Lipstick forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ovo je forum za sve lezbijke i bi žene koje se osjećaju femme i vole iste takve žene. Ženstvenost nije striktno određena kategorija. Ona ovisi o samoidentifikaciji. Ako se identificirate kao femme i volite druge femme, ovo je mjesto za vas!
 
Početna stranicaLipstick portalLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Konflikti_

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

Konflikti_ Empty
PostajNaslov: Konflikti_   Konflikti_ Emptyuto lis 13, 2009 7:06 am

Koliko često upadate u konflikte i s kime, tj. u kojim situacijama se to najviše događa? Kako ih rješavate (it's not so easy, no no no)? Da li ste spremne "progutati" vlastiti ponos i popustiti drugima (autoritetima npr) ili ćete se suprotstaviti bez obzira na "cijenu"?


Zadnja promjena: Nemam curu; uto lis 13, 2009 1:47 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Uh Huh Her
Stidna dlaka Brody Dalle



Posts : 374
Join date : 24.04.2009
Dob : 35

Konflikti_ Empty
PostajNaslov: Re: Konflikti_   Konflikti_ Emptyuto lis 13, 2009 11:40 am

Manje-više svaki dan, zasad samo s roditeljima zbog toga što usprkos faxu svaki dan izlazim.Ništa strašno, ništa novo.Klasika tolika da sam eć oglušila na to.Također vani znam upasti u konflikte s homofobima koji mi žele tući gay prijatelje.Te konflikte uglavnom rješavam tako da stanem između njih ako sam trezna i kažem ovom da odjebe i pusti nas na miru, uglavnom vrlo svadljivim tonom i onda mu objašnjavam kako batine ništa dobro neće napraviti, osim što će dokazati koliko je primitivan.I tako se to vrti u krug 20 minuta, uglavnom me slušaju i imaju svoje neke glupe komentare, ali i dalje ovog drže na nišanu, ali prije jedno 2 tjedna su pretukli i mene i moja 3 prijatelja upravo zbog jezičine mene i još jednog prijatelja.Rezultat?Zvala sam policiju i prijavila napad na temelju sexualne prientacije Razz Ovi su odmah pobjegli i sakrili se iza nekog kioska, policija je došla i počela ih tražiti i tako xD
Uglavnom sam osoba koja se suprotstavlja "bez obzira na cijenu".U biti, ne sjećam se kada nisam.Imala sam ispada tipa gađanje profesorice iz kemije stolicom kad me htjela slati na popravak i slično, kao i potpuno hladni odgovor profesorici iz matematike da me ne može slati na popravak, čak i ako nemam nekakvo adekvatno znanje.
Što se tiče autoriteta mislim da se stvarno nekada previše usudim, ali to je jedini način da sve bude po mom.
[Vrh] Go down
Alex Ray

Alex Ray


Posts : 216
Join date : 25.04.2009
Dob : 33
Lokacija : blizu Sunca

Konflikti_ Empty
PostajNaslov: Re: Konflikti_   Konflikti_ Emptyuto lis 13, 2009 1:46 pm

ne dolazim u konflikte. tj., naravno da dolazim, ali ih izbjegavam.
dolazim u konflikte kad me netko uvjerava u nešto bez argumenata i samo mi govori ''ti to ne kužiš''. onda poludim. međutim, ako mi osoba mirno i argumentirano objasni da nisam u pravu, onda priznajem i popustim.
[Vrh] Go down
baba s kolačima
Moderatorica
baba s kolačima


Posts : 273
Join date : 25.04.2009
Lokacija : u tramvaju, na placu ili kod doktora

Konflikti_ Empty
PostajNaslov: Re: Konflikti_   Konflikti_ Emptyuto lis 13, 2009 2:27 pm

U teoriji se ne svađam, pokušavam mirno riješiti neko neslaganje, prakticiram drevnu vudu vještinu kojom me poučila majka, tzv. "kroz jedno uho nutra,kroz drugo van" ali naravno, praksa je nešto drugačija od teorije. Svi smo različiti, sa različitim pragovima tolerancije i sukob je ponekad neizbježan. Ipak, kako idu godine sve su mi živci tanji grandpa i sad se recimo bez problema upuštam u vođenje ljubavi sa majkom babetine u tramvaju koja me odalami vrećicom paprika da bi sjela, što recimo prije nisam činila.
[Vrh] Go down
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

Konflikti_ Empty
PostajNaslov: Re: Konflikti_   Konflikti_ Emptysri lis 14, 2009 5:07 am

Po prirodi sam diplomat, ne volim (izazivati) sukobe i svađe i ako već do toga dođe, zaboli me gušterača što je manje bitno, a najbitnije je da situaciju želim i pokušam rješiti mirnim putem (nekršćanski, jel Laughing ), na zadovoljstvo obiju "zaraćenih" strana i, ako je ikako moguće, da od tog zadovoljstva ja dobijem više. Laughing Ako ne, never mind - važno da sam (i) ja zadovolj(e)na. jocolor
Kompromis je, naravno, nekada vrlo važan faktor u rješavanju konflikta. Nažalost, to je jedna od stvari koju ja još moram dobro (iz)vježbati, if possible. scratch
Ironija je u tome da mrzim konflikte a sklona sam upadati u njih (protiv svoje volje). arguing Rolling Eyes Npr., moj tata i ja smo (gotovo) uvijek oko svega imali različita stajališta. I nikada o ničemu nismo mogli normalno razgovarati i polemizirati, a da se to nije pretvorilo u "svađu" i (sasvim prirodno) durenje s moje strane (tata, fali mi to! Sad ). silent

Što se tiče dealing with authorities... voljna sam ih poštovati, ali problem nastaje kada se od mene očekuje (pa i zahtjeva) pokora i "lizanje guzice". Razz Uvijek ima ljudi koji vole da im se podilazi i laska, a da ta momčad ne bi ostala razočarana, uvijek ima i onih koji su spremni udovoljiti njihovim željama. cheers1 Ja nisam. Zbog toga sam zadnji posao izgubila, a onaj predzadnji dobrovoljno napustila. Konflikti. Između novaca i pravde, I chose justice. I simply can not eat shits, although there are some of them who think I will just have to.

Najsmiješnije od svega je to što sam ja najviše u konfliktu sama sa sobom. And that's really really bad. Okrenem se iza sebe i ne vidim ništa. No I let myself and what is worst I let myself to let others (those whom I trusted the most) to toilet my life. banging head Because of conflicts - those between my heart & reason, my desires & possibilities, my dreams (or stupidity) and reallity.
[Vrh] Go down
afrathevamp




Posts : 182
Join date : 08.06.2009
Lokacija : na vrhu

Konflikti_ Empty
PostajNaslov: Re: Konflikti_   Konflikti_ Emptypet lis 16, 2009 9:19 am

Vjerujem da nisam konfliktna osoba,ali ako treba,znam se obraniti.
Uvijek nastojim postići kompromis i razmislim da li i kako reagirati. Ponekad mi se ddogodi da predugo šutim i onda puknem pa ljudi koji ne znaju da to već dulje vrijeme traje,svašta pomisle na moju takvu reakciju:ono tipa,ispada da sam nekoga napala radi sitnice.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Konflikti_ Empty
PostajNaslov: Re: Konflikti_   Konflikti_ Empty

[Vrh] Go down
 
Konflikti_
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Lipstick forum :: Društvene znanosti :: Psihologija-
Forum(o)Bir: