Lipstick forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ovo je forum za sve lezbijke i bi žene koje se osjećaju femme i vole iste takve žene. Ženstvenost nije striktno određena kategorija. Ona ovisi o samoidentifikaciji. Ako se identificirate kao femme i volite druge femme, ovo je mjesto za vas!
 
Početna stranicaLipstick portalLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Najdraže knjige nevezano uz LGBT

Go down 
+2
She Glows In The Dark
Judina sestra
6 posters
Autor/icaPoruka
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 38
Lokacija : Zagreb

Najdraže knjige nevezano uz LGBT Empty
PostajNaslov: Najdraže knjige nevezano uz LGBT   Najdraže knjige nevezano uz LGBT Emptypet svi 29, 2009 1:04 am

Vaše najdraže knjige,vezano ili nevezano uz lipstick/LGBT tematiku. Koji žanr volite, koje naslove, autore, razdoblja...?
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
She Glows In The Dark

She Glows In The Dark


Posts : 68
Join date : 03.05.2009
Dob : 37
Lokacija : pored jezera :)

Najdraže knjige nevezano uz LGBT Empty
PostajNaslov: Re: Najdraže knjige nevezano uz LGBT   Najdraže knjige nevezano uz LGBT Emptypet svi 29, 2009 2:46 am

Jedna od najdražih knjiga mi je slika doriana greya....obožavam ju i u velikoj mjeri je utjecala na moj život..Volim sve knjige Harukija Murakamija,deana koontza...Volim puno socioloških autora poput Mannheima,Adorna,Horkheimera i filozofa poput Nietzschea,Fromma,Descartesa,Bacona.Od ostalog volim knjige o religijama, pogotovo budizmu i šamanizmu...I proučavam sve to ima veze sa Japanom,od poezije preko tradicije ponašanja za stolom,gejša....Puno čitam i volim čitati knjige iz svih mogućih razdoblja,jedino što nevolim je chicklit Very Happy
[Vrh] Go down
femina




Posts : 87
Join date : 23.05.2009

Najdraže knjige nevezano uz LGBT Empty
PostajNaslov: Re: Najdraže knjige nevezano uz LGBT   Najdraže knjige nevezano uz LGBT Emptypet svi 29, 2009 3:23 am

Ja obožavam stari vijek, Egipat pogotovo pa su tako knjige koje čitam dosta vezane uz to. Dakle, strašno volim povijesne knjige. Trenutno sam zapela za Miku Waltarija i njegovu Polumjesec ili smrt... Very Happy

Inače obožavam čitati iako imam dosta obaveza na fakultetu. A tematika ne mora nužno biti vezana uz povijest (iako to najviše volim) već kako mi dođe, kakvo me raspoloženje lupi...tako se zna dogoditi da me neki put zanima npr. Svemir, drugi put psihologija, treći put programski jezici.. svašta mene lupi
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 38
Lokacija : Zagreb

Najdraže knjige nevezano uz LGBT Empty
PostajNaslov: Re: Najdraže knjige nevezano uz LGBT   Najdraže knjige nevezano uz LGBT Emptypet svi 29, 2009 3:26 am

Ni ja. Chicklit mi je boring. Od romana volim Doriana Graya, volim Stranca, Proces, Krležin Na rubu pameti, Murakamijev Moj slatki sputnik, Braća Karamazovi, Bijele Noći, Zločin i kazna, volim Dostojevskog zbog njegove dubine, Ugrešićkin Muzej bezuvjetne predaje i Štefica Cvek u raljama života, Kerouacov Na cesti, Bulgakoov Maestro i Margarita mi je jedan od dražih Smile, zatim (Klaus)Mannov Mefisto, (Thomas) Mannova Smrt u Veneciji....
Volim Harmsa, Ujevića, Šimića, Cvetajevu, Hoelderina, Preverta volim malo više od ostalih, premda mi poezija nije najdraža.
OD stručne literature me zanimaju LGBT teme, zanima me sociologija i psihologija, serijski ubojice, Indija, kazalište Japana, Indije i Kine, gnostička evanđelja i teorije o Isusovom životu o kojem ne piše u Bibliji (i poslije njegove navodne smrti), religije me općenito zanimaju, magija, okultno, transcendentalna meditacija, likovna umjetnost (posebno 20.st. I love you ), mitologije, od politike me zanimaju knjige koje se bave temom kapitalizma, socijalizma, komunizma, itd., ali nisam se još time stigla detaljnije baviti.
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
Uh Huh Her
Stidna dlaka Brody Dalle



Posts : 374
Join date : 24.04.2009
Dob : 35

Najdraže knjige nevezano uz LGBT Empty
PostajNaslov: Re: Najdraže knjige nevezano uz LGBT   Najdraže knjige nevezano uz LGBT Emptypet svi 29, 2009 6:12 am

Najdraža knjiga svih vremena definitivno mi je Stakleno zvono od Sylvie Plath, šteta što tako malo ljudi zna za nju jer je žena stvarno bila genijalna.Također volim njezinu poeziju i užasno me živcira što ne mogu naći ni jednu zbirku pjesama u Hrvatskoj pa ih sve moram čitati na Internetu.Lady Lazarus mi je najbolja pjesma ikada.
Druga najdraža autorica mi je Virginia Woolf, koliko god drugima ona bila "dosadna" ili "neshvatljiva".Ali recimo da se mogu pronaći u svakom njenom romanu, a pročitala sam ih sve.
[Vrh] Go down
Dreamer

Dreamer


Posts : 54
Join date : 30.04.2009
Dob : 31
Lokacija : Zagreb

Najdraže knjige nevezano uz LGBT Empty
PostajNaslov: Re: Najdraže knjige nevezano uz LGBT   Najdraže knjige nevezano uz LGBT Emptypet svi 29, 2009 6:29 am

"celestinsko prorocanstvo" - knjiga koja mi je potpuno promjenila pogled na zivot i samo shvacanje zivota. preporucam je svima. Smile
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 38
Lokacija : Zagreb

Najdraže knjige nevezano uz LGBT Empty
PostajNaslov: Re: Najdraže knjige nevezano uz LGBT   Najdraže knjige nevezano uz LGBT Emptypet svi 29, 2009 8:05 am

@Dreamer- celestinsko proročanstvo, joj da, čitala sam i sjećam se da mi je bila odlična!
@Uh Huh Her- ajme, Sylvia Plath, ajme, ti nju voliš? Malo je ljudi voli! Ja sam trenutno ušla u neke druge interese pa sam je malo zapostavila i zaboravila, ali kad sam je "otkrila", bila mi je very, very precious! Smile šta ti se sviđa kod nje? Smile
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
Uh Huh Her
Stidna dlaka Brody Dalle



Posts : 374
Join date : 24.04.2009
Dob : 35

Najdraže knjige nevezano uz LGBT Empty
PostajNaslov: Re: Najdraže knjige nevezano uz LGBT   Najdraže knjige nevezano uz LGBT Emptypet svi 29, 2009 9:03 am

Ja Sylviu OBOŽAVAM! Kada sam jedno vrijeme bila baš nabrijana sam uglazbljavala njezine pjesme koliko su mi se sviđale. Volim tu njezinu dozu ludila, jer me inače privlače ti malo "sjebani" ljudi, u njima se uvijek pronalazim i s njima se najviše povežem jer sam i sama takva cijeli život. Stakleno zvono poprilično dobro opisuje određene stvari koje su se meni događale zadnjih nekoliko goddina. A u pjesmama jednostavno mogu osjetiti svaku emociju i znam da sam i sama to proživjela ili to sada proživljavam.
Što ti voliš kod nje?
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 38
Lokacija : Zagreb

Najdraže knjige nevezano uz LGBT Empty
PostajNaslov: Re: Najdraže knjige nevezano uz LGBT   Najdraže knjige nevezano uz LGBT Emptysub svi 30, 2009 1:43 am

Uh Huh Her je napisao/la:
Ja Sylviu OBOŽAVAM! Kada sam jedno vrijeme bila baš nabrijana sam uglazbljavala njezine pjesme koliko su mi se sviđale. Volim tu njezinu dozu ludila, jer me inače privlače ti malo "sjebani" ljudi, u njima se uvijek pronalazim i s njima se najviše povežem jer sam i sama takva cijeli život. Stakleno zvono poprilično dobro opisuje određene stvari koje su se meni događale zadnjih nekoliko goddina. A u pjesmama jednostavno mogu osjetiti svaku emociju i znam da sam i sama to proživjela ili to sada proživljavam.
Što ti voliš kod nje?

Smile Ovo što si i ti rekla, dodajem da volim tu njenu pomaknutost, strast, strašno je talentirana i inspirativna. Ne osjećam kod nje neki umor u stihu, neko rastezanje stiha, navlačenje da pjesma bude dobra; ona kao da se suzdržava da ne bi postala još bolja. Smile
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

Najdraže knjige nevezano uz LGBT Empty
PostajNaslov: Re: Najdraže knjige nevezano uz LGBT   Najdraže knjige nevezano uz LGBT Emptyned svi 31, 2009 7:12 am

Psihologija, new age, okultne znanosti (magija), putopisi, stare civilizacije i kulture, umjetnost.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Najdraže knjige nevezano uz LGBT Empty
PostajNaslov: Re: Najdraže knjige nevezano uz LGBT   Najdraže knjige nevezano uz LGBT Empty

[Vrh] Go down
 
Najdraže knjige nevezano uz LGBT
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Lipstick forum :: Kultura i umjetnost :: Književnost-
Forum(o)Bir: