Lipstick forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ovo je forum za sve lezbijke i bi žene koje se osjećaju femme i vole iste takve žene. Ženstvenost nije striktno određena kategorija. Ona ovisi o samoidentifikaciji. Ako se identificirate kao femme i volite druge femme, ovo je mjesto za vas!
 
Početna stranicaLipstick portalLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Vjerske netrpeljivosti

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 38
Lokacija : Zagreb

Vjerske netrpeljivosti Empty
PostajNaslov: Re: Vjerske netrpeljivosti   Vjerske netrpeljivosti Emptypon ruj 28, 2009 8:43 am

Nemam curu je napisao/la:
Judina sestra je napisao/la:
Vidim da ima dosta cura koje bi htjele curu, a samo ih je nekoliko pokrenulo temu. Ajmo, tražite je! Smile
Svaka neka kaže kakva je i kakvu curu traži pa će se one druge odazvati! Come on, chop chop! Smile

Nekako mi nema smisla da kažem kakva sam i kakve cure/žene volim, kada mi to sve već piše u profilu + iz postova se lako može iščitati kakva je netko osoba; kako razmišlja, što voli, što ne voli, da li ti paše ili ne paše. P.s. Jel ima ovdje još koja pametna i zgodna Židovka?? Smile Nije uvjet, ali voljela bih znati još barem jednu. cheers1 Šalom! Wink

Ti si Jewish? Smile
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

Vjerske netrpeljivosti Empty
PostajNaslov: Re: Vjerske netrpeljivosti   Vjerske netrpeljivosti Emptypon ruj 28, 2009 9:18 am

@ Judina: da, jesam. And I'm very proud of it. Smile Jedino sam s majčine strane Hrvatica.
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 38
Lokacija : Zagreb

Vjerske netrpeljivosti Empty
PostajNaslov: Re: Vjerske netrpeljivosti   Vjerske netrpeljivosti Emptypon ruj 28, 2009 10:05 am

Nemam curu je napisao/la:
@ Judina: da, jesam. And I'm very proud of it. Smile Jedino sam s majčine strane Hrvatica.

Super Smile Ja nisam Židovka, ali mi smeta kad netko govori loše o Židovima i postavlja se protiv njih. Kao što mi smeta, uostalom, i svaka socijalna nepravda. Dakle, rock on, Jewish sister! Smile
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

Vjerske netrpeljivosti Empty
PostajNaslov: Re: Vjerske netrpeljivosti   Vjerske netrpeljivosti Emptypon ruj 28, 2009 11:58 am

Judina sestra je napisao/la:
Nemam curu je napisao/la:
@ Judina: da, jesam. And I'm very proud of it. Smile Jedino sam s majčine strane Hrvatica.

Super Smile Ja nisam Židovka, ali mi smeta kad netko govori loše o Židovima i postavlja se protiv njih. Kao što mi smeta, uostalom, i svaka socijalna nepravda. Dakle, rock on, Jewish sister! Smile

Thank you, non-Jewish sister. Smile
Istina, Hrvatska je zemlja koja je puna antisemita, no na moju sreću, ja sam nekako uvijek nailazila na ljude koje Židove ili poštuju ili (doslovce) obožavaju. Nadam se da će tako i ostati.
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 38
Lokacija : Zagreb

Vjerske netrpeljivosti Empty
PostajNaslov: Re: Vjerske netrpeljivosti   Vjerske netrpeljivosti Emptypon ruj 28, 2009 3:06 pm

Nemam curu je napisao/la:
Judina sestra je napisao/la:
Nemam curu je napisao/la:
@ Judina: da, jesam. And I'm very proud of it. Smile Jedino sam s majčine strane Hrvatica.

Super Smile Ja nisam Židovka, ali mi smeta kad netko govori loše o Židovima i postavlja se protiv njih. Kao što mi smeta, uostalom, i svaka socijalna nepravda. Dakle, rock on, Jewish sister! Smile

Thank you, non-Jewish sister. Smile
Istina, Hrvatska je zemlja koja je puna antisemita, no na moju sreću, ja sam nekako uvijek nailazila na ljude koje Židove ili poštuju ili (doslovce) obožavaju. Nadam se da će tako i ostati.

Nadam se i ja. Ma grozno je to sve skupa s antisemitizmom. Eto ti, i samo kršćanstvo je doprinijelo tome. (Juda (judaizam), koji je bio proklet kao izdajnik).
Stvarno ne znam šta su se ljudi kroz povijest toliko namrzili Židova.
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
Erzsebet
Lesbian Vampire
Erzsebet


Posts : 553
Join date : 25.04.2009
Dob : 35
Lokacija : Zagreb

Vjerske netrpeljivosti Empty
PostajNaslov: Re: Vjerske netrpeljivosti   Vjerske netrpeljivosti Emptyuto ruj 29, 2009 1:56 pm

Osobno osuđujem svaki rasizam, ali medalja sa Židovima danas ima i dvije strane. Ono što neki od njih rade Palestini mi je užasno, otprilike onako kako je Vedrana Rudan sročila. A u Hrvatskoj nisam primijetila da se prema Židovima netko odnosi rasistički, dapače, o antisemitizmu se stalno priča, sa školom smo mi recimo posjetili židovsku četvrt i sinagogu posvećenu žrtvana 2. svj. rata itd. Osim zaostalih pojedinaca, definitivno ne bih nazvala hrvatsko društvo antisemitističkim ... čak obrnuto, kod nas je sve što je "strano", "drugačije" u neku ruku smatrano egzotičnim i zanimljivim...
[Vrh] Go down
baba s kolačima
Moderatorica
baba s kolačima


Posts : 273
Join date : 25.04.2009
Lokacija : u tramvaju, na placu ili kod doktora

Vjerske netrpeljivosti Empty
PostajNaslov: Re: Vjerske netrpeljivosti   Vjerske netrpeljivosti Emptyuto ruj 29, 2009 2:46 pm

Erzsebet je napisao/la:
... čak obrnuto, kod nas je sve što je "strano", "drugačije" u neku ruku smatrano egzotičnim i zanimljivim...

s ovim dijelom se nikako ne bih složila, ne samo po pitanju roma, crnaca, lgbt zajednice (znači, standardnih meta skinsa), nego svega što je došlo izvana- ako je sa zapada onda u paketu dolazi i moralno propadanje, a ako je sa istoka onda su to kinezi koji nam žele upropastiti cijelu ekonomiju (koja je inače cvala i nikakav se pad nije naslućivao).
Židovi su na ovim prostorima ipak duže od primjerice indijskih dućana, joge ili golfa tako da nisu toliko izloženi, ako zanemarimo predrasude.
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 38
Lokacija : Zagreb

Vjerske netrpeljivosti Empty
PostajNaslov: Re: Vjerske netrpeljivosti   Vjerske netrpeljivosti Emptyuto ruj 29, 2009 3:15 pm

Slažem se s babinim komentarom na quotanu rečenicu Erzsebet, ali i sa tim da je, naravno, grozno da Židovi rade u Palestini što već rade, ali da to rade Britanci u Palestini, a ne Židovi, jednako bih mislila. Hoću reći, nisu mi Židovi neka posebna meta. Kao što Erzsebet reče, osuđujem svaki rasizam.
Ono što je Vedrana Rudan rekla nije netočno, ali njen način je bio veoma uvredljiv, s onim provokatorskim tonom i vokabularom. Da ne spominjem da je krajnje neprikladno govoriti o ratu u Palestini na televiziji i pritom si rašpati nokte.
Što se konkretno antisemitizma u Hrvatskoj tiče, ne bih znala. Nisam se tom temom bavila i ne znam kakvo je konkretno stanje, ali s obzirom na našu doista široko ekspanziranu ksenofobiju, automatski pretpostavljam da generalna slika nije previše sklona Židovima. Ne mora biti, ali vidim i znam koliko su ljudi kod nas veoma neprijateljski raspoloženi prema svemu što je drugačije. A sigurna sam, uostalom, i da HČSP i ostali koji se smatraju ustašama, nisu oduševljeni Židovima. Rolling Eyes
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
Gost
Gost




Vjerske netrpeljivosti Empty
PostajNaslov: Re: Vjerske netrpeljivosti   Vjerske netrpeljivosti Emptyuto ruj 29, 2009 11:17 pm

joj probudile su mi se uspomene na jednog mog starog starog prijatelja Židova,
ah kaj smo nas dvoje znali ružiti...jednom smo na šaknu proveli Balaševičev koncert, a karte nam bile u džepu i kad je frendica nakon koncerta došla po nas, nije nam bilo jasno kak je koncert već gotov...

ISPRIČAVAM SE ZA OFF!

samo htjedoh reči - uopče nije bitno što si po povijesti i koja te kultura odgojila, dolke god ti (ja) osobno nisi nasilna prema drugima...

to što se događa u Palestini, Izraelu, Bangladešu etc je prikazano iz spektra fanatika i njihovih djelovanja.
nije uopce potrebno ići tako daleko na zemljopisnoj karti, mislim da bi bilo ok da prvo pogledamo kaj se događa pred našim vratima.

kissi kissi
[Vrh] Go down
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

Vjerske netrpeljivosti Empty
PostajNaslov: Re: Vjerske netrpeljivosti   Vjerske netrpeljivosti Emptysri ruj 30, 2009 3:30 am

1. Ja osobno ne krivim i ne mrzim Judu izdajnika (koji to zapravo i nije bio), nego Hitlera.
2. Židovi su oduvijek bili pametni, sposobni, moćni i uspješni - lako ih je mrziti. Naci su ih mrzili jer im je njihov Bog Hitler rekao/tjerao da ih mrze, a on ih je mrzio iz istog razloga iz kojeg je Milošević mrzio Hrvate. Nađe se jedna bolesna budala i eto ti strahote.
3. Vedranu Rudan radije ne bih komentirala. I mean, who the fu** is she?!
4. Ne slažem se da u Hrvatskoj ima malo antisemita. Naprotiv, there are many. Neki od njih su političari, i nimalo se ne srame pokazati svoje antisemitističke stavove u javnosti. Sjećam se kada su Mislav Bago i Hloverka vodili onu emisiju gdje su bila politička sučeljavanja stranaka, pa je u jednoj od njih Goran Beus Richemberg iz HNS-a ustao i otišao iz emisije, jer je onaj majmun in HČSP-a vrijeđao Židove.
5. Palestince ne teroriziraju Židovi, nego ih terorizira određeni dio Židova. Ja s tim nemam ništa, niti to odobravam. Ja ljude dijelim na dobre i loše, na glupe i pametne. Da upoznam dobrog Palestinca, pružila bih mu ruku kao i svakom drugom, dobrom čovjeku. S druge strane, Palestinci su više žrtve svoje tvrdoglavosti i gluposti nego Židova. Izrael je židovska zemlja. Palestinci su muslimani. Imaju pravo živjeti u Izraelu, ali ne mogu jednu državu pretvoriti u Palestinu! Rolling Eyes Zašto to ne pokušaju u Egiptu? the man
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 38
Lokacija : Zagreb

Vjerske netrpeljivosti Empty
PostajNaslov: Re: Vjerske netrpeljivosti   Vjerske netrpeljivosti Emptysri ruj 30, 2009 3:53 am

Naravno, nemam curu! Samo jedan dio Židova.
Onda bismo mogli po toj logici promatrati i sve Nijemce kao nacističke, zbog Hitlera. A dobro je poznato da se Njemačka generalno (opet ne svi) itekako srami zbog Hitlera.
A ovo za antisemitizam, da, to sam i napisala. U ovoj našoj ksenofobičnoj i homofobičnoj državi, teško je vjerovati da smo zatvoreni prema svemu što je strano osim prema Židovima. Pogotovo to nije teško za vjerovati kad vidimo sve te mlade i stare, stranačke i nestranačke ustaške idiote koji se klanjaju Paveliću i Hitleru. Mad
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

Vjerske netrpeljivosti Empty
PostajNaslov: Re: Vjerske netrpeljivosti   Vjerske netrpeljivosti Emptysri ruj 30, 2009 5:12 am

Znam da nisu svi Nijemci antisemiti i da se Njemačka dugo borila (still does) sa tom sramotom koja ju i dan-danas prati, ali eto, ja Njemce nikako ne mogu "prihvatiti" i ne bih nikada mogla biti u vezi/braku sa jednom Njemicom da je ne znam koliko liberalna. Hitlerov unuk živi u Jeruzalemu i prešao je na židovsku vjeru, i svaka mu čast (ne znam koliko ga ljudi tamo doista prihvaćaju obzirom na to da mu je djed ubijao i mučio Židove), mada ne znam zašto je on to točno napravio. Voljela bih da mogu na Njemce gledati istim onim očima kojima ih gledaju i drugi (nežidovski) narodi, ali ne mogu. Tim više što su i neki članovi iz moje obitelji (preci, dakle) bile žrtve holokausta. Na sreću, ja to nisam proživjela (i ne daj Bože da se ikada više ponovi, sa bilo kime i bilo gdje). Ono što smo mi svi proživjeli i preživjeli je ovaj glupi domovinski rat (ne znam ni danas za što to uopće, ali nema veze), no ja npr. nikada nisam nijednog Srbina nazvala četnikom - dapače, volim se družiti sa Srbima (curama koje su pravoslavke I love you ) - dok Njemce (sada) rado nazivam Inglorious bastards (film koji je razbjesnio Njemačku).
A oni koji se klanjaju Hitleru, treba ih sve pohvatati i odvesti u Cinestar da gledaju Pijanista i Schindlerovu listu.


Zadnja promjena: Nemam curu; čet lis 01, 2009 2:41 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
baba s kolačima
Moderatorica
baba s kolačima


Posts : 273
Join date : 25.04.2009
Lokacija : u tramvaju, na placu ili kod doktora

Vjerske netrpeljivosti Empty
PostajNaslov: Re: Vjerske netrpeljivosti   Vjerske netrpeljivosti Emptysri ruj 30, 2009 1:53 pm

Njemačka je bar svjesna toga što se dogodilo i krivnje koja joj je nametnuta, te radi na tome da bilo kakve znakove neonacizma na vrijeme spriječi, za razliku od naših prostora gdje se "ubij Srbina" još uvijek smatra poželjnim dijelom folklora i oni koji bi trebali takve stvari sankcionirati to ne čine jer se prešutno ili manje prešutno sa istima slažu.
[Vrh] Go down
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

Vjerske netrpeljivosti Empty
PostajNaslov: Re: Vjerske netrpeljivosti   Vjerske netrpeljivosti Emptyčet lis 01, 2009 2:37 am

Hrvatska je zemlja u kojoj živi jaako puno "Hitlera". affraid
"Više cvijeća, manje smeća."!
[Vrh] Go down
aaaa




Posts : 178
Join date : 10.05.2009

Vjerske netrpeljivosti Empty
PostajNaslov: Re: Vjerske netrpeljivosti   Vjerske netrpeljivosti Emptypet lis 09, 2009 7:52 am

s mamine strane sam Židovka, a i iz prezimena (zadržala sam mamino) je to lako zaključiti, no moram priznati da do sada još nisam imala problema niti neugodnosti zbog toga. dapače, ljudi se uglavnom ponašaju nezainteresirano, neki me znaju pitati jeli netko moj imao problema u drugom svjetskom ratu i da li znam hebrejski i to je to. u politiku i prepucavanja političara ne ulazim, ali iz svakodnevnog iskustva još nisam primjetila da ovdje netko ima nešto protiv židova. daleko sam više problema imala kad bi rekla da sam krštena u pravoslavnoj crkvi (u katoličkoj me nisu htjeli krstiti jer mi roditelji nisu vjenčani... kreteni), no i to je s vremenom polako prošlo. ne znam, možda sam jednostavno imala sreću da sam u normalnijem krugu ljudi.
[Vrh] Go down
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

Vjerske netrpeljivosti Empty
PostajNaslov: Re: Vjerske netrpeljivosti   Vjerske netrpeljivosti Emptypet lis 09, 2009 10:28 am

Nicky je napisao/la:
s mamine strane sam Židovka, a i iz prezimena (zadržala sam mamino) je to lako zaključiti, no moram priznati da do sada još nisam imala problema niti neugodnosti zbog toga. dapače, ljudi se uglavnom ponašaju nezainteresirano, neki me znaju pitati jeli netko moj imao problema u drugom svjetskom ratu i da li znam hebrejski i to je to. u politiku i prepucavanja političara ne ulazim, ali iz svakodnevnog iskustva još nisam primjetila da ovdje netko ima nešto protiv židova. daleko sam više problema imala kad bi rekla da sam krštena u pravoslavnoj crkvi (u katoličkoj me nisu htjeli krstiti jer mi roditelji nisu vjenčani... kreteni), no i to je s vremenom polako prošlo. ne znam, možda sam jednostavno imala sreću da sam u normalnijem krugu ljudi.

Oho... znači, ima nas još ovdje. Smile cheers Jesi ti solo, Nicky? lol!
Iz prezimena je lako zaključiti, jer većina hrvatskih Židova (a i drugdje u svijetu) imaju njemačko prezime (bar ja imam i čim ga kažem, it's obvious).
Nisam ni ja nikada imala neugodnosti i probleme zbog toga, ali sam se više puta našla u situaciji da su ljudi s kojima sam bila u društvu/razgovoru iskazali svoju frustraciju (a samim time i nesklonost, antipatiju) time što "Židovi vladaju Hrvatskom i sve je u njihovim rukama". Exclamation Question Suspect Oh, da barem jest tako - kako bi nam svima bilo bolje. yes yes
P.s. Kada sam rekla da u Hrvatskoj ima jako puno "Hitlera", nisam nužno mislila na antisemite, već sve one koji žele Hrvatsku "čistu" od: Kineza, Srba, Muslimana, Židova, pedera i lezbijki.
[Vrh] Go down
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

Vjerske netrpeljivosti Empty
PostajNaslov: Re: Vjerske netrpeljivosti   Vjerske netrpeljivosti Emptyčet svi 31, 2012 1:22 am

[Vrh] Go down
Sponsored content





Vjerske netrpeljivosti Empty
PostajNaslov: Re: Vjerske netrpeljivosti   Vjerske netrpeljivosti Empty

[Vrh] Go down
 
Vjerske netrpeljivosti
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Lipstick forum :: Religija-
Forum(o)Bir: