Lipstick forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ovo je forum za sve lezbijke i bi žene koje se osjećaju femme i vole iste takve žene. Ženstvenost nije striktno određena kategorija. Ona ovisi o samoidentifikaciji. Ako se identificirate kao femme i volite druge femme, ovo je mjesto za vas!
 
Početna stranicaLipstick portalLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova

Go down 
+2
baba s kolačima
Judina sestra
6 posters
Autor/icaPoruka
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 39
Lokacija : Zagreb

Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova Empty
PostajNaslov: Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova   Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova Emptypet kol 14, 2009 10:49 am

Šta mislite o njemu?
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
baba s kolačima
Moderatorica
baba s kolačima


Posts : 273
Join date : 25.04.2009
Lokacija : u tramvaju, na placu ili kod doktora

Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova Empty
PostajNaslov: Re: Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova   Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova Emptypet kol 14, 2009 1:44 pm

Inicijativa hvalevrijedna, realizacija nemoguća. Ipak smo zemlja koja je većinski kršćanska (iako, doduše, ti postoci variraju od 50-90%, što je nezamjetna razlika) i mogućnost da u primjerice uredu za zemljišne knjige ne vidimo megalomanskog jesusa h. krista sa 3D animiranom krvlju koja šikti iz rana bi nas zasigurno zgrozila i hipnotizirala da se učlanimo u Partiju.
Ne ulazim u intenzitet vjerničkih osjećaja (bilo bi lijepo da i oni ne ulaze u moje, kako to već nalaže biblija), ali poistovjećivanje križa sa primjerice domovinskim ratom i govorancije kako bez križa, krunice, djevice marije i ostale ekipe ne bismo imali lijepu našu je ako ništa drugo hračka u lice svim onim ateistima, muslimanima, agnosticima itd kojih je u vojsci bilo, tako da više oni vrijeđaju taj dio populacije nego Mesić sa jednim normalnim, evropskim zahtjevom.
Ne želim ni načinjati ideju da bi trebalo staviti na jedan zid svake državne institucije po jedan od svakog vjerskog simbola (ne samo sa područja rh, možda i poneki indijac poželi kupiti zemlju na Hvaru, pa eto, treba sve), a ja bih, recimo, voljela vidjeti i peace znak. Tek toliko, da se osjećam ugodnije među svom tom birokracijom. Ili mali Che. Ili anarchy. Ili znak Sionskog priorata.
Uostalom, ja osobno želim Titovu sliku (onu u uniformi, koja je prije bila u svakoj kancelariji) u državnoj upravi i državna uprava bez Tite vrijeđa moje osjećaje i ideologiju.
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 39
Lokacija : Zagreb

Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova Empty
PostajNaslov: Re: Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova   Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova Emptypet kol 14, 2009 3:34 pm

Slažem se, posebno u onom dijelu da je pljuvačka u lice svima koji nisu kršćani, jer su se, kako je rekao Friščić, "naši dečki" borili s križem za oslobođenje naše države. to u prijevodu znači: ova zemlja je naša, mi smo je oslobodili. a vi ateisti, agnostici, hinduisti, muslimani, židovi, itd. nemate šta raditi ovdje, odnosno, ako ste već ovdje, budite kuš pred našim simbolima. Odvratno. A da ne spominjem i protuustavno- ovo je sekularna država. i super mi je kako se svi odmah pozivaju na rat i svaki će kršćanin i onaj koji nije bio u ratu i protiv je Mesićevog zahtjeva, reći "Mi smo oslobodili ovu državu pod križem". Nisi ti oslobodio ništa.

Kao što kažeš, realizacija nemoguća. Po prirodi sam nazovi aktivist kojem nada zadnja umire, pa ću reći vjerovatno nemoguća. Jer kad pogledaš ovu našu državu i društvo, tolerancija je vrlo nepoželjna. Poželjno je da budeš kao svi ostali, šuti, radi, ne žali se, trpi i nemaj svoju ličnost. Bar je nemaj u javnosti. Sve govori da tolerancija, moral, sućut, poštivanje različitog nije dobrodošlo. Svaka čast jednom lijepom trenutku, a to je studentska borba za besplatno školstvo.
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova Empty
PostajNaslov: Re: Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova   Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova Emptysub kol 15, 2009 3:12 am

Moje mišljenje je u skladu sa svima koji smatraju - prije svega naša legenda od predsjednika - da križevima NIJE mjesto u državnim ustanovama! no no A zna se gdje im je mjesto - u crkvama, kapelicama, crkvenim zajednicama i, naravno, svatko tko sebe smatra velikim vjernikom, može si slobodno staviti križ na bilo koji zid u svom domu, ako to želi. Ako je pak vojniku ili policajcu stalo do križa, nek si ga nosi oko vrata. Njegov vrat, njegov križ. To je njegovo pravo, koje mu nitko ne može oduzeti. Ali nije u redu i nije demokratski prisiljavati sve ljude koji žive u ovoj zemlji (nisu svi Kršćani i vjernici) da kud god se okrenu vide raspelo! To je takva bahatost. Želi se ljudima pokazati da žive na prostoru gdje dominira jedna religija, koju bi trebali poštivati.
Crkva pita: "Kome smetaju križevi?". Ja bih njih pitala - " A zašto vama smeta što je netko gay?! I zašto borbu za naša prava gledate kao nametanje nečega, ionako većinskoj, heteroseksualnoj populaciji, dok si vi istovremeno uzimate (za) pravo da namećete križeve i krunice manjini (iako, ne i zanemarivoj) u kojoj nema vjernika ili ju čine ljudi drugih religija??". Dakle, nije moralno jedanput u godini mahati zastavom duginih boja, jer to vrijeđa većinu "normalnih građana" (čast iznimkama, da ne ispadne kako su svi protiv nas), ali ništa zato ako svi, ali baš svi moramo gledati razapetog Isusa! Još samo treba da se na nekom trgu (ili brdu iznad Zagreba) izgradi jedan gigantski Isus.

I još da kažem ovo - u Hrvatskoj NEMA Kršćana! Barem ne onih pravih. Ti koji sebe nazivaju velikim vjernicima i nose svoje zlatne lančiće sa križem su najobičniji licemjeri i fašisti. Jer da se drže svih tih načela i zaista žive po njima, ne bi bili tako mržljivi, netrpeljivi i netolerantni spram svega što je drugačije i svih koji su drugačiji. Ja sam iz židovske obitelji (iako, ne prakticiramo religiju), a uz to što sam Židovka, još sam i lezbijka (eto, manjina manjine u ovoj izrazito "liberalnoj" državi. I sad da još vjerujem u Boga...). Smijem li ja na zidu u svom uredu imati Davidovu zvijezdu, a na svom stolu recimo držati na stalku malu zastavicu duginih boja?


Zadnja promjena: Nemam curu; sub kol 15, 2009 3:26 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 39
Lokacija : Zagreb

Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova Empty
PostajNaslov: Re: Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova   Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova Emptysub kol 15, 2009 10:23 am

tako je, Nemam curu! clapping

Da, čim su homoseksualci u pitanju, odmah je to nametanje. Uh, strašno pate jednom godišnje. govore kao da su prisiljeni biti na Zrinjevcu i gledati povorku. Zagreb je velik, ako ti smeta, izvoli, makni se iz grada. To nije mrzilački prosvjed ni povorka da bi se zabranila. I svi su strašno osjetljivi. Grozno. Prošetaju jednom godišnje Trgom i svi su permanentno traumatizirani. A oni koji slave jedno nehumano i ubilačko razdoblje u povijesti Hrvatske, a taj je Thompson, on može slobodno nastupati. isto tako, neka gledaju svi križeve. Još svi, naravno, spominju branitelje, već mi je tih branitelja preko glave, jer oni su uz križ oslobodili Hrvatsku. Prvo, nisu uz križ oslobodili ništa, nego uz oružje, a drugo šta sad, križ mora u svakoj prokletoj javnoj prostoriji stajati kao simbol oslobođenja? Dakle, tko nije kršćanin i kome taj simbol ništa ne predstavlja, taj je manje vrijedan jer nepriznavanjem križa i katoličke vjere nema jednak udio u uživanju u oslobođenoj Hrvatskoj? Grozno!
Stvarno je već dosta tog nametanja. Crkva se ionak petlja u sve zakone. Trebalo bi joj već jednom reći da se vrati na svoje mjesto.
Da, imam jedno pitanje.
Zašto je Mesić baš sada dao taj zahtjev? Nije kao da tek od prekjučer križevi vise po javnim institucijama. why now?
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
baba s kolačima
Moderatorica
baba s kolačima


Posts : 273
Join date : 25.04.2009
Lokacija : u tramvaju, na placu ili kod doktora

Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova Empty
PostajNaslov: Re: Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova   Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova Emptysub kol 15, 2009 10:33 am

I nova doza toilet danas:

velka gospa, velka nužda
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 39
Lokacija : Zagreb

Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova Empty
PostajNaslov: Re: Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova   Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova Emptysub kol 15, 2009 10:43 am

Ovaj članak je samo pokazatelj, koji ne začuđuje, da uopće nemaju tolerancije za one druge vjerispovijesti ili za one koji ne pripadaju religiji i/ili nisu vjernici.
Šta je njima, tko će njima čupati križ s vrata? tko im šta brani? Ovo je bio test da vidimo hoće li pokazati toleranciju prema drugačijem od sebe. (da ne govorim o prekšaju ustava). Predvidljivo, pali su.
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova Empty
PostajNaslov: Re: Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova   Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova Emptysub kol 15, 2009 3:48 pm

Judina sestra je napisao/la:
Da, čim su homoseksualci u pitanju, odmah je to nametanje. Uh, strašno pate jednom godišnje. govore kao da su prisiljeni biti na Zrinjevcu i gledati povorku. Zagreb je velik, ako ti smeta, izvoli, makni se iz grada. To nije mrzilački prosvjed ni povorka da bi se zabranila. I svi su strašno osjetljivi. Grozno. Prošetaju jednom godišnje Trgom i svi su permanentno traumatizirani. A oni koji slave jedno nehumano i ubilačko razdoblje u povijesti Hrvatske, a taj je Thompson, on može slobodno nastupati.

Naravno, Thompson je naš ministar kulture! Prestrašno.

Citat :
Još svi, naravno, spominju branitelje, već mi je tih branitelja preko glave, jer oni su uz križ oslobodili Hrvatsku. Prvo, nisu uz križ oslobodili ništa, nego uz oružje, a drugo šta sad, križ mora u svakoj prokletoj javnoj prostoriji stajati kao simbol oslobođenja?

Ti branitelji mi idu na jetra. Zar tim ljudima nije jasno da "dani ponosa i slave" ne mogu trajati vječno i da oni, kao i sve drugo, s vremenom postanu povijest?! A ta povijest nije bila nimalo lijepa. No ipak, oni ju toliko očajnički (pr)oživljavaju da čovjek zaista ima osjećaj kako u ovoj zemlji rat još uvijek traje! Stalno neki klinac traže (a imaju dosta, neki čak i previše), stalno vrište i zavijaju kao da su se svi dužni brinuti o njima, zato što se oni branili i oslobodili (uz pomoć Križa a ne puške, tako da nam bude jasno) Hrvatsku! I što s tim? Braniti svoju domovinu treba biti obaveza, a tek onda čast. Oni koji se stalno "busaju u prsa" da su bili u ratu nisu nikakvi heroji. Pravi heroji žive u tišini.

Citat :
Da, imam jedno pitanje.
Zašto je Mesić baš sada dao taj zahtjev? Nije kao da tek od prekjučer križevi vise po javnim institucijama. why now?

Zato što ga je Crkva i sva ona gamad iz njezinih krugova nazvala veleizdajnikom, a on im je htio papreno uzvratiti - i uspio je. Smile
[Vrh] Go down
aaaa




Posts : 178
Join date : 10.05.2009

Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova Empty
PostajNaslov: Re: Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova   Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova Emptyned kol 16, 2009 8:02 am

mogu jedino zaključiti da je ovo jedan užasno netolerantan narod, a što je najgore od svega ne protestiraju oni protiv ukidanja križeva u uredima zato što su oni tako duboki vjernici da zaista vjeruju da će kršćanstvo spasiti svijet i sl, nego samo zato što se boje što će susjedi reći ako podržaju recimo tu Mesićevu ideju, a podržati tek gay pride pa cijelo susjedstvo će ih ignorirati... ne, to si sigurno ne smiju dopustiti
[Vrh] Go down
baba s kolačima
Moderatorica
baba s kolačima


Posts : 273
Join date : 25.04.2009
Lokacija : u tramvaju, na placu ili kod doktora

Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova Empty
PostajNaslov: Re: Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova   Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova Emptyned kol 16, 2009 11:47 am

Pih, ako staviš križić oko vrata, what's the point? Pa treba stavit lančugu na ljubavni tepih i onda diskretno raskopčat pola košulje ala Mladen Grdović. Zaboga, pa ako sada ne počnemo vrištati i siktati na to skidanje križeva, ljudi će pomisliti da smo affraid komunisti!
[Vrh] Go down
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova Empty
PostajNaslov: Re: Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova   Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova Emptypon kol 17, 2009 4:46 am

Razmišljam si malo, pa mislim: koja ironija! U državnim i javnim ustanovama sve sama mafija: korupcija, kriminal, pljačkaju, kradu, podmitljivi su, nemoralni, pohlepni, do ničega im nije stalo osim da sebi i za sebe zgrabe što više mogu - sve u svemu, vrlo "kršćanski". Pa što će njima/takvima križevi iza guzice??! thinking Dalje, određena masa ljudi prosvjeduje i kvoca da se trgu Maršala Tita promijeni ime, jer "on je bio zločinac" i ne žele tablu s njegovim imenom. Vidi opet ironije. Smeta im JEDNA PLOČA , no unatoč tome što je od pamtivijeka toliko mnogo ljudi da im se ni broj ne zna ubijeno zbog KRIŽA i pod križem, oni su se obrušili na Mesića i njegove istomišljenike jer smatra(mo) da križevi trebaju van iz državnih ustanova! I svakom pametnom čovjeku je jasno da se branitelji nisu borili za ovu državu, nego su se izborili za OVAKVU državu. Umjesto da se toga srame, oni se time ponose i hvala na sva zvona. Odvratno.
[Vrh] Go down
baba s kolačima
Moderatorica
baba s kolačima


Posts : 273
Join date : 25.04.2009
Lokacija : u tramvaju, na placu ili kod doktora

Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova Empty
PostajNaslov: Re: Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova   Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova Emptyuto ruj 15, 2009 3:07 pm

rat se nastavlja

Šteta što se tek sad sjetio, ali ajde...pobuđujmo svijest! Iako to ni u ludilu neće biti prihvaćeno, bilo bi zanimljivo vidjeti anketu u kojoj bi se svi ti veliki rvati katolici izjasnili koliko bi to bili voljni plaćati crkvi. I naravno, odgovor crkve će, pretpostavljam, biti slijedeći: "Pa, znate, mi smo izrazito socijalno svjesni situacije u rh i ne bi bilo korektno naplaćivati porez sirotinji kojoj je crkva jedina utjeha. Naravno, kada toj sirotinji treba maznut 150 kn za blagoslov kuće, tada nam to nije problem, ali dajte..pa ne možemo našoj jadnoj sirotinji uzimati! To su nama radili komunisti, kada su jadnoj crkvi oduzimali zemljišta, ogromne samostane pretvarali u nekakve fakultete...užas!"
[Vrh] Go down
nivescelzijus
Droca s pedigreom
nivescelzijus


Posts : 362
Join date : 07.05.2009
Dob : 36
Lokacija : Zagreb

Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova Empty
PostajNaslov: Re: Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova   Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova Emptyčet ruj 17, 2009 3:23 am

NE križevima, biblijama, stvarima koje pokazuju osobno opredjeljenje!!!!!!!!

Ako oni mogu križa, ja oću duginu zastavu:)
[Vrh] Go down
Uh Huh Her
Stidna dlaka Brody Dalle



Posts : 374
Join date : 24.04.2009
Dob : 35

Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova Empty
PostajNaslov: Re: Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova   Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova Emptyčet ruj 17, 2009 5:23 am

Potpuno se slažem da bi se križevi, ili bilo koji drugi oblik pokazivanja vjerskog opredjeljenja, trebali maknuti iz državnih ustanova jer ima tamo jednostavno nije mjesto.Crkva u Hrvatskoj jednostavno ima preveliku moć i to je žalosno, a bojim se da se to neće još skoro promijeniti, barem ne dok dobivaju toliko novca iz proračuna.
I baš me zanima koliko bi se ljudi deklariralo kao da su katolici kada bi se uveo onaj porez za crkvu o kojem je Mesić također pričao.Vjerojatno više ne bi bilo 80% katolika nego puno manje.
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 39
Lokacija : Zagreb

Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova Empty
PostajNaslov: Re: Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova   Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova Emptyuto ruj 22, 2009 3:19 pm

Uh Huh Her je napisao/la:
Potpuno se slažem da bi se križevi, ili bilo koji drugi oblik pokazivanja vjerskog opredjeljenja, trebali maknuti iz državnih ustanova jer ima tamo jednostavno nije mjesto.Crkva u Hrvatskoj jednostavno ima preveliku moć i to je žalosno, a bojim se da se to neće još skoro promijeniti, barem ne dok dobivaju toliko novca iz proračuna.
I baš me zanima koliko bi se ljudi deklariralo kao da su katolici kada bi se uveo onaj porez za crkvu o kojem je Mesić također pričao.Vjerojatno više ne bi bilo 80% katolika nego puno manje.

Totalno, ovo zadnje. Neki hint za odgovor na to pitanje je činjenica da su morali zabraniti rad nedjeljom jer su im bile puste crkve.
Ne vidim nikakvog razloga zašto bih ja, kada se budem zaposlila, plaćala nekome što nema nikakve veze sa mojim životom. Da ide školstvu da, jer to je za opće dobro, ali ovo nije za opće dobro. To je privatna stvar. Kao da plaćam nekome da izvodi fellacio. Takav dojam imam.
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova Empty
PostajNaslov: Re: Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova   Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova Emptyčet svi 31, 2012 1:38 am

Između križa i kukastog križa nema nikakve razlike, pa mi nije jasno zašto su jedni još uvijek široko prihvaćeni a drugi izričito zabranjeni. scratch
[Vrh] Go down
Sponsored content





Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova Empty
PostajNaslov: Re: Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova   Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova Empty

[Vrh] Go down
 
Mesićev zahtjev za uklanjanjem križeva iz državnih ustanova
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Lipstick forum :: Dnevnik-
Forum(o)Bir: