Lipstick forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ovo je forum za sve lezbijke i bi žene koje se osjećaju femme i vole iste takve žene. Ženstvenost nije striktno određena kategorija. Ona ovisi o samoidentifikaciji. Ako se identificirate kao femme i volite druge femme, ovo je mjesto za vas!
 
Početna stranicaLipstick portalLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Nevidljivost - vječna tema

Go down 
+16
Nepenthe
lilly
She Glows In The Dark
janne
rain
Modesti Blejz
complex_particle
baba s kolačima
claudine
Amazonka
fit
Mya
Erzsebet
Alex Ray
Uh Huh Her
Judina sestra
20 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
janne




Posts : 6
Join date : 03.05.2009
Dob : 44
Lokacija : a zagreb...pogledom prema van....

Nevidljivost - vječna tema - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Nevidljivost - vječna tema   Nevidljivost - vječna tema - Page 3 Emptyned svi 03, 2009 2:58 pm

izmedju ostalog, definitivno najzanimljiviji slucaj mi je bio kad me jedna uvjeravala kako nisam gay, niti bi, cak, prema svojem gaydaru koji nikada, bas nikada ne pogrijesi. i, jednostavno, nema ocitavanja. nista. ja sam sto posto streight. a ja i dan danas lazem sama sebi...
ah...
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 38
Lokacija : Zagreb

Nevidljivost - vječna tema - Page 3 Empty
PostajNaslov: Borba ili neborba za vidljivost   Nevidljivost - vječna tema - Page 3 Emptysri svi 06, 2009 10:53 am

Mnoge na croLu nisu baš presretno reagirale na ideju realizacije ovakvog foruma. Pozivale su se na isključivost, na inzistiranje na odvajanju iz lezbijske zajednice, na nepotrebno podcrtavanje lezbijskih kategorija...Pokušala sam objasniti da to nije stvar cjepkanja zajednice, da ovo radimo jer nas je zajednica odbacila kao gotovo fiktivne identitete i da u našem slučaju kategorije jesu bitne jer nas se na osnovu nje diskriminira. Uglavnom nije urodilo plodom.
Smatram da je ovaj forum mjesto za prihvaćanje lipstick lezbijki, ali nipošto zatvoren za druge. S obzirom da je ovo reakcija na netoleranciju, bilo bi licemjerno i ne fer zatvarati se. Ovaj forum i portal ima svrhu učenja i senzbiliziranja lezbijki i drugih o jednoj ugroženoj lezbijskoj skupini. Svi su dobrodošli za komunikaciju i pitanja.
Mene zanimaju vaše ideje, ako ih imate, vezane za borbu za vidljivost. Smatrate li da je ovaj forum (i portal koji je u izradnji) dovoljan za borbu za vidljivost, jesu li potrebna neka izlaganja o lipstick temi upućena lezbijskoj zajednici (tipa neka predavanja u Mami, itd.) imate li drugih ideja ili smatrate da je nepotrebno dalje inzistirati na vidljivosti i prihvaćanju? Je li ovo područje, usudila bih se reći, potencijalnog lipstick aktivizma, stvar samo lipstick lezbijki ili bi i lezbijka koja se ne smatra lipstick mogla preuzeti neki oblik ovakvog aktivizma? Tiče li se ova tema heteroseksualnih osoba i gay muškaraca? Nešto četvrto, peto, šesto? Pišite.
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
She Glows In The Dark

She Glows In The Dark


Posts : 68
Join date : 03.05.2009
Dob : 37
Lokacija : pored jezera :)

Nevidljivost - vječna tema - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Nevidljivost - vječna tema   Nevidljivost - vječna tema - Page 3 Emptypet svi 15, 2009 11:51 am

Meni je to sve skupa tak žalosno i grozno da eto do sad nisam imala snage komentirati...Lipstik djevojke spadaju u skupinu lezbijki,dakle u skupinu "nenormalnih,čudnih,poremećenih" ljudi.Ali ni u toj skupini nisu prihvaćene.Dakle odbače su od tzv. normalnih ljudi a i od onih koji bi trebali biti "njihovi".Gadna je situacija biti ni na nebu ni na zemlji.Pogotovo za cure koje su se tek outale ili još nisu,i onda kad skupe hrabrosti da sebi omoguće potencijalno sretan život,dočeka ih ovakvo neprihvaćanje.
Sama sam već neznam koliko puta pomišljala da se prebacim na neki drugi stil/izgled jer život bi mi bio vjerojatno puno lakši,ali pošto sam pobornik izjave I'd rather be hated for who I am than be loved for who I am not
,uvijek sam na svu sreću odustala od bilo kakvih radikalnih promjena.Usto,čak i da se promjenim to ne bi bila ja i nebih mogla glumiti vječno...
Zato mislim da je ovaj forum jedna stvarno super ideja (i to realizirana),jer ovako bar znamo da nas još ima,možemo se upoznati,družiti i slično..Ipak je puno ljepše znati da nisi jedini,što sam ja nebrojeno puta tokom života pomislila. No
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 38
Lokacija : Zagreb

Nevidljivost - vječna tema - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Nevidljivost - vječna tema   Nevidljivost - vječna tema - Page 3 Emptypet svi 15, 2009 2:26 pm

She Glows In The Dark je napisao/la:
Meni je to sve skupa tak žalosno i grozno da eto do sad nisam imala snage komentirati...Lipstik djevojke spadaju u skupinu lezbijki,dakle u skupinu "nenormalnih,čudnih,poremećenih" ljudi.Ali ni u toj skupini nisu prihvaćene.Dakle odbače su od tzv. normalnih ljudi a i od onih koji bi trebali biti "njihovi".Gadna je situacija biti ni na nebu ni na zemlji.Pogotovo za cure koje su se tek outale ili još nisu,i onda kad skupe hrabrosti da sebi omoguće potencijalno sretan život,dočeka ih ovakvo neprihvaćanje.
Sama sam već neznam koliko puta pomišljala da se prebacim na neki drugi stil/izgled jer život bi mi bio vjerojatno puno lakši,ali pošto sam pobornik izjave I'd rather be hated for who I am than be loved for who I am not
,uvijek sam na svu sreću odustala od bilo kakvih radikalnih promjena.Usto,čak i da se promjenim to ne bi bila ja i nebih mogla glumiti vječno...
Zato mislim da je ovaj forum jedna stvarno super ideja (i to realizirana),jer ovako bar znamo da nas još ima,možemo se upoznati,družiti i slično..Ipak je puno ljepše znati da nisi jedini,što sam ja nebrojeno puta tokom života pomislila. No

Slažem se! Apsolutno, ovo "i would rather be hated for who i am than be loved for who i am not". A sad šta je to što mi jesmo, mislim da tu puno nema izbora. Ako jesi lipstick konkretno, jebiga, to jesi i nemaš baš mnogo izbora da postaneš nešto drugo. Utješna jest činjenica da po zakonu vjerovatnosti ne možemo biti jedini u toj našoj različitosti i neprihvaćenosti zbog iste. E sad, kako uloviti te ljude, to je problem. Za početak, nadam se da će ovaj forum malo olakšati situaciju. Smile
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
lilly

lilly


Posts : 11
Join date : 09.07.2009
Dob : 41
Lokacija : Rijeka

Nevidljivost - vječna tema - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Nevidljivost - vječna tema   Nevidljivost - vječna tema - Page 3 Emptyned srp 12, 2009 1:14 am

Judina sestra je napisao/la:
Da, to je činjenica, na žalost, jer su lezbijke i gayevi previše opterećeni svojom vrstom stereotipa kao svojim zaštitnim znakom da bi prihvatili nekoga tko izgleda kao da je iz "protivničkog" klana. Ali to, naravno, nije opravdanje za netoleranciju.
Potpuno se slažem sa tobom, to mi je odvratno...koliko predrasuda od strane ljudi koji traže olfa toleranciju, ali čim kažeš svoje mišljenje odmah si im stao na žulj i pljuju te kako stignu!
Kod mene je ovako....ako volim cure , e onda volim cure a ne tipove sa sisama...nije da imam išta protiv njih, ali me jednostavno ne privlače!! If you know what i meen!! kitty dance
[Vrh] Go down
lilly

lilly


Posts : 11
Join date : 09.07.2009
Dob : 41
Lokacija : Rijeka

Nevidljivost - vječna tema - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Nevidljivost - vječna tema   Nevidljivost - vječna tema - Page 3 Emptyned srp 12, 2009 1:16 am

Judina sestra je napisao/la:
She Glows In The Dark je napisao/la:
Meni je to sve skupa tak žalosno i grozno da eto do sad nisam imala snage komentirati...Lipstik djevojke spadaju u skupinu lezbijki,dakle u skupinu "nenormalnih,čudnih,poremećenih" ljudi.Ali ni u toj skupini nisu prihvaćene.Dakle odbače su od tzv. normalnih ljudi a i od onih koji bi trebali biti "njihovi".Gadna je situacija biti ni na nebu ni na zemlji.Pogotovo za cure koje su se tek outale ili još nisu,i onda kad skupe hrabrosti da sebi omoguće potencijalno sretan život,dočeka ih ovakvo neprihvaćanje.
Sama sam već neznam koliko puta pomišljala da se prebacim na neki drugi stil/izgled jer život bi mi bio vjerojatno puno lakši,ali pošto sam pobornik izjave I'd rather be hated for who I am than be loved for who I am not
,uvijek sam na svu sreću odustala od bilo kakvih radikalnih promjena.Usto,čak i da se promjenim to ne bi bila ja i nebih mogla glumiti vječno...
Zato mislim da je ovaj forum jedna stvarno super ideja (i to realizirana),jer ovako bar znamo da nas još ima,možemo se upoznati,družiti i slično..Ipak je puno ljepše znati da nisi jedini,što sam ja nebrojeno puta tokom života pomislila. No

Slažem se! Apsolutno, ovo "i would rather be hated for who i am than be loved for who i am not". A sad šta je to što mi jesmo, mislim da tu puno nema izbora. Ako jesi lipstick konkretno, jebiga, to jesi i nemaš baš mnogo izbora da postaneš nešto drugo. Utješna jest činjenica da po zakonu vjerovatnosti ne možemo biti jedini u toj našoj različitosti i neprihvaćenosti zbog iste. E sad, kako uloviti te ljude, to je problem. Za početak, nadam se da će ovaj forum malo olakšati situaciju. Smile

Zato smo mi tu cheers1 kitty dance
[Vrh] Go down
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

Nevidljivost - vječna tema - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Nevidljivost - vječna tema   Nevidljivost - vječna tema - Page 3 Emptysri kol 19, 2009 2:46 pm

Judina sestra je napisao/la:
Mnoge na croLu nisu baš presretno reagirale na ideju realizacije ovakvog foruma.

Onda ih je strah konkurencije. Laughing Mislim, mnoge lipstick cure/žene nisu baš presretno reagirale kada su došle na CroL u nadi da će tamo naći razumijevanje i/ili možda ljubav, a zapravo su (smo) naišle na diskriminaciju. Onda se napravi 1 ovakav forum i one tamo se naljute. I don't get it.

Citat :
Pozivale su se na isključivost, na inzistiranje na odvajanju iz lezbijske zajednice, na nepotrebno podcrtavanje lezbijskih kategorija..

war not answer

Citat :
Pokušala sam objasniti da to nije stvar cjepkanja zajednice, da ovo radimo jer nas je zajednica odbacila kao gotovo fiktivne identitete i da u našem slučaju kategorije jesu bitne jer nas se na osnovu nje diskriminira. Uglavnom nije urodilo plodom.

Ne može uroditi plodom, ako tlo na kojem siješ nije plodno.


Citat :
Smatrate li da je ovaj forum (i portal koji je u izradnji) dovoljan za borbu za vidljivost, jesu li potrebna neka izlaganja o lipstick temi upućena lezbijskoj zajednici (tipa neka predavanja u Mami, itd.) imate li drugih ideja ili smatrate da je nepotrebno dalje inzistirati na vidljivosti i prihvaćanju?

Što će onima poput blindsided izlaganja i predavanja u Mami? I što ćemo dobiti tim inzistiranjem na vidljivosti i prihvaćanju? confused Ako me netko ne prihvaća zato što sam ženstvena (prepičkasta, kako bi neki rekli), it doesn't break my heart. I I love you lipstick. Lipstick = femme I love you femme. Što tu treba posebno objašnjavati, podučavati, pa još i inzistirati na tome da to netko prihvati?

Citat :
Je li ovo područje, usudila bih se reći, potencijalnog lipstick aktivizma, stvar samo lipstick lezbijki ili bi i lezbijka koja se ne smatra lipstick mogla preuzeti neki oblik ovakvog aktivizma?

Ima i jako puno heteroseksualaca koji se bore za prava homoseksualaca, pa zašto se i neka lezbijka koja sebe ne smatra lipstick ne bi "uhvatila" lipstick aktivizma, ako to želi i misli da to ima smisla. Sigurna sam da su one na CroL-u posebno "zagrijane" za to. tongue
[Vrh] Go down
Angelica7

Angelica7


Posts : 22
Join date : 25.08.2009
Dob : 33
Lokacija : split/zadar

Nevidljivost - vječna tema - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Nevidljivost - vječna tema   Nevidljivost - vječna tema - Page 3 Emptysri ruj 02, 2009 2:28 pm

Erzsebet je napisao/la:
Ha ha, ma šalim se. U biti kad čitam to ovako iz druge perspektive stvarno vidim kako je to apsurdno. Very Happy (Ovo ne ide tebi i nije uvreda, tako da se plz nemoj uvrijediti). U biti počet ću se brinuti tek oko 30. ili tako nešto Laughing , sad se ionako malčice naježim pri pomisli na neku ozbiljnu vezu...

Ali znam na što misliš; ja sam neku ozbiljniju vezu htjela još od 15. ...

dobro ti ipak duze zelis normalnu vezu,sad cu imat 19 za manje od misec dana...i takoder zelim normalnu vezu,ali kao ocito je to nemoguce....
[Vrh] Go down
Cornflake girl




Posts : 1
Join date : 30.01.2010

Nevidljivost - vječna tema - Page 3 Empty
PostajNaslov: prva scena   Nevidljivost - vječna tema - Page 3 Emptysub sij 30, 2010 6:50 am

POZDRAV

postujem sve ljude na ovome svijetu, nihov nacin neverbalnog izrazavanja i sve skupa, ali zena je zena, bez obzira na sklonosti, di to pise da moramo nositi stikle i mini suknje da bi pokazali svoju zenstvenaost, imam 19, oduvjek znam svoje sklonosti, i znaju ih svi, zivim u tako maloj sredini di je to jos veliki tabu i nemogu se zaposlit jer sam navodno lezba, ali ne sramim se toga. neznam jeli ovo pravo mjesto za ovakve sprehe ali eto pokusat cu.... confused
[Vrh] Go down
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

Nevidljivost - vječna tema - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Nevidljivost - vječna tema   Nevidljivost - vječna tema - Page 3 Emptypon tra 12, 2010 11:42 am

Judina sestra je napisao/la:
fit je napisao/la:
da se ubacim i ja, to svrstavanje mi totalno bzvz jesi lez - jesi i to je to, a sad ljudi kakvi su nazalost gledaju te po tome kako izgledas izvana, kaj obuces i sl, pa prema tome rade raspodjele i mislim da te raspodjele rade one koje nisu zadovoljne same sa sobom . .

Kategorije jesu nešto što svi ljudi rade, bez obzira kojem aspektu života pripadale. Svi se mi međusobno po nečemu kategoriziramo; muško, žensko, gay, bi, strejt, klasne podjele, kategorije prema interesima, vrstama privlačnosti, itd. Kategorije postoje oduvijek i nemoguće je bez njih živjeti. Ukoliko ne čine nekome nešto loše, one su dobre jer pružaju ljudima sličnog identiteta/interesa/orijentacije mjesto za pripadanje.
A što se lezbijki tiče, kategorije ne znače nezadovoljstvo sobom, samo perceptivnost raznolikosti lezbijskih identiteta. Nismo sve iste, ne identificiramo se svi isto niti nas privlače iste žene. Kategorije unutar lezbijske zajednice ne možemo ignorirati jer one, naime postoje, i one kreću prvo od naše percepcije. Pogledaš jednu lezbijku pa pogledaš drugu, i vidiš da su po nečemu drugačije. Davanje imena je drugi korak u kategorizaciji.
Ljudi koji misle da su kategorije loše jesu oni koji se sa različitostima ne znaju nositi, uživati u njihovim ljepotama te učiti o nečemu drugačijem, što sami nisu. Bilo bi dosadno da smo svi isti.
Smatram da same kategorije butch, femme, lipstick, andro, kiki itd. nisu loše. Nije loše nešto primjetiti, negdje se smjestiti i uživati položaj pripadnosti sa sebi istovjetnim ljudima. Loše kreće ako nismo u stanju prihvatiti različite kategorije. Ali samo kategoriziranje uopće nije loše. To je samo perceptivna organizacija različitosti oko nas.Uostalom, čuj, ako mene zbog moje KATEGORIJE unutar lezbijske zajednice diskriminiraju, vrijeđaju, šalju mi poruku da prestanem glumiti, da si nađem dečka, ne vjeruju mi da sam gay nego da sam bi curious, onda u tom slučaju ja ne mogu reći "ma fućkaš svrstavanje, sve smo mi lez i to je to".

Postoji the law of labeling koji kaže:

When we label anything, we exclude true information concerning it. "This is because the thing becomes obscured by other information (which may be false) stored under the label for the thing." It is then possible for misinformation to occur concerning the thing. Labeling does not define a thing nor explain its true nature. It results in confusion. It may offer a relative understanding, but at the same time it closes off further inquiry. Labeling is related to opinions. Opinions seldom reflect truth; if they were, they would be deemed as facts.

"When you symbolize something, you impose the deep structure of the symbol system used on the way you perceive the thing symbolized." In actuality, nothing changes of the thing in itself; what changes is one's attitudes and reactions to the thing being symbolized. The danger lies here: one's attitudes and reactions as a result of one's belief concerning a thing might greatly damage the integrity of the thing if it chooses to conform to the lie of the label, and it also karmically affects oneself. For instance, calling someone "worthless" whether justified or or not damages firstly, our own psyche in subtle ways; and secondly, it might harm the other person's psyche if he is not spiritually centered. In truth the label "worthless" does not reflect the reality where every creature is worthy in the eyes of God.

"People tend to believe that they understand something when they have a name for it. This is called nominalization. It enables people to take very ill-defined concepts and continuing processes and talk about them as if they were concrete things. The problem is that frequently even the users of these terms or names do not know what they mean.' For instance, we call a certain force electricity, and yet we hardly know what it is. "Nominalization is an important tool. However, we must realize when we are using," and misusing it, or to cause it to overpower us.
[Vrh] Go down
FashionDoesItBetter




Posts : 26
Join date : 03.11.2010
Lokacija : Zadar

Nevidljivost - vječna tema - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Nevidljivost - vječna tema   Nevidljivost - vječna tema - Page 3 Emptysub stu 13, 2010 7:51 am

.


Zadnja promjena: FashionDoesItBetter; sub oľu 19, 2011 6:57 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Erzsebet
Lesbian Vampire
Erzsebet


Posts : 553
Join date : 25.04.2009
Dob : 35
Lokacija : Zagreb

Nevidljivost - vječna tema - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Nevidljivost - vječna tema   Nevidljivost - vječna tema - Page 3 Emptysub stu 13, 2010 11:32 am

Ne bi te ubili. Ali bi vjerojatno mislili da si strejt.
[Vrh] Go down
malena20

malena20


Posts : 221
Join date : 05.05.2009
Dob : 34
Lokacija : zg

Nevidljivost - vječna tema - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Nevidljivost - vječna tema   Nevidljivost - vječna tema - Page 3 Emptyned stu 14, 2010 1:37 pm

BeautifulThings je napisao/la:
Ja nisam nikad bila niti u jednom od gay barova. Jel bi me ubili ak bi se tamo pojavila u bijelom kaputu?


Hahahaha kak je ovo slatko pitanjce, ma neće ti nitko ništa, ovo što će misliti da si straight ti dobro dođe kad ti se zakači neka cura koja nije tvoj tip, vjeruj mi na riječ Smile
[Vrh] Go down
Sponsored content





Nevidljivost - vječna tema - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Nevidljivost - vječna tema   Nevidljivost - vječna tema - Page 3 Empty

[Vrh] Go down
 
Nevidljivost - vječna tema
[Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Tema besplatnog obrazovanja i blokade fakulteta

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Lipstick forum :: Rasprave :: Biti lipstick-
Forum(o)Bir: