Lipstick forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ovo je forum za sve lezbijke i bi žene koje se osjećaju femme i vole iste takve žene. Ženstvenost nije striktno određena kategorija. Ona ovisi o samoidentifikaciji. Ako se identificirate kao femme i volite druge femme, ovo je mjesto za vas!
 
Početna stranicaLipstick portalLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Kršćanstvo

Go down 
+12
Lizistrata
femina
Nepenthe
aaaa
baba s kolačima
nivescelzijus
i need a hug
complex_particle
Niki
pour femme
Uh Huh Her
Judina sestra
16 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
baba s kolačima
Moderatorica
baba s kolačima


Posts : 273
Join date : 25.04.2009
Lokacija : u tramvaju, na placu ili kod doktora

Kršćanstvo - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kršćanstvo   Kršćanstvo - Page 2 Emptysub kol 15, 2009 10:22 am

Alex Ray je napisao/la:
mislim da postoje nekoliko tema u kojima se, oprostite na izrazu, sere po kršćanstvu. ne mislite da je to malo too much? postoji razlika između kršćana i vjerskih fanatika. između svećenika i svećenika. kršćanstvo u svojem korjenu i jest dobro. a zašto realno nije? zbog ljudi.
krštena sam. obavila sve sakramente. odgajana recimo kršćanski. i ne smatram to lošim. Zašto? to kako me ''religijski'' odgajala majka (a i baka) sviđa mi se. smatram to dobro. ide po nekoj definiciji....nije bitno da svake nedelje ideš lizati oltar u crkvu.nije bitno da vjeruješ u sve što kaže Crkva. bitno je da ti u sebi znaš u što vjeruješ. bitno je vjerovati u Dobro. u to i vjerujem. osobno nikad nisam posumljala u Boga i u njegovu dobrotu. ne onako kako vi to nazivate ''kršćanski'', nego duboku u sebi vjerujem. to mi je dovoljno. imala sam ja svoje blago sotonističke faze. istraživala sam sotonizam, njegove vrste, magiju itd. svoje vjerovanje definirala sam si nekako samo za sebe, kao mješavinu svega i svačeg, i nemam potrebu hodati po svijetu i govoriti to ljudima. moja vjera nešto je moje, samo MOJE.
Judina sestro, sve to što si napisala o kršćanstvu, licimjeru itd., sve to jest tako u današnjem svijetu. ali to nije kršćanstvo u svojoj biti. to je iskrvljena slika koju su stvorili upravo onakvi ljudi ''protiv'' kakvih se kršćanstvo samo po sebi bori. ja mislim da Bogu ne smeta to što sam gay. zapravo, ne mislim, nego znam. smeta mu vjerojatno puno mojih postupaka, ali ne to što volim nekog, iako je to druga žena.

ugl, ono što sam htjela naglasiti je da ne možeš kršćanstvo, ni neku drugu religiju, smatrati lošom. Lošima možeš smatrati ljude koji su sliku religije pretvorili u to kako danas izgleda.

neznam, trudim se oblikovati svoje misli u riječi, al nejde mi baš. nadam se da će bar netko shvatiti što sam mislila reči
Smile

Shvaćam Smile
Međutim, ono što meni osobno prvo smeta jest poistovjećivanje Dobrote sa kršćanstvom. Dobrota jest možda utkana u kršćanski nauk ( u praksu neusporedivo manje), ali niti je Dobrota, Poštenje, Mir, Ljubav itd kršćanska tvorevina, nego grčka, i to, zanimljivo, tvorevina onih filozofskih škola u Ateni koje su kršćani zatvorili u 5. st kako bi prisilili svoje jednoumlje i kako bi definitivno izbacili skepsu iz umova ljudi, i eto nas u lijepom srednjem vijeku.
Zašto misliš da su ljudi "protiv" stvorili sliku licemjera u crkvi? Oprosti, ali na nekakvoj našoj mikrorazini je dovoljno licemjerno da svećenik koji vozi BMW priča o skromnosti, duhovnom iznad materijalnog itd, da uzima od naroda 300 ili više kuna za faking blagoslov kuće kada u dotičnu uđe i vidi u kakvom je stanju ta kuća, a da ne govorim o svim onim pedofilskim i inim aferama koje prođu nekažnjeno, odnosno obično preseljenje u drugu župu does the trick.
Slažem se da je vjera osobna stvar, i isto tako toleriram da svatko vjeruje u što god želi i ima potrebu.
[Vrh] Go down
Alex Ray

Alex Ray


Posts : 216
Join date : 25.04.2009
Dob : 34
Lokacija : blizu Sunca

Kršćanstvo - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kršćanstvo   Kršćanstvo - Page 2 Emptysub kol 15, 2009 10:50 am

ne, ne, krivo si me shvatila, il sam se krivo izrazila...ne mislim da su ljudi ''protiv'' stvorili to licimjerje... stvorili su ga upravo takve kao svećenik s BMW-om i sl., al ti ljudi nisu kršćanstvo, nego upravo ono protiv čega kršćanstvo jest. ma neznam kako da se izrazim Laughing
ne poistovjećujem ja Dobrotu s kršćanstvom....zapravo, u nekom svom vjerovanju to i činim, al ne smatram da je to uvijek i kod svih tako.

ma ono, slažem se s tim nek svatko vjeruje u šta hoće, i nek se ne mješa u vjeru onog drugoj, nek ne nameće mišljenje (što kršćanski,a i drugi, fanatici rade). osobno sam inače otvorena za svašta poslušati, osim ako je netko napasan i uvjerava me da je baš on u pravu.
[Vrh] Go down
baba s kolačima
Moderatorica
baba s kolačima


Posts : 273
Join date : 25.04.2009
Lokacija : u tramvaju, na placu ili kod doktora

Kršćanstvo - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kršćanstvo   Kršćanstvo - Page 2 Emptysub kol 15, 2009 10:55 am

Ma sve ok, sorry ako si se osjetila napadnutom.
Vjera je intimna stvar i divno je ako je netko ima, svejedno koje vjere on bio jer većina njih ima u svojim temeljima pozitivne stvari, pa u svakom slučaju život u skladu sa pozitivnim vrijednostima jest dobar. Fanatici su pak druga strana priče, ne toleriram ni vjerske ni ateističke. Live and let live in love
[Vrh] Go down
baba s kolačima
Moderatorica
baba s kolačima


Posts : 273
Join date : 25.04.2009
Lokacija : u tramvaju, na placu ili kod doktora

Kršćanstvo - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kršćanstvo   Kršćanstvo - Page 2 Emptypon ruj 14, 2009 1:17 pm

Malo kršćanske propagande

Kršćanstvo - Page 2 SaveJesusForHer-e

Kršćanstvo - Page 2 Love-honor-obey-e

Kršćanstvo - Page 2 Cline_uterus

Kršćanstvo - Page 2 Protect-Her-Virginity-e

Kršćanstvo - Page 2 The-atheist-e-thumb

Kršćanstvo - Page 2 Gay.shower.small
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 39
Lokacija : Zagreb

Kršćanstvo - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kršćanstvo   Kršćanstvo - Page 2 Emptyuto ruj 22, 2009 3:30 pm

Nisam ga čitala, ali koliko sam saznala o njemu (opet, potpuni sud ću imati tek nakon pročitane knjige, slobodno me demantiraj ako treba), on propagiral materijalizam svijeta, što će reći potpuno odsustvo duhovnog, što ja baš ne bih tvrdila. Ne da se s tim ne bih složila, nego ne bih baš tvrdila niti da boga sigurno nema niti da duhovno ne postoji.
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
Sponsored content





Kršćanstvo - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kršćanstvo   Kršćanstvo - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Kršćanstvo
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Lipstick forum :: Religija-
Forum(o)Bir: