Lipstick forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ovo je forum za sve lezbijke i bi žene koje se osjećaju femme i vole iste takve žene. Ženstvenost nije striktno određena kategorija. Ona ovisi o samoidentifikaciji. Ako se identificirate kao femme i volite druge femme, ovo je mjesto za vas!
 
Početna stranicaLipstick portalLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 smrtna kazna-da ili ne

Go down 
+6
tralala
Judina sestra
Alex Ray
Uh Huh Her
Nepenthe
afrathevamp
10 posters
Autor/icaPoruka
afrathevamp




Posts : 182
Join date : 08.06.2009
Lokacija : na vrhu

smrtna kazna-da ili ne Empty
PostajNaslov: smrtna kazna-da ili ne   smrtna kazna-da ili ne Emptypon srp 20, 2009 12:07 pm

Smrtna kazna u Europi više ne postoji . I to je zato jer se člankom 2 Europske konvencije štiti pravo na život,a njezine su potpisnice sve europske zemlje i kao međunarodni ugovor je iznad nacionanih pravnih poredaka-znači i ustavi to pravo bez rezerve štite pa ne smiju zakonom propisati mogućnost izricanja smrtne kazne. Čak ne smiju ni izručiti građane u zemlje gdje im prijeti smrtna kazna. To je tako s pravne strane.

Ja sam osobno veliki protivnik smrtne kazne.

Zanima me da li vi mislite da bi je ipak trebalo propisati za pojedina kaznena djela?
Da li mislite da bi se time nešto postiglo?
[Vrh] Go down
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

smrtna kazna-da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: smrtna kazna-da ili ne   smrtna kazna-da ili ne Emptypon srp 20, 2009 12:29 pm

Nisam za smrtnu kaznu. Ona nema neku humanu funkciju/ulogu kao eutanazija i ne vidim zašto bi se nekoga osuđivalo (baš) na smrt. Evo npr., Đapić bi silovateljima i pedofilima rezao jaja - meni se to više sviđa nego smrtna kazna. Laughing
[Vrh] Go down
afrathevamp




Posts : 182
Join date : 08.06.2009
Lokacija : na vrhu

smrtna kazna-da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: smrtna kazna-da ili ne   smrtna kazna-da ili ne Emptypon srp 20, 2009 1:22 pm

Nemam curu je napisao/la:
Nisam za smrtnu kaznu. Ona nema neku humanu funkciju/ulogu kao eutanazija i ne vidim zašto bi se nekoga osuđivalo (baš) na smrt. Evo npr., Đapić bi silovateljima i pedofilima rezao jaja - meni se to više sviđa nego smrtna kazna. Laughing

sakaćenje pirat .da prakticiralo se to na trgovima,ne znam dal su baš rezali jaja Laughing ,ali znam da su lopovima rezali šake...a đepari su za to vrijeme iskoristili nastalu gužvu i oplindrali publiku.
baš tako ja gledam na smrtnu kaznu...na dan smaknuća bi uredno dolazili oni protiv i oni za i međusobno se prepucavali......a istovremeno bi opet netko počinio kazneno djelo za koje se ta kazna može izreći.
Zato po meni to nema smisla....osvetom se cijelo društvo spušta na nivo počinitelja. and that's a big no no no no
[Vrh] Go down
Uh Huh Her
Stidna dlaka Brody Dalle



Posts : 374
Join date : 24.04.2009
Dob : 35

smrtna kazna-da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: smrtna kazna-da ili ne   smrtna kazna-da ili ne Emptypon srp 20, 2009 2:43 pm

Da, jedna budala manje koja nam krade zrak i jedna budala manje na koju se mora trošiti novac da bu ju se prehranilo.Plus da je način smrti skroz ponižavajuć tako da sam all for it.
[Vrh] Go down
Alex Ray

Alex Ray


Posts : 216
Join date : 25.04.2009
Dob : 34
Lokacija : blizu Sunca

smrtna kazna-da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: smrtna kazna-da ili ne   smrtna kazna-da ili ne Emptypon srp 20, 2009 2:44 pm

za smrtnu kaznu nisam, al za sakaćanje silovatelja definitivno jesam.
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 39
Lokacija : Zagreb

smrtna kazna-da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: smrtna kazna-da ili ne   smrtna kazna-da ili ne Emptypon srp 20, 2009 3:41 pm

Dobra tema. Nisam za smrtnu kaznu. Nisam ni za sakaćenje. Ako država osakati silovatelja, učinit će isto što je učinio i silovatelj, čime će pokazati da nije problem u samom zločinu, u sakaćenju ili ubijanju, nego u tome tko to napravi, odnosno, kad napravi. Smrt i sakaćenje je osveta. A ja smatram da ako postoji zločinac, treba ga SPRIJEČITI, tako da mu se onemogući kretanje, a ne se osvetiti. Dakle, za ubojice, silovatelje itd., doživotna zatvorska kazna. Možda to obiteljima žrtava zvuči premalo, ali ako im je već do toga da pati, gubitak slobode je patnja, kao i sam život u zatvoru.
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
Alex Ray

Alex Ray


Posts : 216
Join date : 25.04.2009
Dob : 34
Lokacija : blizu Sunca

smrtna kazna-da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: smrtna kazna-da ili ne   smrtna kazna-da ili ne Emptypon srp 20, 2009 5:03 pm

ali moraš nekako ''rangirati'' zločince. nemožeš ih sve zatvoriti doživotno. a što kad silovatelj izađe iz zatvora? postoji metoda kemijske kastracije koja smanjuje libido i koja se pokazala vrlo učinkovitom...
[Vrh] Go down
tralala




Posts : 47
Join date : 12.06.2009

smrtna kazna-da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: smrtna kazna-da ili ne   smrtna kazna-da ili ne Emptyuto srp 21, 2009 12:21 am

Slažem se s prvim dijelom ovog što je Judina sisterka rekla. Ali ne mislim da bi bilo kakve zločince trebalo izolirat doživotno jer to nema smisla. Trebalo bi se bavit njima dok su u toj izolaciji tako da po izlasku iz zatvora budu sposobni funkcionirat u društvu, jer ovako imaš lika (slučaj kod nas otprije par godina) koji za silovanje dobije godinu dana, a nakon toga izađe i prvi dan na slobodi siluje ponovo. Zatvor je sad samo puka izolacija, a trebao bi bit rehabilitacija. Fkors, to je čisto fantaziranje.
[Vrh] Go down
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

smrtna kazna-da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: smrtna kazna-da ili ne   smrtna kazna-da ili ne Emptyuto srp 21, 2009 12:36 am

Idun je napisao/la:
Trebalo bi se bavit njima dok su u toj izolaciji tako da po izlasku iz zatvora budu sposobni funkcionirat u društvu, jer ovako imaš lika (slučaj kod nas otprije par godina) koji za silovanje dobije godinu dana, a nakon toga izađe i prvi dan na slobodi siluje ponovo.

Eto vidiš. A da je kastriran ne bi. Laughing Čega se muškarac najviše boji nego da ostane bez svojih jaja? Laughing Možda to sa sakaćenjem zvuči okrutno, ali i oni su bili okrutni kada su bez milosti silovali neku (ili više njih) djevojku/ženu/staricu! Odvratno i neoprostivo. Zatvori su ionako već prenatrpani, zato neka bude slobodan, ali kastriran-slobodan, pa više nikada neće pomisliti na to da nekoga siluje jer to sa čime misli i razmišlja više neće imati u gaćama! Razz
[Vrh] Go down
tralala




Posts : 47
Join date : 12.06.2009

smrtna kazna-da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: smrtna kazna-da ili ne   smrtna kazna-da ili ne Emptyuto srp 21, 2009 12:48 am

Nije problem u onome što on ima u gaćama, neg u onome što ima ili nema u glavi. Tako bi i alkićima trebalo zašit usta kako bi ih se odviklo od cuge. Smile Dođe ti na isto.
Pa zatvori su natrpani jer je to najjednostavnije rješenje - potrpat ljude u neki sobičak di ti nisu u vidokrugu i di se ne moraš bavit njima.
A sakaćenje i ino mi i dalje zvuči kao "oko za oko", iliti osveta.
[Vrh] Go down
Alex Ray

Alex Ray


Posts : 216
Join date : 25.04.2009
Dob : 34
Lokacija : blizu Sunca

smrtna kazna-da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: smrtna kazna-da ili ne   smrtna kazna-da ili ne Emptyuto srp 21, 2009 3:57 am

ako se njemu baš siluje opet, on će to učiniti i kastriran, već će naći način.. tu se slažem da je stvar u glavi a ne u onom među nogama. zato sam ja za tu kemijsku kastraciju, koja smanjuje libido itd., i naravno sve to uz terapiju.
[Vrh] Go down
femina




Posts : 87
Join date : 23.05.2009

smrtna kazna-da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: smrtna kazna-da ili ne   smrtna kazna-da ili ne Emptyuto srp 21, 2009 5:49 am

Uvijek se treba zapitati koja je svrha kazne, što se sve zapravo može postići kaznom i kakav će učinak ona imati s jedne strane na one koji nisu počinili kazneno djelo a mogli bi ili namjeravaju i s druge strane na samog počinitelja. Dakle, radi se o generalnoj i specijalnoj prevenciji.

Postoji uvriježeno stajalište da što gora kazna, dakle, kad je i smrtna, najbolje utječe na javnost, u smislu da ima funkciju zastrašivanja a na samog počinitelja utječe na način da se pokaje i da to više nebi učinio. Međutim, praksa je pokazala nešto drugo. U čemu je stvar? Najbolji pokazatelji uspješnosti neke kazne je kao prvo stopa počinjenja kaznenog djela koji se kažnjava na određen način a kao drugo, uzima se u obzir recidivizam, odnosno, da li se počinitelji vraćaju zločinu, odnosno u kojem postotku će to učiniti ponovno. Kaznene znanosti su pokazale da uglavnom strože kazne nemaju najbolji učinak na ove elemente koje sam prije spomenula. Radi se o statistici - što je kazna gora ili što je više zastrašujuća, ima više počinitelja pa čak i više recidivista. U SAD-u postoji smrtna kazna za neke zločine i to uopće ne mjenja na stvari. Njihovi zatvori su pretrpani, uvjeti neljudski, ne postiže se željeni učinak na zločine i na kriminal općenito.

Stoga, danas se sve više ide prema tome, a i ja sam zagovornik, da se smrtne kazne u nekim državama ukinu, da se općenito neke kazne ublaže i da se pronađe nekakav sustav koji će bolje utjecati na, kao što Idun kaže, na rehabilitaciju tih ljudi i ta da li posebnim programima ili pak elektronskim nadzorom, društveno korisnim radom, kućnim nadzorom ili sličnim. E sad, ovo što sam napisala uvelike ovisi o sredstvima kojima država raspolaže kako bi osigurala takvo nešto...

Što se mene tiče osobno, smatram da smrtna kazna nije dobra stvar i to ne samo zbog toga što nema utjecaja toliko na zločin i kriminal već zbog toga što smatram da taj počinitelj nikada neće shvatiti što je učinio ako ga se odmah smakne. On, dakako, neće nikada moći osjetiti na svojoj koži ono što je učinio žrtvi ali zbog toga mora patiti ili u zatvoru ili na neki drugi način.

Što se tiče sakaćenja... o tome neću ni pričati.

Jeste li znali da u više od desetak država bismo bile zbog homoseksualnosti osuđene na smrt, u nekima od njih, poput Saudijske Arabije, bičevali bi nas na smrt? U većini afričkih država i nekih azijskih, provele bismo cijeli život u zatvoru.
[Vrh] Go down
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

smrtna kazna-da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: smrtna kazna-da ili ne   smrtna kazna-da ili ne Emptyuto srp 21, 2009 8:06 am

Je, je... Lako je biti human kada razmišljamo ovako objektivno, ali da je neki tip brutalno silovao vas ili vašu djevojku, ili neku drugu - vama jako blisku žensku osobu, pitam se koliko bi onda sućuti imale za silovatelja i što biste mu poželjele.
Ja se mogu složiti da osveta i kažnjavanje poput kastracije nije najbolje rješenje/najprikladnija metoda kazne - ni sa pravnog ni sa moralnog gledišta (to sam ionako više rekla u zajebanciji), ali ljudi koji počine takva djela su mi toliko odvratni da im drugo ne mogu ni (po)željeti!
[Vrh] Go down
femina




Posts : 87
Join date : 23.05.2009

smrtna kazna-da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: smrtna kazna-da ili ne   smrtna kazna-da ili ne Emptyuto srp 21, 2009 11:05 am

Nemam curu je napisao/la:
Je, je... Lako je biti human kada razmišljamo ovako objektivno, ali da je neki tip brutalno silovao vas ili vašu djevojku, ili neku drugu - vama jako blisku žensku osobu, pitam se koliko bi onda sućuti imale za silovatelja i što biste mu poželjele.
Ja se mogu složiti da osveta i kažnjavanje poput kastracije nije najbolje rješenje/najprikladnija metoda kazne - ni sa pravnog ni sa moralnog gledišta (to sam ionako više rekla u zajebanciji), ali ljudi koji počine takva djela su mi toliko odvratni da im drugo ne mogu ni (po)željeti!


Pa tema je bila takva da je postavljena generalno a i inače, kad se radi općenito o takvim stvarima, treba gledati što objektivnije jer, da svi počnemo subjektivno i instinktivno razmišljati, tko zna kamo bi nas to dovelo - poubijali bi jedni druge.

Što se tiče mene osobno, ne želim ni razmišljati što bi sve pomislila da se takvo nešto dogodi... evo, stvarno ne želim razmišljati. Neutral To su prestrašne stvari. Naravno da i meni za silovatelja pada napamet npr. da mu se precvikaju lopte i ne samo to nego skrati i za alatku. Opet, kažem, kada govorimo ovako nešto općenito onda ne mogu polaziti iz svog kuta i to nebi bilo ni dobro.
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 39
Lokacija : Zagreb

smrtna kazna-da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: smrtna kazna-da ili ne   smrtna kazna-da ili ne Emptyuto srp 21, 2009 11:20 am

Jeste zaboravile da ima i drugih zločinaca osim silovatelja koji ubijaju bez seksualnog motiva, i kojima kastracija neće napraviti ništa da prestanu ubijati?
Ali da, zatvor služi, teoretski, tome da ljudi imaju vremena sa svojom glavom u kojoj i s kojom će možda pronaći način da shvati da to što je napravio nije dobro i da to više neće raditi. Ali kažem, teoretski.
Ali znaš šta, slažem se i s Nemam curu; ja sad proučavam serijske ubojice psihološki, ali da mi neki serijski ubojica ubije curu, mamu, baku, tetu, sestru, dedu, rekla bih nek' se ubojice tjeraju u tri pičke materine, da prostite. Isto i da mi netko siluje curu. Misliš da bi mi bilo stalo do rehabilitacije tog tipa? Bilo bi bi samo stalo da gad ne napravi to nekome, tako da bude zatvoren.
Ali nisam za kastraciju. Niti za ubojstvo. Za sprečavanje sam. Doživotni zatvor. E sad, pitanje je, jesu li ti ljudi moralno izgubljeni ili im se može pomoći? I hoćemo li, i s psihijatrijskoj observaciji i liječenju, preuzeti rizik pustivši ih iz zatvora?
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
afrathevamp




Posts : 182
Join date : 08.06.2009
Lokacija : na vrhu

smrtna kazna-da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: smrtna kazna-da ili ne   smrtna kazna-da ili ne Emptyuto srp 21, 2009 11:27 am

Kod nas ne postoji ni doživotni zatvor, samo kazna dugotrajnog zatvora u trajanju maksimalno 40 godina.
Kod nas se trajanje kazne ne određuje kumulativno pa da bi npr. netko mogao dobiti 300 godina zatvora kao u SAD-u.
Ne postoji legalna mogućnost kastracije ili bilo koje vrste sakačenja jer između ostlog,članak 3 Europske konvencije propisuje zabranu mučenja i nečovječnog postupanja. Dakle, tjelesni integritet je nakon prava na život na najvećem stupnju zaštite.

Dobro je pitanje svrhe kazne-to ne smije biti osveta društva.
U SAD-u su kazne znatno strože,ali da li im se smanjuje broj kaznenih djela? ne bih baš rekla.
Zatvori su im krcati bez obzira na to što je opće poznato da su uvjeti u njima lošiji nego kod nas.
[Vrh] Go down
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

smrtna kazna-da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: smrtna kazna-da ili ne   smrtna kazna-da ili ne Emptyuto srp 21, 2009 11:35 am

Naravno da ima i drugih zločinaca koji ubijaju. Ja sam prva slučajno spomenula silovatelje, pa je rasprava ostala na njima.
A da im se može pomoći... hm, nisam sigurna, a nisam ja ni neki stručnjak za te stvari. Jedino vjerujem da se može pomoći nama - tako da ti (teški i opasni) zločinci budu zauvijek u nekom strogo čuvanom zatvoru iz kojeg nema(ju) šanse da pobjegnu.
[Vrh] Go down
femina




Posts : 87
Join date : 23.05.2009

smrtna kazna-da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: smrtna kazna-da ili ne   smrtna kazna-da ili ne Emptyuto srp 21, 2009 11:41 am

afrathevamp je napisao/la:
Kod nas ne postoji ni doživotni zatvor, samo kazna dugotrajnog zatvora u trajanju maksimalno 40 godina.
Kod nas se trajanje kazne ne određuje kumulativno pa da bi npr. netko mogao dobiti 300 godina zatvora kao u SAD-u.
Ne postoji legalna mogućnost kastracije ili bilo koje vrste sakačenja jer između ostlog,članak 3 Europske konvencije propisuje zabranu mučenja i nečovječnog postupanja. Dakle, tjelesni integritet je nakon prava na život na najvećem stupnju zaštite.

Dobro je pitanje svrhe kazne-to ne smije biti osveta društva.
U SAD-u su kazne znatno strože,ali da li im se smanjuje broj kaznenih djela? ne bih baš rekla.
Zatvori su im krcati bez obzira na to što je opće poznato da su uvjeti u njima lošiji nego kod nas.

Da, naš sustav se i smatra među modernijim rješenjima, po uzoru na neke napredne europske države. Što se tiče kumulacije, ona postoji za novčane kazne.
Međutim, mi imamo neke druge probleme - institucije nam ne funkcioniraju. Zakon se ne provodi. Zatvori su nam pretrpani. Policija se ne želi upustiti u borbu protiv onog krupnog kriminala, onog najopasnijeg...
[Vrh] Go down
femina




Posts : 87
Join date : 23.05.2009

smrtna kazna-da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: smrtna kazna-da ili ne   smrtna kazna-da ili ne Emptyuto srp 21, 2009 11:48 am

Nemam curu je napisao/la:
Naravno da ima i drugih zločinaca koji ubijaju. Ja sam prva slučajno spomenula silovatelje, pa je rasprava ostala na njima.
A da im se može pomoći... hm, nisam sigurna, a nisam ja ni neki stručnjak za te stvari. Jedino vjerujem da se može pomoći nama - tako da ti (teški i opasni) zločinci budu zauvijek u nekom strogo čuvanom zatvoru iz kojeg nema(ju) šanse da pobjegnu.

Da, to i ono što je Judina sestra spomenula. Ja ih nebih pustila na "slobodu" uz liječenje ali zatvor plus liječenje, neke određene kombinacije gdje se njihovo kretanje može ograničiti i, dakle, taj ponekad fantomski pokušaj rehabilitacije (?)
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 39
Lokacija : Zagreb

smrtna kazna-da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: smrtna kazna-da ili ne   smrtna kazna-da ili ne Emptyuto srp 21, 2009 6:05 pm

Probati ih liječiti, ako je to dobra riječ, svakako nije na odmet, ali jesu li stručnjaci (pritom mislim na psihijatre, neuropsihijatre, psihologe) spremni, u biti, osobno riskirati? Što ako misle da su nekome pomogli i puste ga, a on opet ubije/siluje? Ovo što kaže Nemam curu se slažem; definitivno se može pomoći nama, tako da se dobro zatvore.
A ubojicama ima li pomoći...Bavim se njima već neko vrijeme (proučavam ih) i sve manje vjerujem da se može. Dakako, nisam nikakav stručnjak, ali mislim da je to to. Prilično sam sigurna da jedan dio otpada na biološki element - ubilački nagon, a drugi na trigger, odnosno odgoj i okolina. Ti su ljudi već razvijeni, sumnjam da se tu može išta. Joel Rifkin, npr., koji djeluje veoma racionalno i pametno, kaže, da ga puste, da bi vjerovatno to učinio opet. (ubijao je prostitutke)
Nije da podcjenjujem psihijatrijski rad, naprotiv, sama sam to htjela i postati u jednoj fazi života, ali što on može učiniti u slučaju serijskog ubojice?
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
aaaa




Posts : 178
Join date : 10.05.2009

smrtna kazna-da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: smrtna kazna-da ili ne   smrtna kazna-da ili ne Emptyčet kol 06, 2009 3:37 am

Ja sam protiv smrtne kazne i sakaćenja bilo kakvog oblika i to iz samo jednog razloga - ako sud osudi nekog nevinog na takvu kaznu (a to se događalo) nema povratka... a ako je netko u komadu i u zatvoru ima još uvijek šanse da dokaže ako nije kriv... eto to je jedini razlog zašto sam ja protiv toga, ali za sve teške zločince treba doživotna robija ili u ćuzi ili na psihijatriji jer malo ih dođe pameti te ponove zločin...
[Vrh] Go down
baba s kolačima
Moderatorica
baba s kolačima


Posts : 273
Join date : 25.04.2009
Lokacija : u tramvaju, na placu ili kod doktora

smrtna kazna-da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: smrtna kazna-da ili ne   smrtna kazna-da ili ne Emptypet kol 07, 2009 11:11 am

Ja sam definitivno za opciju doživotnog zatvora, bez pomilovanja, bez dobrog vladanja itd. Da se želi, i manjak prostora bi se mogao rješiti- napravi se zatvor na našim mnogim neiskorištenim poljoprivrednim zemljištima (sa izmjenama GUP-a ne bi trebalo biti problema, kako nam govori dosadašnja praksa), a rehabilitacija istih...ha, lijepo je biti humanist i reći da svatko zaslužuje drugu priliku, tko smo mi da im sudimo i sl., ali nekim se ljudima doista ne može pomoći niti ih se može integrirati nazad u civilizaciju jer civilizacija sama podrazumijeva određen skup pravila i unutarnjih zakonitosti kojih se oni očito nisu mogli/htjeli pridržavati.
Zatvor naravno podrazumijeva ograničene hobije i dnevne aktivnosti, ali daleko od toga da oni to vrijeme ne mogu ispuniti- mnogi su pisali knjige u zatvoru (čak i Francek), glumili u predstavama, ili pak radili namještaj ( u Lepoglavi, mislim) koji bi se onda jeftinije prodavao a oni bi imali koristan kanal za ispucavanje negativne energije.
Problem je u tome što se kod nas, konkretno, nitko ne želi pozabaviti svim tim vrućim krumpirima, već smo sklonim brzoisplativim projektima (rezultati vidljivi u maksimalno 4 godine, koliko traje mandat) dok ostalo potrpavamo pod tepih.
[Vrh] Go down
aaaa




Posts : 178
Join date : 10.05.2009

smrtna kazna-da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: smrtna kazna-da ili ne   smrtna kazna-da ili ne Emptysub kol 08, 2009 4:15 am

baba s kolačima je napisao/la:
J
Zatvor naravno podrazumijeva ograničene hobije i dnevne aktivnosti, ali daleko od toga da oni to vrijeme ne mogu ispuniti- mnogi su pisali knjige u zatvoru (čak i Francek), glumili u predstavama, ili pak radili namještaj ( u Lepoglavi, mislim) koji bi se onda jeftinije prodavao a oni bi imali koristan kanal za ispucavanje negativne energije.

kupila ja te radijatore... dobri su, ali od jeftinog ni j ...skupi su u pm
[Vrh] Go down
baba s kolačima
Moderatorica
baba s kolačima


Posts : 273
Join date : 25.04.2009
Lokacija : u tramvaju, na placu ili kod doktora

smrtna kazna-da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: smrtna kazna-da ili ne   smrtna kazna-da ili ne Emptysub kol 08, 2009 9:59 am

Nicky je napisao/la:
baba s kolačima je napisao/la:
J
Zatvor naravno podrazumijeva ograničene hobije i dnevne aktivnosti, ali daleko od toga da oni to vrijeme ne mogu ispuniti- mnogi su pisali knjige u zatvoru (čak i Francek), glumili u predstavama, ili pak radili namještaj ( u Lepoglavi, mislim) koji bi se onda jeftinije prodavao a oni bi imali koristan kanal za ispucavanje negativne energije.

kupila ja te radijatore... dobri su, ali od jeftinog ni j ...skupi su u pm

Ma znam, ja sam čula nešto o skupim kaučima, iako mi nije u potpunosti jasno zašto je to tako. Ako je zbog imidža ("uh, nećemo kupovati te nahtkasle od robijaša, još će nam i mali Marko postati silovatelj..."), on se neće promijeniti, a sve ostalo je pomalo sumnjivo- satnice su neminovno manje, vjerojatno bi i država trebala uletiti sa nekakvim poticajima, zdravstveno je takvo kakvo je, mirovinsko ne treba plaćati, kao ni prijevoz, nema potrebe za plaćenim bolovanjem...onda? Koji je to x faktor koji razlikuje fotelju iz Lepoglave od one iz drugih hrvatskih firmi (ima li ih uopće.. thinking ), ili je na stvari samo jeftiniji uvoz talijanskih sranja?
[Vrh] Go down
Anna

Anna


Posts : 47
Join date : 09.06.2010

smrtna kazna-da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: smrtna kazna-da ili ne   smrtna kazna-da ili ne Emptyčet srp 01, 2010 6:54 pm

protiv
[Vrh] Go down
Sponsored content





smrtna kazna-da ili ne Empty
PostajNaslov: Re: smrtna kazna-da ili ne   smrtna kazna-da ili ne Empty

[Vrh] Go down
 
smrtna kazna-da ili ne
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Lipstick forum :: Rasprave :: Pro et contra-
Forum(o)Bir: