Lipstick forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ovo je forum za sve lezbijke i bi žene koje se osjećaju femme i vole iste takve žene. Ženstvenost nije striktno određena kategorija. Ona ovisi o samoidentifikaciji. Ako se identificirate kao femme i volite druge femme, ovo je mjesto za vas!
 
Početna stranicaLipstick portalLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Vjerujete li u boga i imate li svoju religiju?

Go down 
+10
Electra
Light Inspiration
Nepenthe
Pulse
Alex Ray
complex_particle
Uh Huh Her
baba s kolačima
Erzsebet
Judina sestra
14 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Anna

Anna


Posts : 47
Join date : 09.06.2010

Vjerujete li u boga i imate li svoju religiju? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u boga i imate li svoju religiju?   Vjerujete li u boga i imate li svoju religiju? - Page 2 Emptyuto lip 29, 2010 12:42 pm

Ono što još moram reći je da mi je bilo čudno istovremeno biti gay and catholic, međutim nakon razgovora sa svojom mamom skužila sam da je to sasvim spojivo.
Kako moja mama kaže svi smo mi Božja djeca bilo bijeli, crni, gay, straight, katolici ili muslimani.
Bog nikoga ne osuđuje to čine ljudi.
Moja vjera da postoji neka viša sila koju ja zovem Jahve je dio mene, kao i to što sam gay.
Istovremeno ja nikome ne osporavam pravo da ne vjeruje ili da ima drugačiju ideju vjere.
Također smatram da svaka osoba ima pravo argumentirano govoriti protiv ili za o bilo kojoj temi, bila to institucija crkve, nogomet ili shopping.
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 38
Lokacija : Zagreb

Vjerujete li u boga i imate li svoju religiju? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u boga i imate li svoju religiju?   Vjerujete li u boga i imate li svoju religiju? - Page 2 Emptysri lip 30, 2010 12:08 am

Super, Anella Smile Tvoja mama bi trebala biti papa, kad on već nije u stanju, kao ni cijeli Vatikan, živjeti prema onome "ljubi bližnjeg svog". Ali i da hoće ne može, jer se rodila kao žena, što je još jedna tema koja me nervira u cijeloj toj instituciji.
Ali da, ja isto mislim da je spojivo, bez obzira na Levitski zakonik, čisto iz razloga što ne mora čovjek sve prihvatiti od neke religije. Ja ne pripadam religiji, ali mogu to usporediti s ovim - nazivam se feministkinjom premda ne prihvaćam sve oblike feminizma. Jedino su mi žalosni oni gay ljudi koji se daju tlačiti od popova koji ih onda šalju u nekakve gay to straight conversion domove ili takva grozna sranja.
Mislim da bi velik plus za hrvatski gay aktivizam bila inicijativa od strane gay ili gay friendly katolika, baš zato što se ova zemlja vodi kao zemlja s visokim postotkom katolika, te zbog imperativa na katoličanstvu otkada je Hrvatska nastala. Kad bi i katolici stali na stranu gayeva to bi ušutkalo javnost i Crkvu. Ako ne ušutkalo, barem se više ne bi postojala ona glupa podjela da su gay osobe samo lijevo orijentirane a svi koji ih ne vole da su orijentirani desno što je točno, by the way, većinom, ali kažem, mislim da bi to bio odličan pogodak.
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
Alex Ray

Alex Ray


Posts : 216
Join date : 25.04.2009
Dob : 34
Lokacija : blizu Sunca

Vjerujete li u boga i imate li svoju religiju? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u boga i imate li svoju religiju?   Vjerujete li u boga i imate li svoju religiju? - Page 2 Emptysri lip 30, 2010 3:00 pm

Anella23 je napisao/la:

Kako moja mama kaže svi smo mi Božja djeca bilo bijeli, crni, gay, straight, katolici ili muslimani.
Bog nikoga ne osuđuje to čine ljudi.


vjerujem da je upravo to trebao biti temelj kršćanstva... Al su ljudi, naravno, to upropastili.
[Vrh] Go down
lady

lady


Posts : 12
Join date : 13.10.2011
Lokacija : zemlja

Vjerujete li u boga i imate li svoju religiju? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u boga i imate li svoju religiju?   Vjerujete li u boga i imate li svoju religiju? - Page 2 Emptyčet lis 13, 2011 1:40 am

ne vjerujem u boga . ja sam ateista al poštujem svačiju vjeru tj. svakog onog tko poštuje mene.
[Vrh] Go down
http://dobre-vibracije.forumcroatian.com/
Sponsored content





Vjerujete li u boga i imate li svoju religiju? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjerujete li u boga i imate li svoju religiju?   Vjerujete li u boga i imate li svoju religiju? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Vjerujete li u boga i imate li svoju religiju?
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Najveći dokaz da je homoseksualnost od Boga :)
» Najbitnije je prepoznati svoju ljubav :)
» imate li predrasude?
» Izračunajte svoju idealnu težinu, oblik tijela, građu itd.
» Kuc-kuc, suseda imate šećera?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Lipstick forum :: Religija-
Forum(o)Bir: