Lipstick forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ovo je forum za sve lezbijke i bi žene koje se osjećaju femme i vole iste takve žene. Ženstvenost nije striktno određena kategorija. Ona ovisi o samoidentifikaciji. Ako se identificirate kao femme i volite druge femme, ovo je mjesto za vas!
 
Početna stranicaLipstick portalLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Lez serija koja nije L word

Go down 
+7
Uh Huh Her
Virgin Mary
Nepenthe
Dreamer
Judina sestra
dozinho
baba s kolačima
11 posters
Autor/icaPoruka
baba s kolačima
Moderatorica
baba s kolačima


Posts : 273
Join date : 25.04.2009
Lokacija : u tramvaju, na placu ili kod doktora

Lez serija koja nije L word Empty
PostajNaslov: Lez serija koja nije L word   Lez serija koja nije L word Emptyned tra 26, 2009 3:23 pm

Spomenula sam ju i na crolu, a i ovdje bi bio adekvatan- glavna protagonistica je lipstick, šteta što ima samo dvije sezone, ali ako volite british humor...toplo preporučam!

http://www.imdb.com/title/tt0452568/
Lez serija koja nije L word SugarRushLez serija koja nije L word 20bd
[Vrh] Go down
dozinho

dozinho


Posts : 20
Join date : 25.04.2009
Dob : 46
Lokacija : zagreb; curitiba/BRA

Lez serija koja nije L word Empty
PostajNaslov: Re: Lez serija koja nije L word   Lez serija koja nije L word Emptypon tra 27, 2009 12:46 am

hmmm interesantno....nisa uocila tvoj post na Crolu...bas me zanima...britanski humor mi je za deset klasa bolji od isfuranog americkog..osim crnih americkih komedija....ja sam cula jos za seriju Queer as a folks...isto je orginalna iz britanije..ali su ameri napravil svoju verziju,koja je naravno bolje odjeknula u americi...
ovo je link za britansku verziju http://www.imdb.com/title/tt0185102/
a ovo za americku http://www.imdb.com/title/tt0262985/
[Vrh] Go down
baba s kolačima
Moderatorica
baba s kolačima


Posts : 273
Join date : 25.04.2009
Lokacija : u tramvaju, na placu ili kod doktora

Lez serija koja nije L word Empty
PostajNaslov: Re: Lez serija koja nije L word   Lez serija koja nije L word Emptypon tra 27, 2009 10:57 am

Queer as folk (američki) znam skoro pa napamet, i odličan mi je. Čak sam neko vrijeme zastupala tezu da je cijeli L word brutalna kopija (ne potičem svađu niti ne pljujem po L wordu) zbog nekoliko likova, mjesta u scenariju, razvoja priče itd ali je s Queer as folk nekoliko razina bolji- dobar scenarij, kudikamo bolje razrađeni likovi (na to sam se podosta fokusirala u usporedbi s L wordom- u L wordu likovi ili stagniraju cijelu seriju, ili promijene u potpunosti sve karakterne crte ili, u najblažem obliku, imaju "samo" neku manju neobjašnjivu promjenu u sebi), odličan dijalog i kamera. Imam naravno i zamjerke na Mel i Lindsay, ali to ne umanjuje činjenicu da mi je serija odlična.

Od Sugar rusha pak nisam puno očekivala jer sam kretala od pretpostavke da u teen lez seriji glavna glumica mora prolaziti kroz neku fazu, ali na kraju će završiti s dečkom itd, ali sam se više nego ugodno iznenadila. Glavni lik mi je izrazito simpatičan, nije (ponovo L word, ispričavam se) plošan i jednodimenzionalan, a portret njene obitelji je... ma zakon.
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 38
Lokacija : Zagreb

Lez serija koja nije L word Empty
PostajNaslov: Re: Lez serija koja nije L word   Lez serija koja nije L word Emptypon tra 27, 2009 11:15 am

Slažem se sa babom u vezi komparacije Sugar Rusha i L worda. I toplo preporučam Sugar Rush!
A američki Queer as folk je meni, začudo, s obzirom da volim stoputa više britanski humor, bolja verzija. Britanski Queer as folk je meni previše mlak i nestrastven.
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
baba s kolačima
Moderatorica
baba s kolačima


Posts : 273
Join date : 25.04.2009
Lokacija : u tramvaju, na placu ili kod doktora

Lez serija koja nije L word Empty
PostajNaslov: Re: Lez serija koja nije L word   Lez serija koja nije L word Emptyuto tra 28, 2009 10:29 am

Judina sestra je napisao/la:
Slažem se sa babom u vezi komparacije Sugar Rusha i L worda. I toplo preporučam Sugar Rush!
A američki Queer as folk je meni, začudo, s obzirom da volim stoputa više britanski humor, bolja verzija. Britanski Queer as folk je meni previše mlak i nestrastven.

Slažem se s tobom, i mislim da je to prvenstveno zbog naše percepcije o Britancima kao hladnim, aseksualnim ljudima zakopčanim do grla, donekle jer se tako i sami prikazuju a donekle jer ih jednostavno ne možemo staviti u isti koš sa, primjerice, Talijanima i Francuzima. Koliko god Rene iz Alo alo bio privlačan svim ženama iz serije njihovi su "trenuci strasti" prikazani komično, Hugh Grant mi je oduvijek bio oličenje aseksualnosti (well, muškarce se ionako ne trudim gledati kroz neki seksualni okvir, so..), žene su ili frigidne ili dosta često prikazane kroz neki bi curious obrazac. Tako da mi britanski QAF nije najbolje sjeo, ali i valjda zato jer sam američki gledala prije.
[Vrh] Go down
Dreamer

Dreamer


Posts : 54
Join date : 30.04.2009
Dob : 31
Lokacija : Zagreb

Lez serija koja nije L word Empty
PostajNaslov: Re: Lez serija koja nije L word   Lez serija koja nije L word Emptyčet tra 30, 2009 6:29 am

Super mi je Sugar Rush, skinula sam i pogledala obje sezone, jako simpaticno, steta samo sto je tako kratko trajalo...


btw Gleda netko mozda seriju "Skins" ("Nabrijani")? Kod nas je bila prikazivana, u trecoj sezoni imaju jedan presladak zenski par i dosta dobru pricu oko njihove veze koja se proteze kroz cijelu sezonu. Very Happy
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 38
Lokacija : Zagreb

Lez serija koja nije L word Empty
PostajNaslov: Re: Lez serija koja nije L word   Lez serija koja nije L word Emptyčet tra 30, 2009 8:16 am

Dreamer je napisao/la:
Super mi je Sugar Rush, skinula sam i pogledala obje sezone, jako simpaticno, steta samo sto je tako kratko trajalo...


btw Gleda netko mozda seriju "Skins" ("Nabrijani")? Kod nas je bila prikazivana, u trecoj sezoni imaju jedan presladak zenski par i dosta dobru pricu oko njihove veze koja se proteze kroz cijelu sezonu. Very Happy

Ja nisam gledala, o čemu je serija? Je li gay tematike?
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
Dreamer

Dreamer


Posts : 54
Join date : 30.04.2009
Dob : 31
Lokacija : Zagreb

Lez serija koja nije L word Empty
PostajNaslov: Re: Lez serija koja nije L word   Lez serija koja nije L word Emptyčet tra 30, 2009 9:39 am

Nije gay tematike, ali nije ni prosjecna teen serija poput O.C ili slicnih, britanska je i dosta je ne-cenzurirana, onako realno je prikazan teen zivot. I samo u trecoj sezoni je gay tematika, dakle ta veza izmedu dvije cure, ali se definitivno isplati pogledati samo radi njih dvije - njihova prica je jako zanimljiva. (nebih htjela previse otkriti u slucaju da netko pocne gledati)


a inace bi preporucila seriju "south of nowhere" isto je bila kod nas prikazivana prije, ima 3 sezone i gay tematike je, radi se takoder o dvije cure, srednja skola, isto teen serija.


I zaboravila sam reci da su u obje serije, glavne junakinje obje lipstick xD
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 38
Lokacija : Zagreb

Lez serija koja nije L word Empty
PostajNaslov: Re: Lez serija koja nije L word   Lez serija koja nije L word Emptyčet tra 30, 2009 12:22 pm

Dreamer je napisao/la:
Nije gay tematike, ali nije ni prosjecna teen serija poput O.C ili slicnih, britanska je i dosta je ne-cenzurirana, onako realno je prikazan teen zivot. I samo u trecoj sezoni je gay tematika, dakle ta veza izmedu dvije cure, ali se definitivno isplati pogledati samo radi njih dvije - njihova prica je jako zanimljiva. (nebih htjela previse otkriti u slucaju da netko pocne gledati)


a inace bi preporucila seriju "south of nowhere" isto je bila kod nas prikazivana prije, ima 3 sezone i gay tematike je, radi se takoder o dvije cure, srednja skola, isto teen serija.


I zaboravila sam reci da su u obje serije, glavne junakinje obje lipstick xD


Wow, super, hvala! Gledam cijelo poslijepodne Skins cheers Je li jedna od te dvije iz Skinsa, ona plava, u tvom avataru? Jer mi jako liči na nju Smile
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
Dreamer

Dreamer


Posts : 54
Join date : 30.04.2009
Dob : 31
Lokacija : Zagreb

Lez serija koja nije L word Empty
PostajNaslov: Re: Lez serija koja nije L word   Lez serija koja nije L word Emptyčet tra 30, 2009 12:51 pm

aha, Naomi I love you I love you I love you
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 38
Lokacija : Zagreb

Lez serija koja nije L word Empty
PostajNaslov: Re: Lez serija koja nije L word   Lez serija koja nije L word Emptypet svi 01, 2009 2:13 am

Dreamer je napisao/la:
aha, Naomi I love you I love you I love you

Da, da, Naomi Smile Skinula sam South of nowhere, prvu sezonu. Hvala ti na ovim informacijama! cat
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

Lez serija koja nije L word Empty
PostajNaslov: Re: Lez serija koja nije L word   Lez serija koja nije L word Emptyned svi 24, 2009 3:37 am

Se može Xena - pincess warrior svrstati pod lez seriju? Ja mislim da može. Ona i Gaby, friends & lovers. Fantasy & lesbian love story... zakon.
[Vrh] Go down
Virgin Mary

Virgin Mary


Posts : 26
Join date : 25.05.2009
Dob : 39

Lez serija koja nije L word Empty
PostajNaslov: Re: Lez serija koja nije L word   Lez serija koja nije L word Emptypon svi 25, 2009 7:15 pm

Mistresses, prva sezona, kroz prvih pet epizoda provlači se priča.
[Vrh] Go down
Uh Huh Her
Stidna dlaka Brody Dalle



Posts : 374
Join date : 24.04.2009
Dob : 35

Lez serija koja nije L word Empty
PostajNaslov: Re: Lez serija koja nije L word   Lez serija koja nije L word Emptysri svi 27, 2009 10:36 am

Judina sestra je napisao/la:
Dreamer je napisao/la:
Nije gay tematike, ali nije ni prosjecna teen serija poput O.C ili slicnih, britanska je i dosta je ne-cenzurirana, onako realno je prikazan teen zivot. I samo u trecoj sezoni je gay tematika, dakle ta veza izmedu dvije cure, ali se definitivno isplati pogledati samo radi njih dvije - njihova prica je jako zanimljiva. (nebih htjela previse otkriti u slucaju da netko pocne gledati)


a inace bi preporucila seriju "south of nowhere" isto je bila kod nas prikazivana prije, ima 3 sezone i gay tematike je, radi se takoder o dvije cure, srednja skola, isto teen serija.


I zaboravila sam reci da su u obje serije, glavne junakinje obje lipstick xD


Wow, super, hvala! Gledam cijelo poslijepodne Skins cheers Je li jedna od te dvije iz Skinsa, ona plava, u tvom avataru? Jer mi jako liči na nju Smile

Ja sam zadnjih dana pogledala sve sezone i serija mi je super Very Happy, mada neki likovi (Cook pogotovo) jako živciraju.
Emily I love you
[Vrh] Go down
femina




Posts : 87
Join date : 23.05.2009

Lez serija koja nije L word Empty
PostajNaslov: Re: Lez serija koja nije L word   Lez serija koja nije L word Emptyčet svi 28, 2009 6:48 am

Nemam curu je napisao/la:
Se može Xena - pincess warrior svrstati pod lez seriju? Ja mislim da može. Ona i Gaby, friends & lovers. Fantasy & lesbian love story... zakon.

Da, stvarno, to sam se i ja uvijek pitala. Stalno neka grljenja, tapšanja, pipkanja u šumarku skrivenom... Ah.. Xena i njezin onaj okrugli disk
[Vrh] Go down
Shiksa

Shiksa


Posts : 19
Join date : 06.06.2009
Dob : 34
Lokacija : Zagreb

Lez serija koja nije L word Empty
PostajNaslov: Re: Lez serija koja nije L word   Lez serija koja nije L word Emptysub lip 06, 2009 3:23 pm

Sugar rush mi je odlična serija i iako nisam sigurna da je bila zamišljena tako, ja sam ju uvijek gledala kao crnohumornu seriju. Likovi su presmiješni, radnja je zanimljiva, a ipak ima i ozbiljnijih momenata. I looots of eye candy Very Happy. Šteta što je bilo samo 2 sezone. Skins mi je odlična serija (obožaaavam kako ih oblače), a lez priča u 3 sezoni je bila dobro napravljena i sweet.
South of nowhere me, moram priznati, blago živcira. Likovi su im jednodimenzijalni i imam osjećaj da je serija napravljena za publiku do 17god. Shvaćam da je serija cenzurirana jer su htjeli da dobije oznaku PG13, ali njih dvije su mi više djelovale kao najbolje prijateljice nego osobe koje su u vezi.

hahaha, Xena...lesbian subtext koji uopće nije sub ^^
[Vrh] Go down
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

Lez serija koja nije L word Empty
PostajNaslov: Re: Lez serija koja nije L word   Lez serija koja nije L word Emptyned lip 07, 2009 1:35 am

Što Xena nije? Suspect Lezbijke cijelog svijeta su gledale i obožavale tu glumicu i seriju, dok se nije pojavio taj L Word!
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 38
Lokacija : Zagreb

Lez serija koja nije L word Empty
PostajNaslov: Re: Lez serija koja nije L word   Lez serija koja nije L word Emptyned lip 07, 2009 2:12 am

Da, Shiksa, ovo za South of Nowhere se slažem. za razliku od prikaza hetero para, gdje se vidi i strastveno ljubljenje, i napaljivanje, itd., njih dvije najviše što naprave je poljube se kratko u usta.
Sugar Rush mi je super, volim Sugar Rush. I love you
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
Erzsebet
Lesbian Vampire
Erzsebet


Posts : 553
Join date : 25.04.2009
Dob : 35
Lokacija : Zagreb

Lez serija koja nije L word Empty
PostajNaslov: Re: Lez serija koja nije L word   Lez serija koja nije L word Emptyned lip 07, 2009 2:12 am

Nemam curu je napisao/la:
Što Xena nije? Suspect Lezbijke cijelog svijeta su gledale i obožavale tu glumicu i seriju, dok se nije pojavio taj L Word!

Da, baš sam to i ja htjela reći! Nemoj mi dirati Xenu angry , he he.
Još se sjećam kad sam kao mala gledala onu epizodu gdje se ljubi s Kineskinjom pod vodom (ova joj je kao fol davala zrak). thumbs up im gay
[Vrh] Go down
aaaa




Posts : 178
Join date : 10.05.2009

Lez serija koja nije L word Empty
PostajNaslov: Re: Lez serija koja nije L word   Lez serija koja nije L word Emptyned lip 07, 2009 3:09 am

Erzsebet je napisao/la:
Nemam curu je napisao/la:
Što Xena nije? Suspect Lezbijke cijelog svijeta su gledale i obožavale tu glumicu i seriju, dok se nije pojavio taj L Word!

Da, baš sam to i ja htjela reći! Nemoj mi dirati Xenu angry , he he.
Još se sjećam kad sam kao mala gledala onu epizodu gdje se ljubi s Kineskinjom pod vodom (ova joj je kao fol davala zrak). thumbs up im gay


potpisujem, Xena je bila zaakon, oduvijek sam htjela biti kao ona in love
[Vrh] Go down
Shiksa

Shiksa


Posts : 19
Join date : 06.06.2009
Dob : 34
Lokacija : Zagreb

Lez serija koja nije L word Empty
PostajNaslov: Re: Lez serija koja nije L word   Lez serija koja nije L word Emptyned lip 07, 2009 11:05 pm

Ajme, kako su skočile Laughing Razz Laughing Pa, drage moje i ja sam jednom bila young, budding lesbian i gledala Xenu i postajala ženom uz njezine bicepse, ubojit pogled, 5metarska salta i bedra kojima je mogla smrskati lubanje dušmanima. Haha, samo sam htjela istaknuti kako mi je presmiješno kako nitko kao nije znao da su njih dvije skupa, a subtekst nije mogao biti očitiji. Ti pseći pogledi, te zajedničke kupke i random episode s bakanalijama gdje kao pod utjecajem čarolija i pića odjednom prolupaju i postanu raging lesbos. Mislim, c'mon, ona epizoda sa srodnom dušom?! xD xD Laughing
[Vrh] Go down
baba s kolačima
Moderatorica
baba s kolačima


Posts : 273
Join date : 25.04.2009
Lokacija : u tramvaju, na placu ili kod doktora

Lez serija koja nije L word Empty
PostajNaslov: Re: Lez serija koja nije L word   Lez serija koja nije L word Emptypon lip 08, 2009 10:43 am

Ah, ti počeci početaka gay likova u serijama...kao da je bilo jučer, sjećam se kad sam u nekoj krhkoj dobi u kojoj se već biva kad si prvi srednje, i gledah Hitnu službu, gdje se odjednom najaseksualnija od cijele napaljene postave doktora, sestri i teta spremačica, Kerry Weaver, počela družiti sa tetom psihijatricom Elizabeth Mitchell, za kojom sam slinila od Gia-e. I to je bio početak pakla kada sam opsesivno pratila razvoj njihove veze, i snimala na prastarom videu svaku scenu sa njih dvije, a tortura je bila još veća se nisu pojavljivale u svakoj epizodi, pa sam uludo bacila sate i sate praćenja razvoja našeg superseksi Gorana Višnjića i Abby, i njene bipolarne majke...Xena me malo vratila u mladost, ispričavam se na offu.
[Vrh] Go down
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

Lez serija koja nije L word Empty
PostajNaslov: Re: Lez serija koja nije L word   Lez serija koja nije L word Emptysub stu 07, 2009 3:13 am

Gleda li netko seriju Kosti? Znam da nije lezbijska, ali ima jedan lijepi lezbijskii par. Smile Obje su ženstvene i baš su sweet couple. cat
[Vrh] Go down
Sponsored content





Lez serija koja nije L word Empty
PostajNaslov: Re: Lez serija koja nije L word   Lez serija koja nije L word Empty

[Vrh] Go down
 
Lez serija koja nije L word
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» The Real L Word
» Queer as folk vs. The L word
» Koja bi žena iz L worda najviše bila vaš tip?
» Tražim curu koja izgleda nebutch
» Jel bi mogle bit s curom koja se farba u zeleno?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Lipstick forum :: Kultura i umjetnost :: Televizija-
Forum(o)Bir: