Lipstick forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ovo je forum za sve lezbijke i bi žene koje se osjećaju femme i vole iste takve žene. Ženstvenost nije striktno određena kategorija. Ona ovisi o samoidentifikaciji. Ako se identificirate kao femme i volite druge femme, ovo je mjesto za vas!
 
Početna stranicaLipstick portalLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Okultne znanosti

Go down 
+9
Djevojcura
tralala
pour femme
Electra
nosferatu
Judina sestra
Uh Huh Her
Sekhmet
Nepenthe
13 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

Okultne znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Okultne znanosti   Okultne znanosti - Page 2 Emptyčet lip 25, 2009 1:26 pm

Sekhmet je napisao/la:
Nemam curu je napisao/la:
Nije točno, ali obzirom da si sama rekla kako te to sve ne zanima, mogu razumjeti tvoju izjavu.

Obrazloži zašto nije točno.

Nemam curu je napisao/la:
Da ne bih odgovorila nešto bezveze, možeš li mi to malo bolje pojasniti?(It's a little bit murky)

Prethodni odgovor ti je bezvezan, pa si ga svejedno postala.

Nemam curu je napisao/la:
Javi, pa da vam se i ja pridružim u raspravi. Wink




Nakon ovoga ti nemam što obrazlagati niti odgovarati. Ako je nešto bezveze, to su tvoji "fini i kulturni" odgovori koje si mi dala! Ti si jedina na ovom forumu koja nekome iz potpuno nejasnih i nepotrebnih razloga poručuje FUCK YOU! Znam da bih mogla sad odgovoriti sa "FUCK YOU, TOO!", ali ja jednostavno nisam takva osoba kao ti - da to napišem svakome tko misli drugačije ili mi kaže nešto iz šale.
Tražim od administratorice da se uvredljiva poruka makne, jer ako će se ovo dopuštati, ne vidim razliku između ovog foruma i CroL-a, niti želim biti dio njega.
[Vrh] Go down
Sekhmet

Sekhmet


Posts : 116
Join date : 12.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Zagreb

Okultne znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Okultne znanosti   Okultne znanosti - Page 2 Emptyčet lip 25, 2009 2:06 pm

Nemam curu je napisao/la:
Nakon ovoga ti nemam što obrazlagati niti odgovarati.

Jer ne znaš.
[Vrh] Go down
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

Okultne znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Okultne znanosti   Okultne znanosti - Page 2 Emptyčet lip 25, 2009 2:18 pm

Sekhmet je napisao/la:
Nemam curu je napisao/la:
Nakon ovoga ti nemam što obrazlagati niti odgovarati.

Jer ne znaš.

Jer ne razgovaram s ljudima koji su krajnje bezobrazni i nepotrebno vrijeđaju druge. Razz
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 38
Lokacija : Zagreb

Okultne znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Okultne znanosti   Okultne znanosti - Page 2 Emptyčet lip 25, 2009 3:59 pm

Maknuta je psovka.
Evo da se ja malo uključim, premda mislim da je apsolutno nepotrebno jer je raspravi, izgleda, došao kraj.
Dakle, magiju smatram dijelom paranormalnog s uputama. Malo je sve to skupa izbanalizirano u široj javnosti, pa onda ljudi stiču nekakvo površno mišljenje o svemu.
To mi je jednako blesavo kao kad čujem da se nečije znanje o voodoou svodi na voodoo lutkice. A naravno da to nije sve od voodoo-a.
Slažem se s onim što je rekla pour femme, o autosugestiji. Ali isto tako mislim da magija nije samo to.
Teško je uopće deifinirati samu riječ magija i ono što ona uključuje. To je jedno područje nama do kraja nerazumljivo.
Ali evo, ajmo probati nekako shvatiti magiju. Možemo li je shvatiti kroz ovo:
-treba imati cilj (pozitivan ili negativan) te upute kako ga postići
- za postizanje cilja treba uključiti volju i autosugestiju
- na van postizanje cilja ne izgleda i nije nalik "ovozemaljskom" postizanju cilja kao što je npr. učenje za ispit i polaganje istoga.
U kontekstu pretpostavljenih elemenata koji bi možda mogli opisati značenje iza riječi magija mogao bi spadati i reiki. Kada ljudi čitaju o reikiju, prije će mu "povjerovati" nego priči nekog tinejdžera koji je išao izvoditi crnu magiju po uputama Jerneja Parnova ili crtati improvizirani pentagram nadahnut Crowleyem. To je bullshit. Onda bi svatko mogao sjesti, pročitati par uputa, aha, svijeća tamo svijeća vamo, tamjan, mirna, bla bla bla i mogao bi postići šta želi. Ne ide to baš tako.
Za reiki, npr., treba dugogodišnja praksa i rad na sebi da bi se mogli postići željeni rezultati.
Ili, recimo, yoga. Mnogi kažu da je to glupost. A opet, mnogi osjećaju psihički mir kao posljedicu bavljenja istom. Zvuči apsurdno, kako netko može imati psihički mir samo ako izvodi fizičke vježbe? Ali to je nešto u što treba ući malo dublje da bi se vidjelo o čemu se radi.
Ima toliko šarlatana da ljudi već odmahuju rukom. I ne čudim se zbog čega to rade. Hoću reći, magija 1,2,3 step je bullshit. Po američkom sistemu.
A magija, štagod ona točno bila, a pogotovo okultno, jer tako se zove naziv teme a okultno nije samo magija, malo je širi pojam, je još uvijek područje neistraženosti u smislu u kojem je i paranormalno područje neistraženosti. Široke mase neće pušiti te stvari zbog raširenog skepticizma, a taj je skepticizam došao zbog svekolikih šarlatana koji zauzmaju prvi red u eksponiranju u javnosti.
To me nekako podsjeća na vještice. Kad ljudima spomeneš vještice, oni zamisle stare babe u crnom, s velikim nosevima i bradama i više bradavica na istima. A to su ustvari žene i muškarci religije imenom Wicca, koji su bili predkršćanski panteisti, a Crkva ih je prozvala hereticima i nalijepila im negativne konotacije pod kojima danas znamo vještice.
Magiju nisam prakticirala niti me trenutno zanima. Ove laičke stvari, tipa nacrtaš pentagram, izgovoriš molitvu ili mantru i desi se ludo, to je sranje. O magiji neću ništa tvrditi, jer to smatram nedovoljno istraženim područjem i vezujem je uz paranormalno, koje je nama još uvijek neshvatljivo, nedokazano i neobjašnjeno.
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
Sekhmet

Sekhmet


Posts : 116
Join date : 12.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Zagreb

Okultne znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Okultne znanosti   Okultne znanosti - Page 2 Emptypet lip 26, 2009 7:44 am

Nemam curu je napisao/la:
Nisam retardirana. Ali magija postoji kao što postoji i Mjesec. Zar u tome treba tražiti neko logično objašnjenje? Rolling Eyes

Uspoređivanje paranormalnih i egzaktnih stvari.Ne, logika ti nije nimalo retardirana. Ne znam za tebe, ali ja vidim Mjesec svaku večer, osim kad je oblačno.
[Vrh] Go down
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

Okultne znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Okultne znanosti   Okultne znanosti - Page 2 Emptypet lip 26, 2009 10:55 am

Sekhmet je napisao/la:
Nemam curu je napisao/la:
Nisam retardirana. Ali magija postoji kao što postoji i Mjesec. Zar u tome treba tražiti neko logično objašnjenje? Rolling Eyes

Uspoređivanje paranormalnih i egzaktnih stvari. Ne, logika ti nije nimalo retardirana. Ne znam za tebe, ali ja vidim Mjesec svaku večer, osim kad je oblačno.
Oprosti, ne razumiješ hrvatski ili...? Gdje ti vidiš uspoređivanje? Rolling Eyes Piše li "magija (paranormalno) je isto što i Mjesec (egzaktno)" ili "magija postoji kao što postoji i Mjesec"? Ako se nešto ne može objasniti/shvatiti, to ne znači da to nešto i ne postoji. Ergo, ne postoji ni ništa retardirano u mojoj konstataciji.
I OKANI SE vrijeđanja mene! Nisam ti nikada ništa ružno učinila, niti te ikada na ovom forumu napadala i ponižavala. Blindsided nam je svima dizala tlak i išla na živce, pa joj nitko na onih 11 stranica nije poruči(va)o "fuck you" ili "ti si retardirana", a ti se tako ponašaš prema meni. I ne mogu se ponašati na način da ti uzvraćam jednakom mjerom, jer sam prefina za takve stvari. Mogu samo reći da mi je žao i da me time vrijeđa(š), ali ako me već toliko "simpatiziraš" da/i uživaš u tom vrijeđanju, onda ponavljam ono što sam već rekla pour femme: otvori si za to poseban topic i daj si oduška. Ja sam ovu temu otvorila jer me osobno to zanima, i htjela sam čuti što cure na ovom forumu misle o magiji, da li ih ona uopće zanima, imaju li s time ikakvih iskustava itd. Ti si rekla da tebe to zanima koliko i porezni sustav RH, tj. da te ne zanima. I OK. Jesam li te ja zbog toga vrijeđala? Nisam i ne želim. Ako te neka tema uopće ne zanima i ne želiš o njoj razgovarati, stay away of it. Ako netko o nekim stvarima zna više od tebe, a ti bi nešto htjela znati ili ti nije nešto jasno, možeš lijepo pitati za objašnjenje. Ali ne možeš se ponašati na način da meni (ili bilo kome) govoriš FUCK YOU, i to još kao odgovor na jednu dobronamjernu šalu: "javi kad vidiš autora da vam se i ja pridružim u raspravi.". U tome što sam rekla nije bilo nimalo cinizma. Osjećam dužnost da branim svoje dostojanstvo, i zato ne šutim kada me netko (još i javno) vrijeđa. Nakon ovoga, ne želim s tobom više ulaziti ni u kakve rasprave, a ako i "izbaciš" još koju psovku ili težu uvredu, to nema veze sa mnom nego jasno pokazuje kakva si ti osoba.
[Vrh] Go down
Sekhmet

Sekhmet


Posts : 116
Join date : 12.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Zagreb

Okultne znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Okultne znanosti   Okultne znanosti - Page 2 Emptypet lip 26, 2009 12:55 pm

Nemam curu je napisao/la:
Oprosti, ne razumiješ hrvatski ili...?

Ustav RH-a, članak 38. Jamči se sloboda mišljenja i izražavanja misli.

članak 141. nema vraćanja u SFRJ (ukratko)

moj članak. po tebi treba uvest ponovno malleus maleficarum

kvragu, moram opet pišat
[Vrh] Go down
baba s kolačima
Moderatorica
baba s kolačima


Posts : 273
Join date : 25.04.2009
Lokacija : u tramvaju, na placu ili kod doktora

Okultne znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Okultne znanosti   Okultne znanosti - Page 2 Emptypet lip 26, 2009 3:10 pm

Ok, cure, postoji pm za ovo što radite. Nema smisla razvodnjavat inače zanimljivu temu i podizat tenzije, uostalom, ako je ovo tema oko koje se vrijedi svađati...pa dajte, za to postoje rasprave o pobačaju, bogu i Jugi.
Naravno da svatko ima pravo na svoje mišljenje, poželjno je da ono bude argumentirano, ali granice postoje.
[Vrh] Go down
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

Okultne znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Okultne znanosti   Okultne znanosti - Page 2 Emptysub lip 27, 2009 1:19 am

baba s kolačima je napisao/la:
Ok, cure, postoji pm za ovo što radite. Nema smisla razvodnjavat inače zanimljivu temu i podizat tenzije, uostalom, ako je ovo tema oko koje se vrijedi svađati...pa dajte, za to postoje rasprave o pobačaju, bogu i Jugi.
Naravno da svatko ima pravo na svoje mišljenje, poželjno je da ono bude argumentirano, ali granice postoje.

Da, tema je zanimljiva i nisam mislila da će doći do ovoga, no nisam ja ta, koja je započela svađu i vrijeđanje, niti mislim da je to potrebno (i poželjno).
@ Sehmet: DA, JAMČI SE "sloboda mišljenja i izražavanja misli", ali to ne znači da ovdje mene (i bilo koga) bez razloga (samo zato što tebi tako dođe) MOŽEŠ vrijeđati i psovati. Jamči li to OVAJ forum? Ako te ova tema ne zanima, nemoj "visiti" na njoj, imaš hrpu drugih. Ako ti se ja ne sviđam, ne moraš mi se obraćati, imaš hrpu drugih. Tako se barem ponašaju razumni ljudi, a tvoje ponašanje je krajnje infantilno! vomitt
[Vrh] Go down
Sekhmet

Sekhmet


Posts : 116
Join date : 12.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Zagreb

Okultne znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Okultne znanosti   Okultne znanosti - Page 2 Emptysub lip 27, 2009 8:07 pm

You're boring. Ako ne znaš obrazložit svoju tvrdnju, ne piši u ovoj temi.

Friends? sunny
[Vrh] Go down
Erzsebet
Lesbian Vampire
Erzsebet


Posts : 553
Join date : 25.04.2009
Dob : 35
Lokacija : Zagreb

Okultne znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Okultne znanosti   Okultne znanosti - Page 2 Emptyned lip 28, 2009 3:49 am

Ovako, nisam čitala cijelu temu jer mi se nije dalo ulaziti u raspravu..

Osobno vjerujem u magiju i proučavala sam je, ali mi se nikad nije dalo pretjerano vježbati koncentraciju i vizualizaciju Laughing tako da, eto, nisam ništa praktično isprobala zbog čiste lijenosti.
na netu se može skinuti jedna odlična knjiga, rijetka u moru smeća, a koga zanima da mu je pošaljem neka mi se javi na pm. Uz teoretski dio postoji i praktični, a sve se manje-više svodi na vizualizaciju i koncentraciju.

Inače, bavim se tarotom već 10 godina sunny i kao prvotni skeptik došla sam do začuđujućih rezultata da to nema veze s mumbo-jumbo besmislicama što većini prvo padne na pamet... tarot ne služi za proricanje sudbine u smislu vračanja i sl., ali može dati vrlo točan pregled situacije i savjet. Nemali broj puta "pogodila" sam drugim ljudima što će se dogoditi, do te mjere da jedno vrijeme nisam htjela imati ništa s tim (predskazivanje smrti nije baš zabavno). Ako postoji još netko tko se bavi tarotom i tko je zainteresiran za razmjenu iskustava i savjeta, isto bi bilo lijepo da se javi...
[Vrh] Go down
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

Okultne znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Okultne znanosti   Okultne znanosti - Page 2 Emptyned lip 28, 2009 4:59 am

Erzsebet je napisao/la:
Ovako, nisam čitala cijelu temu jer mi se nije dalo ulaziti u raspravu..

Osobno vjerujem u magiju i proučavala sam je, ali mi se nikad nije dalo pretjerano vježbati koncentraciju i vizualizaciju Laughing tako da, eto, nisam ništa praktično isprobala zbog čiste lijenosti.
na netu se može skinuti jedna odlična knjiga, rijetka u moru smeća, a koga zanima da mu je pošaljem neka mi se javi na pm. Uz teoretski dio postoji i praktični, a sve se manje-više svodi na vizualizaciju i koncentraciju.

Inače, bavim se tarotom već 10 godina sunny i kao prvotni skeptik došla sam do začuđujućih rezultata da to nema veze s mumbo-jumbo besmislicama što većini prvo padne na pamet... tarot ne služi za proricanje sudbine u smislu vračanja i sl., ali može dati vrlo točan pregled situacije i savjet. Nemali broj puta "pogodila" sam drugim ljudima što će se dogoditi, do te mjere da jedno vrijeme nisam htjela imati ništa s tim (predskazivanje smrti nije baš zabavno). Ako postoji još netko tko se bavi tarotom i tko je zainteresiran za razmjenu iskustava i savjeta, isto bi bilo lijepo da se javi...

cheers Ima nas još!
[Vrh] Go down
pour femme

pour femme


Posts : 92
Join date : 30.04.2009
Dob : 41
Lokacija : Zagreb

Okultne znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Okultne znanosti   Okultne znanosti - Page 2 Emptyned lip 28, 2009 7:53 am

mislim da bi judina trebala izbrisati cilo ovo prepucavanje a ostaviti samo diskusiju. splitska divljakusa je napravila pomutnju iz dosade
[Vrh] Go down
Alex Ray

Alex Ray


Posts : 216
Join date : 25.04.2009
Dob : 34
Lokacija : blizu Sunca

Okultne znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Okultne znanosti   Okultne znanosti - Page 2 Emptyned lip 28, 2009 9:09 am

jej, veseli me ova tema, al me rastužilo svađanje koje mi se baš i nije dalo čitati

pa, dakle, naravno da vjerujem, teoriju sam proučavala i proučavam, i mislim da postoje puno znanja koja su skrivane od ''običnih'' ljudi kako bi pojedinci mogli vladati masom. to je grozno, al zamislite da nije tako? koji bi se sve idijoti sjetili tko zna šta raditi?
što se tiče onog s ljubavnom magijom, mislim da to ustvari nije ljubav, nego zaluđanost, i zapravo mi uopće nije jasno kako netko može živjeti s činjenicom da je voljena osoba s njim/njom ne jer ga voli nego jer je začarana? jadno, stvarno jadno...
mislim da je ''magija na lošem glasu'' (neznam kako da se drukčije izrazim) zbog puno šarlatana i sličnih gluposti koje nemaju veze s stvarnošću.
sve u svemu, uvijek sam open mind za sve, ali s dozom skeptičnosti prema svemu. al nikad ne velim ''daj ne seri, to je nemoguće''. čitala sam puno rasprava o ovoj temi, i uvijek se sve svelo na to da je netko tvrdio da ne postoji, da je nemoguće, a drugi su ga uvjeravali.. nadam se da ova tema neće dalje ići tako, jer opet neću saznat ništa novo Sad

e, btw. skoro sve lezbe koje znam imaju nekog posla s magijom lol!

(molim link za skidanje knjige, ako nije problem)
[Vrh] Go down
Sekhmet

Sekhmet


Posts : 116
Join date : 12.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Zagreb

Okultne znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Okultne znanosti   Okultne znanosti - Page 2 Emptyned lip 28, 2009 9:35 am

pour femme je napisao/la:
splitska divljakusa je napravila pomutnju iz dosade

Onda me zabavi tongue
[Vrh] Go down
Samo zato.




Posts : 7
Join date : 28.09.2009

Okultne znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Okultne znanosti   Okultne znanosti - Page 2 Emptypon ruj 28, 2009 5:11 am

Citat :
Magiju doživljavam isto ko i bilo koji ritual bilo koje religije, dakle mrmljanje molitve prilikom škropljenja kuće tzv. svetom vodom ili zazivanje Hekate pri izradi vudu lutkice - meni to sve isto dođe.

Upravo to. Mjenjanje stvarnosti upotrebom jezika - > izgovaranje određenih riječi kako bi se prizvalo određeno božanstvo ili pak uklelo koga. Isto tako je onda magija kad dvoje ljudi stane pred matičara i kaže: "Da." Tim riječima su odjednom ušli u brak - jedna mala riječ je utjecala na pretvorbu jednog stanja u drugo stanje. To se nastoji postići ritualima i molitvama bez obzira kojoj religijskoj tradiciji pripadali.

Inače, temelji Wicce:

Citat :
Mind the Threefold Law you should,
Three times bad and three times good.

Eight words the Wiccan Rede fulfill:
An' it harm none,
Do what ye will.
Blessed Be to thee.

[Rede]

Ukratko: Sve što pošalješ van, vraća ti se tri puta natrag. U jednakoj formi. Dobro se vraća dobrim, a loše lošim. A sad tko želi na svoju ruku isprobavati, sam snosi posljedice onoga što eventualno učini. =)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Okultne znanosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Okultne znanosti   Okultne znanosti - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Okultne znanosti
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Lipstick forum :: Rasprave-
Forum(o)Bir: