu nisam nista kriva. volila bi ja cuti i pricu od tih silnih biseksualki srcolomki.
u principu bi svima zivot bio laksi kada bi se mnoge lezbe rijesile svog straha i kada bi u odnos sa biseksualkom usle kao i sa lezbom. opusteno i pozitivno. jer na kraju krajeva svi nas mogu ostaviti zbog neceg. (ali ocigledno boli vise kada te ostavi biseksualka zbog muskarca :drama:)

Nisi mogla odoljeti, zar ne? :-) Pa, hvala ti na poruci, ali čula sam to sve i prije od nekih cura ovdje. Što da kažem... i ja sam samo čovjek, koji iza sebe ima neka loša iskustva, a na temelju tih iskustava nastaju (tj. nastali su) i određeni stavovi i strahovi, koji mogu i ne moraju imati veze sa stvarnošću. Čovjek svašta može misliti i kasnije shvatiti da to možda i nije baš tako kako misli. Inače, ja nisam ni rekla da nas cure koje su lezbijke ne mogu ostaviti, nego sam rekla da biseksualke uglavnom na kraju završavaju u vezama/brakovima s muškarcima.
Prošlo je jako puno vremena od mog prvog posta na ovu temu i priznajem da sam ga napisala u vrijeme i zbog velike ogorčenosti i bijesa, tako da se ovom prilikom želim ispričati svim biseksualkama koje su se našle uvrijeđene mojim izjavama.
[Vrh] Go down
lolita




Posts : 2
Join date : 21.09.2010

Biseksualnost - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Biseksualnost   Biseksualnost - Page 3 Emptyuto ruj 21, 2010 4:36 pm

Ancksunamun je napisao/la:
Stalno susrećem diskriminaciju bisexualnih osoba i predrasude i to nažalost od gay osoba..žalosno, ali istinito..
smješno mi je kad netko tvrdi da bisexualnost ne postoji..
sexualno ponašanje i sexualna orjentacija su dva različlita pojma

Ako sam bisexualna, podjednako me privlače i muskarci i Žene, a u ovom trenu sam sa Ženaom,ne znači da sam lezba jer sam konačno izabrala, već se trenutno homosexualno ponašam, a moja orjentiranost u sexualnom smislu seže i na muškarce


Evo da se i ja ukljucim. Zao mi je sto na ovom forumu nalazim na dosta predrasuda o bisekuanosti. Meni su muskarci i zene potpuno razlicita bica. Opcenito mi se puno cesce svidi neka zena od muskarca, jednostavno me vise privlace. No, ne mogu, niti ne zelim pobjeci od toga da ima i muskaraca koji mi se svide Ne biram tko ce mi se i kada svidjeti, to se dogodi u meni, jako duboko. Vidim osobu i svidi mi se, bas takva kakva je...Muskarci me ne privlace zbog one stvari nista vise nego zene- strast i kemija, ono sto osjecam mi je vazno.
Sto se tice toga da biseksualke ne postoje, i da su to dokazale drustvene znanosti - to nisam nikada cula. Naime, slucajno bas studiram drustvenu znanost-psihologiju i na kolegiju "psihologija spolnosti" smo ucili o spolnim orijentacijama, homo, bi i hetero. Dakle, po toj drustvenoj znanosti postoje 3 spolne orijentacije. Ne znam sto kazu druge Very Happy
Osobno mislim da biseksualke cesce zavrse s muskarcima zbog dvije cinjenice - ima vise muskaraca nego lezbijka(iako to ne znaci da to podrzavam) i 2. zbog toga sto zele obitelj i djecu.
Meni te stvari nisu vazne, ja samo zelim biti s osobom koja mi se svida i odgovara mi Smile
[Vrh] Go down
Erzsebet
Lesbian Vampire
Erzsebet


Posts : 553
Join date : 25.04.2009
Dob : 35
Lokacija : Zagreb

Biseksualnost - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Biseksualnost   Biseksualnost - Page 3 Emptyčet ruj 23, 2010 2:41 am

Sve dok netko ne vrijeđa biseksualce, mislim da je ok da lezbijka kaže da ne bi bila s biseksualkom, ili obrnuto,(ili štogod), jer mi to onda nekako spada u osobni izbor (jebiga, netko voli crnkinje, netko samo lezbe, netko samo biseksualke, netko samo dečke i sl.)
Ja ne bih odbila curu koja mi se sviđa zato što je biseksualka, jer bi mi to bila najžešća glupost (na kraju krajeva, to ništa ne govori o njoj)... ali bih ipak, da imam neku "idealnu" situaciju u kojoj mogu birati između 2 savršene cure, odabrala onu koja je gay. Tu se nekako osjećam "na svom terenu" , jer, meni još ne ide u glavu što žene vide u seksu s muškarcem i općenito u dijeljenju života s muškarcima, ovim našim bar, jer kod nas još uvijek postoji barem u primislima ona podjela na muško-žensko (što se pogotovo vidi kad se osnuje obitelj) .
[Vrh] Go down
Jotta




Posts : 31
Join date : 03.06.2010
Lokacija : Zagreb

Biseksualnost - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Biseksualnost   Biseksualnost - Page 3 Emptypet ruj 24, 2010 2:58 pm

Ja se smatram bi osobom no skoro svaki put na moje definiranje nastane smijeh jer kažu da je to ne moguće ili si strejt ili si gej.. no ja i dalje tvrdim da sam bi jer me muškarci privlače seksualno isto kao i žene i zaljubim se u osobu onakva kakva je bez obzira na spol..žene previše kompliciraju u svemu (lezbe pogotovo) al svejedno sam luda i volim žene iako mi baš veze s njima ne uspijevaju a u komunikaciji mi bolje odgovaraju muškarci .. mislim da mi je riješenje: razgovor s muškarcem sex sa ženom kao neka kombinacija recimo hehe band
[Vrh] Go down
Erzsebet
Lesbian Vampire
Erzsebet


Posts : 553
Join date : 25.04.2009
Dob : 35
Lokacija : Zagreb

Biseksualnost - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Biseksualnost   Biseksualnost - Page 3 Emptyned ruj 26, 2010 11:29 am

Ne kužim što znači da žene kompliciraju u svemu??

(Ovo nije provokacija, nego me fakat zanima. Nisam bila s dečkima pa ne mogu usporediti.)
[Vrh] Go down
afrathevamp




Posts : 182
Join date : 08.06.2009
Lokacija : na vrhu

Biseksualnost - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Biseksualnost   Biseksualnost - Page 3 Emptyned ruj 26, 2010 12:09 pm

Jotta je napisao/la:
Ja se smatram bi osobom no skoro svaki put na moje definiranje nastane smijeh jer kažu da je to ne moguće ili si strejt ili si gej.. no ja i dalje tvrdim da sam bi jer me muškarci privlače seksualno isto kao i žene i zaljubim se u osobu onakva kakva je bez obzira na spol..

same here... a što se tiće kompliciranja: meni su muškarci kompliciraniji...sa ženama se lakše povežem.
[Vrh] Go down
Jotta




Posts : 31
Join date : 03.06.2010
Lokacija : Zagreb

Biseksualnost - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Biseksualnost   Biseksualnost - Page 3 Emptyned ruj 26, 2010 4:06 pm

pod kompliciraju mislim da previše analiziraju svaku riječ i zaključuju po svome..muškarci su mi po tom pitanju jednostavniji.
[Vrh] Go down
baby blue




Posts : 5
Join date : 06.12.2010

Biseksualnost - Page 3 Empty
PostajNaslov: bi   Biseksualnost - Page 3 Emptypon pro 06, 2010 5:30 am

Alex Ray je napisao/la:
apsulutno se ne slažem s tim. jer, na kraju krajeva ne svodi se sve na tu ''divnu stvar'', nego na osobu. mene osobno, ono što me privuče, osoba je sama po sebi, po onom što je iznutra, a ne po onom što ima među nogama. ne identificiram se, jer mi zaista to trenutno nije važno...
a to je samo moje mišljenje Smile uostalom, nemožeš nekom reči da to što osjeća ubiti ne postoji. hm?

dobar dan svima
Evo nova sam ovdje.Bisex žena.E pa one postoje ja živi primjer.Nije rječ o ekperimentiranju.U mladosti sam voljela djevojke.A onda sam voljela muškarce i 3 puta sam se udala.Sada mi se sviđa jedna žena i jako bi htjela biti sa njom.Sve ovisi koliko te ko privlači ne samo za sex već po svemu.Kad sam je prvi puta vidjela znala sam da sam se zaljubila kao da imam 15 godina.Inače ne gledam druge žene i kada sam u vezi vjerna sam do krajnosti.Zato nemojte pisati ono što neznate.Samo mi imamo veću vjerojatnost za ljubav jer imamo veči izbor.Mene ova djevojka privlači do bola isto kao i što me je privlačio bivši muž.Eto toliko
[Vrh] Go down
Erzsebet
Lesbian Vampire
Erzsebet


Posts : 553
Join date : 25.04.2009
Dob : 35
Lokacija : Zagreb

Biseksualnost - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Biseksualnost   Biseksualnost - Page 3 Emptyuto pro 07, 2010 1:16 pm

baby blue je napisao/la:
Mene ova djevojka privlači do bola isto kao i što me je privlačio bivši muž.Eto toliko

Nadam se da neće i završiti kao bivši muž Laughing

angel
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 39
Lokacija : Zagreb

Biseksualnost - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Biseksualnost   Biseksualnost - Page 3 Emptysri pro 08, 2010 1:06 am

Erzsebet je napisao/la:
Nadam se da neće i završiti kao bivši muž Laughing

angel

Laughing thumbs up
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
lady

lady


Posts : 12
Join date : 13.10.2011
Lokacija : zemlja

Biseksualnost - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Biseksualnost   Biseksualnost - Page 3 Emptyčet lis 13, 2011 2:20 am

Judina sestra je napisao/la:
Nemam curu je napisao/la:
OK, ja ću prva. Biseksualnost ne postoji. Znam da za ovo treba imati hrabrosti, no da ne bi ispalo kako je ovo samo moje mišljenje, i neki znanstvenici smatraju da bisexualnost ustvari ne postoji, te da čovjek može biti ili homo ili hetero, a ne i jedno i drugo. Osobno, poznajem jaako puno bisex cura i slučajno ili ne, sve su one prije ili kasnije izabrale biti/ostati sa muškarcem. I svaka biseksualka se pravda istim razlogom - "ljubav se desila s muškarcem, jer njih ima više nego vas lezbijki", "da sam u ženi našla ono što tražim, ne bih bila sa njim" i sl. Jedna moja ex bisex frendica ne uživa u seksu sa ženom (ali je ona biseksualna, ok) jer mi žene nemamo onu "divnu stvar" , ova druga se zaklinje na vječnu ljubav prema ženi, sprda se s muškarcima, omalovažava ih, ali nakon nekoliko godina mijenja ploču i shvati da zapravo želi biti s muškarcem, jer on ima tu "divnu stvar" i to je sve što ona treba.
Ne razumijem "biseksualnost". Ne možeš voziti po 2 pruge. Nije to neka orijentacija, to je više jedno stanje - i iz njega se ode ili "lijevo" ili "desno".

Teško da bi taj uzorak tvojih prijateljica činio definiciju biskeksualnosti.
Biseksualnost je seksualna orijentacija kao i svaka druga; i ona, naime, počiva na onome što počiva i svaka druga orijentacija- na osjećaju romantične ljubavi i seksualne privlačnosti. Jedina je razlika što je ta seksualna orijentacija usmjerena na oba spola. Zašto bi biseksualci bili etiketirani kao osoba koje imaju stanje, štagod to značilo, a ne seksualnu orijentaciju? Samo zato što su rođeni sa privlačnosti prema oba spola, kao što je i nama naša orijentiranost urođena?
Ne valja brkati biseksualnost sa poligamnošću. Postoje biseksualne osobe koje će jedanput biti sa ženom, a drugi put s muškarcem. Čim odabiru imati vezu s jednom osobom, u slučaju biseksualnosti nebitno kojeg je spola, to je monogamija. Poligamni su ljudi oni koji imaju veze sa više osoba, i poligamnost nema apsolutno nikakve veze s biseksualnošću, jer postoje i homoseksualne i heteroseksualne poligamne osobe.
Dalje, ako se netko definira kao biseksualan, pristojno je poštovati nečiju deifiniciju. Arogantno je nekome soliti pamet da nije biseksualan zato i zato, kad je najvažnije što osoba sama osjeća i kako to želi nazvati.
Ako neka cura ne osjeća seksualnu privlačnost prema ženama a osjeća romantičnu privrženost ili drugu privrženost drugačiju od prijateljske, ako želi, može se nazvati biseksualnom. I lezbijke su definirane kao žene koje osjećaju seksualnu I/ILI emocionalnu privlačnost prema ženama. Dakle, mogu osjećati oboje, a mogu osjećati samo jedno. Postoje npr. aseksualne ženske osobe koje osjećaju emocionalnu privrženost drugačiju od prijateljske prema ženama, a kako isto ne osjećaju za muškarce, nazivaju se lezbijkama.
A ovo "svaka lezbijka se pravda istim razlogom da je našla ljubav s muškarcem" je netočno samo po sebi, upravo zato što je upotrebljena generalizacija, za koju nemaš opravdanje jer ne možeš govoriti o svakoj biseksualki ponaosob. Ja znam biseksualke koje su završile sa ženama. I sad bih prema tome trebala reći da sve biseksualke završavaju sa ženama? Ne, jer znam da je moje iskustvo i znanje o tome tek kap u moru. Biseksualnih osoba ima raznih; neki osjećaju jednaku privlačnost, seksualnu i emocionalnu, prema oba spola, neki osjećaju jače prema jednom spolu, neki osjećaju oboje ali im želje i intenzitet privlačnost varira od perioda života do perioda života... Ljudi su razni, seksualnosti su razne jer je ljudska psihologija vrlo kompleksno i delikatno područje.

potpuno se slažem , al isto mislim da osoba dok psihički sazrije tek onda može točno znati tko je i što je . dal je gay,bi. ,hetero ...
[Vrh] Go down
http://dobre-vibracije.forumcroatian.com/
Sponsored content





Biseksualnost - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Biseksualnost   Biseksualnost - Page 3 Empty

[Vrh] Go down
 
Biseksualnost
[Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Lipstick forum :: Rasprave-
Forum(o)Bir: