Lipstick forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ovo je forum za sve lezbijke i bi žene koje se osjećaju femme i vole iste takve žene. Ženstvenost nije striktno određena kategorija. Ona ovisi o samoidentifikaciji. Ako se identificirate kao femme i volite druge femme, ovo je mjesto za vas!
 
Početna stranicaLipstick portalLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Posesivnost

Go down 
+5
Uh Huh Her
Judina sestra
Alex Ray
dozinho
baba s kolačima
9 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Alex Ray

Alex Ray


Posts : 216
Join date : 25.04.2009
Dob : 34
Lokacija : blizu Sunca

Posesivnost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posesivnost   Posesivnost - Page 2 Emptyčet svi 14, 2009 1:06 pm

baba s kolačima je napisao/la:
Ovo je s forum.hr-a, i primjenjivo je i na žene:

Hm, potencijalni nasilnik ili posesivac:

-tokom vašeg razgovora kritizira tuđe cure ili žene općenito, ismijava ih
-priča o svojim bivšima kao da su sve bile drolje
-osjetljiv je na to ako se malo našališ na njegov račun pa reagira burno i negativno
-on osobno uglavnom nema baš smisla za humor kao i njegovo društvo
-nema poštovanja općenito prema ljudima
-nema previše bogatu komunikaciju

To su recimo neki od simptoma koji mogu ukazivati na to, a kad veza malo napreduje, onda može i:

-prigovarati ti za "pretjeranu šminku" i odjeću
-traži opravdanje za svaki tvoj banalan izlazak
-postavlja se kao da je bitniji čak od tvojih roditelja, što ujedno i ne poštuje tvoje roditelje
-ne poštuje tvoje prijatelje jer svjesno zna da bi ga mogli "prokužiti"
-zanima ga detaljno tko je to koga pozdraviš na ulici
-stalno je sumnjičav
-provjerava te i ispituje

ovo me ubilo u pojam, tolko je stvarno, tolko se odnosi na moju bivšu...
[Vrh] Go down
baba s kolačima
Moderatorica
baba s kolačima


Posts : 273
Join date : 25.04.2009
Lokacija : u tramvaju, na placu ili kod doktora

Posesivnost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posesivnost   Posesivnost - Page 2 Emptyčet svi 14, 2009 1:22 pm

Alex Ray je napisao/la:
baba s kolačima je napisao/la:
Ovo je s forum.hr-a, i primjenjivo je i na žene:

Hm, potencijalni nasilnik ili posesivac:

-tokom vašeg razgovora kritizira tuđe cure ili žene općenito, ismijava ih
-priča o svojim bivšima kao da su sve bile drolje
-osjetljiv je na to ako se malo našališ na njegov račun pa reagira burno i negativno
-on osobno uglavnom nema baš smisla za humor kao i njegovo društvo
-nema poštovanja općenito prema ljudima
-nema previše bogatu komunikaciju

To su recimo neki od simptoma koji mogu ukazivati na to, a kad veza malo napreduje, onda može i:

-prigovarati ti za "pretjeranu šminku" i odjeću
-traži opravdanje za svaki tvoj banalan izlazak
-postavlja se kao da je bitniji čak od tvojih roditelja, što ujedno i ne poštuje tvoje roditelje
-ne poštuje tvoje prijatelje jer svjesno zna da bi ga mogli "prokužiti"
-zanima ga detaljno tko je to koga pozdraviš na ulici
-stalno je sumnjičav
-provjerava te i ispituje

ovo me ubilo u pojam, tolko je stvarno, tolko se odnosi na moju bivšu...

Jelda, i ja sam ostala paf, i svi s kojima sam pričala o tome a bili su u vezi sa posesivcima rekli su istu stvar. Jednostavno je riječ o patološkim slučajevima, ali nažalost koliko su god oni predvidljivi toliko su žrtve nesvjesne toga i najčešće je prekasno. Još jednom, suosjećam.
[Vrh] Go down
Alex Ray

Alex Ray


Posts : 216
Join date : 25.04.2009
Dob : 34
Lokacija : blizu Sunca

Posesivnost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posesivnost   Posesivnost - Page 2 Emptyčet svi 14, 2009 1:40 pm

bitno da se osoba na kraju izvuće..i da ima ljude uz sebe koji pomognu da se izvuće...
[Vrh] Go down
baba s kolačima
Moderatorica
baba s kolačima


Posts : 273
Join date : 25.04.2009
Lokacija : u tramvaju, na placu ili kod doktora

Posesivnost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posesivnost   Posesivnost - Page 2 Emptyčet svi 14, 2009 1:44 pm

Naravno. Ako ništa, jedno takvo iskustvo te malo trajnije obilježi pa valjda nema šanse da do kraja života upadneš u nešto slično, kad ti se već diže kosa na glavi od svakog pitanjca "tko ti je to" ili "a zašto baš ideš...", tako da su posesivne osobe ustvari nešto kao vodene kozice- kad ih jednom dobiješ, siguran si do kraja života.
[Vrh] Go down
Alex Ray

Alex Ray


Posts : 216
Join date : 25.04.2009
Dob : 34
Lokacija : blizu Sunca

Posesivnost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posesivnost   Posesivnost - Page 2 Emptyčet svi 14, 2009 2:50 pm

al gle što se meni sad događa s novom curom... panično se bojim da se prema njoj ne ponašam posesivno! sprječavam samu sebe da joj na napišem sms, govorim stvari tipa ''ok, javi mi se onda da znam da si dobro...mislim, ne moraš mi se javiti ako ne želiš!''..zapravo puno toga završava s tim ''ne moraš''.. muči me baš ta stvar normalih granica. ta posesivna bivša bila mi je prva ozbiljna veza...pa sam prilično dezorjentirana....
[Vrh] Go down
baba s kolačima
Moderatorica
baba s kolačima


Posts : 273
Join date : 25.04.2009
Lokacija : u tramvaju, na placu ili kod doktora

Posesivnost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posesivnost   Posesivnost - Page 2 Emptyčet svi 14, 2009 2:56 pm

Kužim te totalno, i ja to radim. Obzirom da smo imale takvo iskustvo, ne želimo nikako osobu s kojom smo u vezi dovesti u situaciju koja bi i u najmanjoj mjeri podsjećala na naše iskustvo, iako to naravno nije realno. Osobe koje to nisu prošle ne vide posesivnost, ali mi ih svejedno želimo zaštititi.
[Vrh] Go down
frendica od babeskolačima

frendica od babeskolačima


Posts : 8
Join date : 20.05.2009
Lokacija : starački dom Gornja Bistra, lijevo od kune

Posesivnost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posesivnost   Posesivnost - Page 2 Emptyčet svi 21, 2009 7:22 am

baba s kolačima je napisao/la:


Same with me Smile
Stalna nemogućnost da se otrgam iz lančuga te tzv. veze me transformirala u koješta nelijepo,išla sam logikom da ako ja postanem odvratna možda ona poželi izaći iz te veze...ali ne. I onda se to odugovlačilo dobre dvije godine dok nisam doslovno pukla i rekla joj "ako baš želiš, ubij se" (to je bila skoro pa svakodnevna prijetnja s njene strane), pokupila stvari i otišla. I probala sam poslije još čut se s njom s vremena na vrijeme, ali su se počele nizati kojekakve prijetnje, pa sam promijenila broj i tu je bio definitan kraj.
Ovu temu sam zamislila ustvari kao nekakav priručnik o posesivnosti i ljubomori općenito, jer posesivnost se najčešće ne primjeti dok ne bude prekasno.

Ovo gore mi je odnekud poznata priča, podsjeća me na moju dragu prijateljicu koja se također našla u ovakvoj situaciji. naletjela je na jednu simpatičnu djevojku u fazi života kad tražiš bilo kakvu osobu na koju bi naletjela, samo da se s nekim povežeš i bila je to divna veza...Prvih par mjeseci sam je viđala jednom na tjedan (isključivo uz prisutnost spomenute djevojke), a kasnije samo za punog mjeseca, kad bi njena draga utonula u dubok san. No nije moja prijateljica glupa, shvatila je ona nakon pola godine da je njena nova djevojka posesivni manijak, čak joj ni ja to nisam morala tupit! I to je bilo to, odlučila je prekinuti tu bolesnu polugodišnju vezu i uspjela je! Nakon godine i pol... To su vam posesivke, jednom kad pristaneš biti njen cijeli svijet, nema više van.
[Vrh] Go down
baba s kolačima
Moderatorica
baba s kolačima


Posts : 273
Join date : 25.04.2009
Lokacija : u tramvaju, na placu ili kod doktora

Posesivnost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posesivnost   Posesivnost - Page 2 Emptyčet svi 21, 2009 9:55 am

frendica od babeskolačima je napisao/la:



Ovo gore mi je odnekud poznata priča, podsjeća me na moju dragu prijateljicu koja se također našla u ovakvoj situaciji. naletjela je na jednu simpatičnu djevojku u fazi života kad tražiš bilo kakvu osobu na koju bi naletjela, samo da se s nekim povežeš i bila je to divna veza...Prvih par mjeseci sam je viđala jednom na tjedan (isključivo uz prisutnost spomenute djevojke), a kasnije samo za punog mjeseca, kad bi njena draga utonula u dubok san. No nije moja prijateljica glupa, shvatila je ona nakon pola godine da je njena nova djevojka posesivni manijak, čak joj ni ja to nisam morala tupit! I to je bilo to, odlučila je prekinuti tu bolesnu polugodišnju vezu i uspjela je! Nakon godine i pol... To su vam posesivke, jednom kad pristaneš biti njen cijeli svijet, nema više van.

Nemoj tako, pa sjećam se da smo se jednom vidjele i dvaput u istom mjesecu, za punog mjeseca i ono jednom kad je moja draga bila u šopingu sa majkom pa smo se nas dvije srele i zapalile...bio je to lijep dan sunny . E da, i nitko nije spomenuo fanatično čitanje poruka, tko te to zove, tko ti je ta IvanaKojaPržiCde, jel moguće da je samo moja bila toliko pronicljiva i sumnjičava?
Također ovim putem javno zahvaljujem frendici od babeskolačima iliti mojoj frendici na podršci koju mi je tad pružala i činjenici da me nakon 2 godine praktično neviđanja nije odjebala i našla si neku drugu babu. Aj lav yu flower
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 38
Lokacija : Zagreb

Posesivnost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posesivnost   Posesivnost - Page 2 Emptyčet svi 21, 2009 10:17 am

To su ljudi koji vide samo svoje potrebe i nisu sposobni čitati druge iz njih samih, plus što su još i destruktivni. Mnogo toga negativnog polazi od nesigurnosti, pa tako i ovo. Ali bizarno postaje kad se žrtva vraća krvniku. Moj tata je bio takav prema mojoj mami. Sjećam se da mi je rekla da je bila toliko zbunjena iznenadnom transformacijom čovjeka koji je bio divan, uz kojeg se osjećala sigurno i voljeno u čovjeka koji ju je stavljao u kavez i mučio, da je njemu rekla : "pomozi mi", iako je on bio taj zbog kojeg je trebala pomoć. Ali to radi ta emocionalna konfuzija. I krivnja, joj, krivnja je glavni score kod tih tlačitelja. Kad uspiju da se osoba koja je voljela njihovo pozitivno i dobro lice, puno ljubavi, osjeti krivom kad je počnu mučiti, onda je to to- imaju je u šaci. Onda te osobe na mučenja odgovaraju skrušenošću i poniznošću i stvara se savršena "komunikacija" krvnika i žrtve. Ali da ne pametujem, ima jako zanimljive literature na tu temu.
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
Uh Huh Her
Stidna dlaka Brody Dalle



Posts : 374
Join date : 24.04.2009
Dob : 35

Posesivnost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posesivnost   Posesivnost - Page 2 Emptyčet svi 21, 2009 1:16 pm

Ma, ne samo čitanje poruka! Ima i ono da ti zna sve passworde na svim forumima i on line profilima i da ti ukrade dnevnik koji onda tražiš po sobi sve dok ti ona ne dođe i dnevnik se začudo najednom stvori nasred sobe, a ona plače zbog dijela u kojem ja pišem da ne znam koliko ću još izdržati gušenje.
[Vrh] Go down
frendica od babeskolačima

frendica od babeskolačima


Posts : 8
Join date : 20.05.2009
Lokacija : starački dom Gornja Bistra, lijevo od kune

Posesivnost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posesivnost   Posesivnost - Page 2 Emptyčet svi 21, 2009 1:22 pm

baba s kolačima je napisao/la:
frendica od babeskolačima je napisao/la:



Ovo gore mi je odnekud poznata priča, podsjeća me na moju dragu prijateljicu koja se također našla u ovakvoj situaciji. naletjela je na jednu simpatičnu djevojku u fazi života kad tražiš bilo kakvu osobu na koju bi naletjela, samo da se s nekim povežeš i bila je to divna veza...Prvih par mjeseci sam je viđala jednom na tjedan (isključivo uz prisutnost spomenute djevojke), a kasnije samo za punog mjeseca, kad bi njena draga utonula u dubok san. No nije moja prijateljica glupa, shvatila je ona nakon pola godine da je njena nova djevojka posesivni manijak, čak joj ni ja to nisam morala tupit! I to je bilo to, odlučila je prekinuti tu bolesnu polugodišnju vezu i uspjela je! Nakon godine i pol... To su vam posesivke, jednom kad pristaneš biti njen cijeli svijet, nema više van.

Nemoj tako, pa sjećam se da smo se jednom vidjele i dvaput u istom mjesecu, za punog mjeseca i ono jednom kad je moja draga bila u šopingu sa majkom pa smo se nas dvije srele i zapalile...bio je to lijep dan sunny . E da, i nitko nije spomenuo fanatično čitanje poruka, tko te to zove, tko ti je ta IvanaKojaPržiCde, jel moguće da je samo moja bila toliko pronicljiva i sumnjičava?
Također ovim putem javno zahvaljujem frendici od babeskolačima iliti mojoj frendici na podršci koju mi je tad pružala i činjenici da me nakon 2 godine praktično neviđanja nije odjebala i našla si neku drugu babu. Aj lav yu flower

lav yu tuu queen
[Vrh] Go down
baba s kolačima
Moderatorica
baba s kolačima


Posts : 273
Join date : 25.04.2009
Lokacija : u tramvaju, na placu ili kod doktora

Posesivnost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posesivnost   Posesivnost - Page 2 Emptyčet svi 21, 2009 1:29 pm

Ja sam do te djevojke imala višegodišnju naviku pisanja dnevnika i ona sam nekako prestala...ona je, naravno, znala da sam prestala pisati, i dakako da sam joj morala objašnjavati zašto je tomu tako. I kako to obično biva kod tih ljudi, jedno "predivno mi je s tobom pa nemam potrebe pisati.." bez obzira koliko glupo zvučalo i koliko neiskreno izgledalo, nema veze jer oni ne vide dalje od onoga što žele vidjeti. I da, i passwordi za forume, i mailove, ma sve...

I ako nije preintimno, jesi se iz opisane situacije "izvukla" iliti pomirila se ili ste tad prekinule?

Offtopic- ma frendico od babe, darujem ti jelena, svinju i crknutu mačku- rendeer pig cat
[Vrh] Go down
Uh Huh Her
Stidna dlaka Brody Dalle



Posts : 374
Join date : 24.04.2009
Dob : 35

Posesivnost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posesivnost   Posesivnost - Page 2 Emptyčet svi 21, 2009 1:35 pm

Prekinule smo tek nekoliko mjeseci kasnije jer se ONA IŠLA ISPRIČATI MENI i rekla je da će sve biti drugačije i bla bla. Čak se nije nadurila kad sam JEDNOM išla van sa svojom sadašnjom najboljom prijateljicom, idući dan samnom je normalno pričala. Naravno, ubrzo se sve vratilo na staro i ja sam ju prevarila i potrudila se da ju jako naljutim jer to više nisam mogla trpiti.
[Vrh] Go down
baba s kolačima
Moderatorica
baba s kolačima


Posts : 273
Join date : 25.04.2009
Lokacija : u tramvaju, na placu ili kod doktora

Posesivnost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posesivnost   Posesivnost - Page 2 Emptyčet svi 21, 2009 1:42 pm

Da, imala sam i tih ispričavanja, i preklinjanja, i uvjeravanja da definitivno vidi da to što radi baš nije ok...Ja njoj, pak, nisam rekla za prevaru. Valjda jer sam očekivala još veću dozu drame, preklinjanja, njenog osjećaja da me sad "ima u šaci" zbog toga što sam napravila...
[Vrh] Go down
Uh Huh Her
Stidna dlaka Brody Dalle



Posts : 374
Join date : 24.04.2009
Dob : 35

Posesivnost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posesivnost   Posesivnost - Page 2 Emptyčet svi 21, 2009 1:56 pm

Ja sam prevarila baš zbog toga što sam znala posljedice, a ništa drugo nije shvaćala. U biti sam ju pokušavala odgurniti od sebe, ali jednostavno nisam mogla i to mi je bila slamka spasa. I uspjelo je! Mada ne nakon prvog varanja, baš kao ni nakon što sam joj slagala da sam zaljubljena u drugu curu i nakon što sam bila s još jednom curom i ona je za sve to znalo. A reakcija na prevaru je bila da mi je došla plakati u krevet, a iduće jutro nije samnom htjela pričati. Onda je uplakana zvala i rekla da je preoštro reagirala i možemo li opet i bla bla. Rekla sam da možemo, ali da ne želim toliko biti sama s njom i počela sam svoje prijatelje voditi van s nama. Nakon nekog vremena jednostavno mi se prestala javljati jer ih nije mogla podnjeti, a ja sam je se riješila Very Happy
[Vrh] Go down
baba s kolačima
Moderatorica
baba s kolačima


Posts : 273
Join date : 25.04.2009
Lokacija : u tramvaju, na placu ili kod doktora

Posesivnost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posesivnost   Posesivnost - Page 2 Emptyčet svi 21, 2009 2:03 pm

Sretnice...! Ma ja sam pokušavala sa kojekakvim obrnutim psihologijama, testovima, promjenama ne samo ponašanja nego i ličnosti koliko mi je to moja uobičajna ličnost dopuštala...i ništa nije upalilo, do tog zadnjeg "gotovo je". Ali ni to ne bi upalilo da ju nisam tad ponovo varala i da mi nije ta druga veza, potpuno lagana i bez ikakvih obaveza, dala onaj push.
[Vrh] Go down
Uh Huh Her
Stidna dlaka Brody Dalle



Posts : 374
Join date : 24.04.2009
Dob : 35

Posesivnost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posesivnost   Posesivnost - Page 2 Emptyčet svi 21, 2009 2:23 pm

Ja sam isto počela s promjenama ponašanje, vraćala sam se na ono što sam bila prije te veze i to ju je jako smetalo, pogotovo kada sam opet počela piti i pušiti, još kada me vidjela napušenu - jako se razbjesnila. Dobro mi je jedino da brzo čitam ljude i znam što će koga naljutiti tako da mi je to dosta olakšalo situaciju.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Posesivnost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posesivnost   Posesivnost - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Posesivnost
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Lipstick forum :: Kultura i umjetnost :: Likovna umjetnost-
Forum(o)Bir: