Lipstick forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ovo je forum za sve lezbijke i bi žene koje se osjećaju femme i vole iste takve žene. Ženstvenost nije striktno određena kategorija. Ona ovisi o samoidentifikaciji. Ako se identificirate kao femme i volite druge femme, ovo je mjesto za vas!
 
Početna stranicaLipstick portalLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 MALA POMOĆ OKO POJMOVA :)

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
tina




Posts : 114
Join date : 11.04.2011
Dob : 29

MALA POMOĆ OKO POJMOVA :) Empty
PostajNaslov: MALA POMOĆ OKO POJMOVA :)   MALA POMOĆ OKO POJMOVA :) Emptyuto tra 12, 2011 10:27 am

HEII, CURKICE! <3
NOVA SAM, MLADA, NEUPUĆENA.........ZANIMALO BI ME PAR STVARI:
1) Što znači riječ QUEER?
2) Što je ZAPRAVO LIPSTICK?
3) Od čega je kratica LGBTIQ? (neznam samo ovo zadnje dvoje Smile )
bila bih vam zahvalna..... rabbit tongue bounce bounce bounce rabbit
[Vrh] Go down
Erzsebet
Lesbian Vampire
Erzsebet


Posts : 553
Join date : 25.04.2009
Dob : 35
Lokacija : Zagreb

MALA POMOĆ OKO POJMOVA :) Empty
PostajNaslov: Re: MALA POMOĆ OKO POJMOVA :)   MALA POMOĆ OKO POJMOVA :) Emptyčet tra 28, 2011 10:30 am

Hej. Evo da ti ja probam pomoći.
Queer je teško prevesti na hrvatski.. vjerojatno bi najbliže značenje bilo "čudan, pomaknut, izvan konvencija". Ne mora označavati homoseksualnost. Neki gay aktivisti zaziru od pojma queer zato što je preneodređen u nekom političkom smislu... dok s druge strane imaš nešto što se zove queer teorija... pa sad ti misli What a Face

Lipstick lesbian je izvorno medijski termin kojeg su preuzele lezbijke u svoj žargon. Označava femme koje traže femme. Ja to shvaćam kao pojam koji označava "konvencionalnu" lezbijku, u smislu da je "tradicionalno" ženstvena... ovi termini su minsko polje i teško ih je objasniti. Ali to bi otprilike bilo to.

U LGBTIQ, I znači Intersexual, a Q znači Queer.

Eto, nadam se da sam pomogla. Neka se netko drugi uključi ako sam negdje fulala.
[Vrh] Go down
tina




Posts : 114
Join date : 11.04.2011
Dob : 29

MALA POMOĆ OKO POJMOVA :) Empty
PostajNaslov: Re: MALA POMOĆ OKO POJMOVA :)   MALA POMOĆ OKO POJMOVA :) Emptyčet tra 28, 2011 11:56 am

10x a lot. Wink ma, šta bi ja bez tebe...... Wink Wink alien
[Vrh] Go down
Sponsored content





MALA POMOĆ OKO POJMOVA :) Empty
PostajNaslov: Re: MALA POMOĆ OKO POJMOVA :)   MALA POMOĆ OKO POJMOVA :) Empty

[Vrh] Go down
 
MALA POMOĆ OKO POJMOVA :)
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Curee, treba mi pomoc !
» Zdravo..i pomoć molim? :)
» opet ja s pitanjima- pomoć oko mobitela

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Lipstick forum :: Rasprave-
Forum(o)Bir: